Erkek Köpek İsimleri

Köpek sahiplerinin çoğu sadece bir köpek beslemek istemekte ve bunun için köpek seçimlerini yaparken erkek olmasına dikkat etmektedirler. Çünkü dişi köpekler doğum yaparak birçok yavruya sahip olabilmekte, insanlarda daha fazla köpek ile uğraşmak istememektedir. Bu tamamen tercihe bağlıdır. Erkek köpek besleyicileri daha çok büyük köpek ırklarını tercih etmekte ve onlara kahramanlık anlamına gelen erkek köpek isimlerini koymaktadırlar. Erkek köpekler için isim belirlerken, köpeğin tipine, ırkına ve karakteristik özelliklerine uygun isimleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Köpeğinizi gezdirirken köpeğinize seslendiğinizde ismi kolay söylenebilmeli ve etkileyici olmalıdır.

Köpek İsimleri

Erkek Köpek İsimleri

Erkek Köpek İsimleri

Erkek köpekler için isim belirlemek zordur. Öncelikle sahip olunan köpeğin tüm özellikleri öğrenmek ve sahip oldukları özelliklere uygun isimleri belirlemek gerekir. Erkek köpeği bulunanlar, çeşitli filmlerdeki kahraman rolündeki kişilerin isimlerin köpeklerine koymak istemektedir. Köpekler 10 ile 15 yıl arasında yaşayabildikleri için sizler köpeğinize bu isimlerle sesleneceksiniz. Onun için en güzel isimleri seçmelisiniz. Köpek isimleri için araştırmalar yapabilir ve acele etmeden en uygun ismi belirlemelisiniz.

Erkek Dalmaçyalı Köpekler

Erkek dalmaçyalı köpekler uzun yıllardır çeşitli amaçlarla yetiştirilmiştir. Kimi yerlerde çoban köpeği, kimi yerlerde, avcı köpeği, koruma köpeği, maskot köpeği ve ev köpeği olarak yetiştirilmektedir. Güçlü ve dayanıklı kas yapılarından dolayı sürekli dinç dururlar. Erkek dalmaçyalılar doğuştan %10 oranında sağır olarak doğmaktadır. Köpeğinize ismi ile seslenirken yüksek sesle seslenmeniz gerekecektir. Yeni doğmuş bir erkek dalmaçyalı almak istediğinizde beyaz bir yavru köpekle karşılaşabilirsiniz. Büyüdükçe benekleri çıkacak ve dalmaçyalı olacaktır. Köpeğinizi isim biraz büyüdükten sonra takmalısınız.

İsim Çeşitleri

Erkek dalmaçyalı köpeklerinize isim ararken tek heceli isimleri tercih etmelisiniz. Hem sizin söylemenizi kolay olacak hem de köpeğiniz daha kolay algılayabilecektir. Köpekler tek heceli isimlere daha çabuk karşılık vereceklerdir. Erkek köpek isimleri olarak çeşitli kaynaklarda, afacan, ares, atom, baron, bobo, bolt, cino, cango, dark, dino, figo, gold, gofi, hero, kara, kral gibi isimlerin bulunduğunu görebilirsiniz.

Köpeğinizin Kökeni

Erkek Köpek İsimleri

Erkek Köpek İsimleri

Sahip olduğunuz erkek köpeğiniz dalmaçyalı ırkı ise köpeğinizin kökeni çok eski dönemlere dayanmaktadır. Birçok kaynakta ilk olarak İngiltere’de görülen bir köpek cinsi olduğundan bahsedilmektedir. Farklı kültürlerde belirli dönemlerde avcı köpeği olarak kullanılmıştır. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak köpeğinize isim belirlemesi yapabilirsiniz.

Köpeğin Karakter Özelliği

Erkek dalmaçyalı köpek cinsleri sahiplerine sadık, sakin görünümlü temiz hayvanlardır. Erkek köpeğiniz için isim seçimlerinde dalmaçyalı yapısına uygun isimler arasından seçim yapmalısınız. Dalmaçyalılar saldırgan olmadığı için çocuklarla oynamayı severler ve her yaştan insanların sevgisini kolaylıkla kazanabilirler. Hafızaları güçlü olan bu hayvanlar kendilerine yapılan tüm işlemleri uzun yıllar unutmazlar.

Erkek Köpek İsimlerinin Anlamları

Erkek köpeğiniz sizin arkadaşınız gibidir. Onun için isim belirlerken köpeğinizin dış görüntüsü, ırkı ve özelliklerine göre belirleme yapmalısınız. Seçebileceğiniz isimlerden bazıları şunlardır.

  • Afacan, yaramaz ele avuca sığmayan anlamına gelmektedir.
  • Asil, birçok ayrıcalıklı özelliğe sahip soylu anlamına gelmektedir.
  • Boris, savaşçı anlamında erkek köpekler için sıklıkla kullanılan bir isimdir.
  • Herkül, cesaretli, kuvvetli anlamına gelmektedir.
  • Star, tanınan ve ünlü anlamına gelmekte ve ülkemizde erkek köpekler için en çok kullanılan isimler arasındadır.

Erkek Köpeklerin Bakımı

Erkek Köpek İsimleri

Erkek Köpek İsimleri

Erkek dalmaçyalı köpekler her zaman özel ilgiye muhtaçtır. En güzel ismi koyduğunuz köpeğinize özel bakımlar yaparak onun sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Köpekler yılın belirli dönemlerinde tüy döktükleri için sürekli bakımlı olmaları gerekir. Erkek köpeğinizi düzenli olarak banyo yaptırabilir ve tüylerinin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Köpeklerinizin bakımını yapmanız ve onlara en güzel isim ile seslenmeniz hoşuna gidecektir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın