Bichon Yorkie Özellikleri Bakımı ve Resimleri

Sevimlilikleriyle bilinen Bichon Yorkie ırkı küçük boyutları, kıvırcık kürkleri ve basık yüzleri ile dikkat çeker. Sık, normal sertlikte bir alt kürke sahip olan bu ırkın, üst katmandaki kürkleri daha yumuşak, sık ve dalgalı ya da kıvırcıktır. Renkleri genelde bakır, siyah ve beyaz arasında değişmektedir. Gözleri, kulakları ve patileri tüyler ile özenle örtülmüş gibidir.

Bichon Yorkie Özellikleri Bakımı ve Resimleri

Bichon Yorkie ırkı genelde tüylerine karşı hassasiyet ile yaşar. Bu hassasiyete sahip bir Bichon Yorkie’ye sahip iseniz oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Aksi halde duygusal sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bichon Yorkie Özellikleri Bakımı ve Resimleri

Bichon Yorkienin Karakteristik Özellikleri

Bichon Yorkie iyi huylu bir ırk olarak bilinir. Çocuklar, köpekler ve diğer canlılar ile oldukça iyi anlaşır. Eğitilebilir olmaları ve kolay öğrenmeleri nedeniyle deneyimsiz bir evcil hayvan bakıcısının bile, kolaylıkla bakabileceği bir ırktır. Oldukça kararlı, heyecanlı ve hareketli bir türdür. Onlara öğretilen tüm komutları direkt yerine getirir, bunu yaptıkça da mutlu olurlar. Kürklerine karşı hassasiyetleri olabilir. Dikenli bitkili ya da parçacıklı maddelerin olduğu alanlardan uzakta tutulmaları, onlar için daha iyi olacaktır. Aksi halde kıvırcık tüylerinin arasından pislik ayıklamak oldukça zor olacaktır.

Bichon Yorkie Özellikleri Bakımı ve Resimleri

Bichon Yorkienin Bakımı

Tüyleriyle özel olarak ilgilenilmesi gerekmektedir. Kıvırcık tüyleri nedeniyle Bichon Yorkie ırkı sahiplerine oldukça zor zamanlar yaşatabilir. Her gün ya da iki günde bir tüyleri taranıp temizlenmez ise birbirine karışabilir, düğümlenebilir ve hatta kopabilir. Ekstradan egzersize gerek duymadıkları için, evde beslemeye uygun ve zahmetsizdir. Kötü denilebilecek bir huya sahip değillerdir. Her gün yürüyüşe çıkarıldıkları takdirde formda kalabilirler.

Bakımlarındaki kolaylık nedeniyle, bahçesi olmayan ev ve dairelerde kolaylıkla yaşayabilirler. Ekstradan bir sorun olmadığı takdirde, fazla ses çıkarmaz, çevredekileri rahatsız etmez ve sorun yaratmazlar. Her ay tüyleri profesyonel kişiler tarafından tıraşlanmalıdır. Aksi takdirde büyük zorluklar çıkabilir. Safkan Bichon Yorkie almak isteyenler fiyat olarak 600 ile 2000 lira arasında bir miktarı gözden çıkarmak zorundadır.

6 Yorum var

  1. Funda 17 Haziran 2017
  2. Kumru 9 Temmuz 2016
  3. simay 2 Mayıs 2016
  4. Serpil 6 Şubat 2016
    • Oguz 6 Şubat 2016
  5. Selda 18 Ocak 2016

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın