En Güzel Köpek Adları

Köpekler dünya üzerinde en çok sevilen ve sahiplenilen hayvanlardan birisidir. Çok sayıda insan evinde evcil hayvan olarak köpek beslemektedir. Bilindiği üzere köpekler insanların en iyi arkadaşı olduğu gerçeğine sahiptir. Sahibine sadık olan köpekler çeşitli ırklara da sahiptirler. Irkına göre değişen köpekler birbirinden farklı olarak, birbirinden ayrı karaktere sahiptirler.

Her köpeğin kendine ait bir karakteristik özelliği mevcuttur. Özellikle köpek beslemek isteyen insanlar bu karakteristik özelliklerine de bakarak bu sevimli dostları sahiplenmektedirler. Rottweiler, golden, terrier dünya üzerinde şu an için en çok talep gören köpek ırklarından bazılarıdır. Bu köpek ırklarından bir kısmı oldukça sevecen iken bazıları ise daha çok sahibini ve yerini kurma içgüdüsüyle hareket eder. Köpek adları da bu noktada önemlidir. Köpekler isimlerini bildiklerinden onlara oğlum ya da kızım demek yerine bir isimle hitap etmek eğitimleri açısından doğru olacaktır.

Köpeklerin Familyaları

En Güzel Köpek Adları

En Güzel Köpek Adları

Köpekler, köpekgiller ailesine tabidirler. Şu ana kadar yapılan bilimsel çalışma ve araştırmalarda 400 civarı köpek cinsi tespit edilmiştir. Köpeklerin üst sınıf ismi kurt olarak bilinmektedir. Köpeklerin ömürleri yaklaşık olarak 10-15 yıl olarak değişmektedir. Bu süreç ise köpeklerin ırk yapılarına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda bir köpeği yaşam süresini çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları, kalıtsal özellikleri de etkilemektedir. Köpekleri boyları ise cinsine göre değişmekte olup 15 cm’den başlayarak 110 cm’e kadar çıkmaktadır.

Köpekler Kaç Yavru Doğurur?

Köpekler kedilere göre daha çok yavruya sahip olurlar. Ancak köpekler genellikle 5 ya da 6 sağlıklı yavru dünyaya getirirler. Bu anlamda dünya rekoru 20 adet köpek yavrusuyla bir kangal köpeğine aittir. Ve bu köpeklerin 15 tanesi halen hayatta kalmayı başarabilmiştir.

Köpek Bakımı

En Güzel Köpek Adları

En Güzel Köpek Adları

Köpek bakımı, iş öğrenildikten sonra oldukça kolaydır. Köpeklerin bebeklik ve yetişkinlik dönemleri ayrı ayrı bakım gerektirir. Bebeklik dönemlerinde henüz kendisini keşfetmeye başlayan köpekler yetişkin köpeklere göre daha çok insana muhtaçtır. Özellikle tuvalet eğitiminin bu dönemlerde verilmesi gerekir. Bebeklik dönemi köpeğinde kendisiyle tanışa sürecini kapsar. Bu yüzden daha şımarık daha hareketli bir yapıya sahip olurlar. Ancak yetişkinlik döneminde bazı işlerini kendi kendilerine giderebildiklerinden daha hafif bir süreç işler. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şeyler beslenmesi, tüy bakımı, aşıları gibi ihtiyaçlarının sahipleri tarafından özenle yapılabilmesidir.

Her Köpeğin Bakım ve İhtiyacı Aynı mıdır?

Köpeklerin bakımları da cinslerine göre birbirinden farklı özellik gösterir. Daha tüylü köpeklerin mutlaka tüy sorunlarıyla baş edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde köpeklerde dış parazit gibi sorunlar baş gösterebilir.

Köpeklere İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpekler genellikle türlerine ve cinslerine göre sahipleri tarafından isimlendirilir. bir köpek dişi ise bir dişisel isim koymak doğru olacaktır. Erkek ise erkek ismi koymak daha mantıklı bir hareket olacaktır. Köpek isimlerine karşı duyarlıdırlar. Belki kısa bir isim koymak köpeğin komutları yerine getirebilmesi açısında oldukça olumlu bir hareket olacaktır.

Köpeklere İsim Koymanın Önemi

En Güzel Köpek Adları

En Güzel Köpek Adları

Türkiye’de köpeklere verilen isimlerin tüy rengine göre verilmesi oldukça yaygın bir yöntemdir. Günümüzde köpeklere daha farklı isimler verilmesi köpeklerin diğerlerinden farklılaştırılması ve onların sahibine itaatkâr olması bakımından önem arz eder.

En İdeal Köpek Adları

Eğer köpeğiniz dişi ise Luna, Pudra, Prenses, Zeyno, Zeyna, Liza, Angel, Sofia, Shine, Sun, Puf, Puffy, Saly, İrma gibi isimler koyulabilir. Eğer köpeğiniz erkek ise Boncuk, Lufi, Luigi, Tedy, Boby, Bomb, Miki, Pasha, Tom, Rock, Rocky, Pati, Gody, Ateş gibi isimlerin verilmesi uygundur.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın