Kurzhaar Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Kurzhaar köpekler av konusunda oldukça iyi köpeklerden biridir.Sizlere bu konumuzda Kurzhaar özellikleri ve bakımı hakkında paylaşımlarda bulunacağız.

Kurzhaar Kısa tüylü ve burun kısmı kısa bir yapıda olan köpektir.Burun kısmındaki uzunluk kafatasındaki uzunluk ile eşit derecede olması gerekir.İngiliz Pointer ile arasında bariz farklar vardır.En önemli farklardan biri alın kısmı çok fazla belirgin yapıda değildir.Badem şeklinde gözleri vardır ve burun rengi ise kahverengi renktedir.Burnu iri yapıdadır.Kulakları geniş ve yapışık vaziyettedir.Kısa ama çok sık tüyleri vardır.Renk olarak ciğer renginde ve beyaz renginde bulunur.

Kurzhaar Özellikleri ve Bakımı

Kurzhaar Nasıl Bir Köpektir?

Kurzhaar özellikleri açısından Çok enerjik köpeklerden biridir.İtaat etmeye çok hevesli olmasının yanı sıra zekide bir köpektir.Neşesi yerinde bir köpektir çocuklarla arasıda güzeldir.Sahibine ve ailesine cok sadıktır koruyucudur.Gün içersinde 2 defa onun egzersiz ihtiyacını karşılamanız gerekiyor aksi halde huzursuz bir köpek olacaktır.Yalnız bırakılmaya alışkın değillerdir eşyaları parçalama huyları görülebilir.Dişi ve Erkekleri arasında bir takım farklar vardır erkekler dişilere göre biraz daha agresif yapıdadırlar.Enerjileri farklılık gösterebilir.Av ve Show için üretilenler olanlar ikiye ayrılmaktadır.Av için üretilenler daha hareketlidir.Diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla beraber küçük yaşlardan itibaren büyütülürse sıkıntı olmaz ama büyüdükten sonra alınacak diğer köpek ve diğer hayvan arasında sıkıntı oluşturur.Kurzhaar çok havlar mı? av köpeği olması nedeniyle havlamayı sevmektedir.Yabancılarla arasında her zaman mesafe vardır.Kurzhaar Özellikleri açısından bu karakterlerde bir köpektir.

Kurzhaar Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Kurzhaar Apartmanda beslenir mi? hayır apartman için uygun bir köpek değildir.Hareketli ailelerle cok daha mutlu olabilmektedir.Bahçede beslenmesi gerekir ve onun kaçmaması içinde etrafında yüksek duvarlar olması lazım bu duvarların boyutunun en az 2-3 metre civarı olması gerekir.

Egzersiz bu köpekler için çok çok önemlidir.Normal bir ailenin gerektirmiş olduğu egzersizden cok daha fazla egzersize ihtiyaç duyar o nedenle almadan önce cok iyi şekilde karar vermelisiniz.

Kurzhaar Bakımı olarak kısa tüyler nedeniyle kolay bir bakımı vardır.Av sonrası ayakları kontrol edilmesi gerekir.Kulaklarınında düzenli olarak temizlenmeye ihtiyacı vardır.

Büyük bir köpek ırkıdır.
Yükseklik Erkekde 59 – 64 cm
Yükseklik Dişide 53 – 58 cm
Kilo Erkekde 25 – 32 Kg
Kilo Dişide 20 – 27 Kg

12-15 yıl kadar yaşayabilmektedirler.

Kurzhaar Resimleri

Bu köpek köken olarak Almanya’ya dayanan bir köpektir.Bu köpeğin üretimi 19. yüzyıllar civarında olmuştur.Alman Avcılar iyi derecede koku alabilen bir köpeğe ihtiyaç olduklarını düşündüler.Hem kuşu hemde diğer memeleri getirebilecek bir köpek olmalı diye bir takım söylemler içine girdiler.Alman üreticiler sabırlarının karşılığını en sonunda aldılar ve Kurzhaar cinsi ortaya çıktı.Hem yarışmalarda hem avda çok iyi bir şekilde bu köpekten faydalanıyor.Hem bir arkadaş hem bir aile köpeği olarakta adından söz edilebilir hale gelmiştir.

3 Yorum var

  1. erdal karataş 2 Ocak 2018
    • Birol kaya 14 Mayıs 2018
    • ErenCanacik 3 Haziran 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın