Dişi Köpek İsimleri

Hayvan severler sahip oldukları köpekleri cinslerine göre isimlendirmektedir. Her hayvan severin tercihi başkadır ve kimisi erkek köpek tercih ederken büyük çoğunluk dişi köpekleri tercih etmektedir. Sahip olunan dişi köpeklerine en güzel isimleri koyarak, köpeklerinin havalı olmasını istemektedirler.

Köpeğinize koyacağınız ismin aynı zamanda ırkı ve cinsine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Onları çocuklarınız gibi görmeli ve isimlerini özenle seçmelisiniz. Köpeğinize hayatı boyunca o isim ile sesleneceğiniz için söylemekte zorlanmayacağınız ve seveceğiniz isimlerden birisi olmalıdır. Dişi köpek isimleri olarak çok fazla alternatif bulunmaktadır. Araştırmalar yaparak en güzel ismi seçebilirsiniz.

İsim Seçimi

Dişi Köpek İsimleri

Dişi Köpek İsimleri

Dişi köpeklerine isim bulmakta zorlanan hayvan severler genellikle çizgi film karakterlerinden ya da filmlerdeki yıldız oyuncuların isimlerinden etkilenerek isim bulmaya çalışırlar. Köpeğiniz için isim seçmeden önce ırkının ve cinsinin sahip olduğu tüm özellikleri bilmelisiniz. Kullanacağınız isimler bu karakteristik özelliklere uygun olmalıdır. Dişi köpekleriniz ortalama olarak 15 yıla kadar yaşadığını düşünerek en güzel ve uygun isimleri seçmelisiniz. Bunun için isim seçimlerinde aceleci davranmamalı ve geniş araştırmalar yaparak isim seçimi yapmalısınız.

Dalmaçyalı

Dalmaçyalı köpekler dayanıklılığı yüksek, adaleli ve orta büyüklükte olan bir köpek cinsidir. Siyah beyaz renkleri ile ilgi odağı olmakta ve sevimli hayvanlardır. Dişi dalmaçyalı köpekleriniz sizlere oldukça sadık olacaktır. Onlara karakterlerine uygun isimler bulabilir ve o isimle onları büyütebilirsiniz. Dalmayçalı köpeğiniz doğum yaptığında yavrusu önce tamamen beyaz renkli olacaktır. Daha sonra siyah benekleri ortaya çıkarak tam bir dalmaçyalı olacaktır.

Dişi Köpeğiniz İçin İsim Çeşitleri

Dalmaçlayı dişi köpeğiniz için internet sitelerinde isim araştırması yapabilirsiniz. Sizler için belirlediğimiz isimlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Ada, angel, april, asil, aşila, badem, balım, boncuk, benek, barbi, cancan, cansın, carmen, çiçek, çaki, dogi, duman, elmas, eva, ena, fıstık, fina gibi isimleri çoğaltabiliriz.

Dalmaçyalının Kökeni

Dişi Köpek İsimleri

Dişi Köpek İsimleri

Dalmaçyalı köpeklerin kökeni çok eskilere dayanmakta ve farklı bilgiler yer almaktadır. Yapılan araştırmalarda Helenik döneme ait duvar süslemelerinde kullanılan köpek figürlerinde belirtilen dalmaçyalı köpek türlerinin İngiltere bölgesinde görüldüğü belirtilmektedir. Farklı yerlere göre dalmaçyalı köpek türlerine ait verilerin bulunduğu belirtilmektedir.

Dalmaçyalının Kişiliği

Dişi dalmaçyalı köpekler oldukça sakin ve sahiplerine sadık köpeklerdir. Son derece duyarlıdırlar ve insanların ilgisine ihtiyaç duyarlar. Çocuklarla oynamayı severler ve güçlü hafızaları ile sahiplerini asla unutmazlar. Kendilerine yapılan her türlü kötü hareketi uzun yıllar sonra bile hatırlayabilmektedirler. Sadık oluşlarından dolayı ortaçağ döneminde av köpeği olarak kullanılmıştır. Dişi dalmaçyalı köpeğinizi koyacağınız isimleri köpeğin kişilik yapısına göre seçebilirsiniz.

İsimlerin Anlamları

Dalmaçyalı dişi köpeğinize doğum tarihine göre, tiplerine göre isim koyabilirsiniz. En güzel isimlerden birisi April olabilir.

April dilimizde nisan ayı demektir ve köpeğiniz bu ayda doğmuş ise bu ismi rahatlıkla verebilirsiniz.

Dişi Köpek İsimleri

Dişi Köpek İsimleri

Daisy köpek ismi papatya anlamına gelmekte ve köpeğinizi bir çiçek gibi seviyorsanız bu ismi rahatlıkla koyabilirsiniz.

Dost en güzel dişi köpek isimlerinden birisidir. Dalmaçyalılar sadık oldukları için bu ismi fazlasıyla hak etmektedir.

Dalmaçyalının Bakımı

Dalmaçyalı dişi köpekler özel ilgi isteyen hayvanlardır. Günlük tarama yaparak köpeğinizi bakımlı yapabilirsiniz. Bu köpekler yılda iki defa tüy döktükleri için bakımları takip edilmelidir. Bakımları düzenli yapıldığında koku oluşmayacaktır. Dalmaçyalı dişi köpeklerinizin bakımlarını sadece yıkama yaparak sağlayabilirsiniz. Bakımlarını yaparken köpeklerinize isimleri ile seslenmeniz onların hoşuna gidecek ve daha uysal olmalarını sağlayacaktır. Günümüzde dalmaçyalı dişi köpekler güzelliklerinden dolayı ev köpeği olarak beslenmeye başlanmıştır. Çok yönlü oldukları için farklı alanlarda da kullanılmaktadırlar.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın