Av Köpekleri

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Bu makalemizde son derece güçlü, bir o kadarda büyük ebatlarda olan bir köpek cinsinden bahsedeceğiz. Dogo Argentino özellikleri ve bakımı hakkında tüm bilgileri konumuz içerisinde bulabili  rsiniz.

Dogo Arjantino Kökeni

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Dogo Argentino köken olarak 1920 tarihine dayanan bir geçmişi sahiptir. Arjantin’de Nores Martinez ismindeki kişi tarafından hem av hemde bekçi köpeği olarak geliştirilmiş bir köpektir. Kökeninin Güney Afrika’ya kadar dayanıldığı düşünülmektedir.

Bu köpeğin soyunun aslında şuan dünyada soyu tükenmiş bir köpek olarak Alona isimli köpeğe dayandığı hakkında ciddi veriler vardır. Fakat yinede kesinlik ortada yoktur. Köpeğin üreticisi Nores Martinez bu köpeğin saf özelliklerini alabilmesi için yoğun şekilde çalışmıştır.

Irkın kayıtlara geçme tarihi ise 1973 tarihinde olmuştur. 1978 tarihinde ise ırk Avusturya’ya getirilmiş ve Avrupa’da tanınması sağlanmıştır. Bu köpeğin yetiştirilme amacı belli zaman sonra değiştirilmiş bu nedenle dövüş köpeği olarak bu köpek kullanılmıştır. Bu sebeple birçok ülkede beslenmesi, yetiştirilmesi yasaklanmıştır.

Dogo Arjantin Özellikleri

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Dogo Arjantin Türkiye’de çok fazla yetiştirilmeyen fakat bazı kişilerin özel sempati beslediği köpeklerden biridir. Hem son derece atletik görüntüsü hemde kaslı bir vücudu bulunmaktadır. Çenesi güçlü ve dişleri de oldukça sağlamdır. Dişleri makas şeklinde kapanır. Kulakları uzun ve kıvrık haldedir, bu köpeklerin kulakları kesilmemelidir.

Gözlerinin rengi kahverengi yada ela renkte olabilmektedir. Burun kısmı hep siyahtır. Göğüs alanı geniş ve derin bir yapıdadır. Vücudunu saran tüyler sık ve genelde beyaz renktedir. Kısa tüyleri bulunur. Kuyruğu uzun haldedir.

Ağırlık: Erkeklerde 45 kg / Dişilerde 36 kg
Boy: Erkeklerde 62-68 cm / Dişilerde 60-65 cm
Yaşam Süresi: 11-13 yıl

Dogo Argantin Karakteri

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Dogo Argentino köpekleri genel olarak agresif bir görünüme sahiptir. Bu köpeklerin genel mizacı ise şu şekildedir;

 • Dogo Arjantin harika bir bekçi köpeğidir.
 • Ailesine aşırı şekilde bağlıdır.
 • Son derece akıllı köpeklerdendir.
 • Öpülmeyi her zaman sever.
 • Eğitim konusunda cevap verse de dominant bir sahip ister.
 • Kurallar her zaman onun için önemlidir.
 • Yetişkin oldukları zaman asabi olma durumları oluşabilir.
 • Çoğunlukla saldırgan bir yapıya sahip değildir ama onlara meydan okuma, uyarma gibi durumlarda saldırganlık hali her köpek gibi Dogolarda da görülebilir.
 • Dogo Argentino Özellikleri sebebiyle herkese uygun bir köpek değildir.
 • Uzun zamanlar boyunca avcılık konusunda bu köpekten faydalanılmıştır ve iyi bir avcıdır.
 • Yavrularına uygun eğitim verilmelidir.
 • Eğer yavruyken diğer köpeklerle beraber beslenirse iyi anlaşabilir fakat sonradan birbirleriyle iyi anlaşamazlar.
 • Sosyalleşme bu ırkta da son derece önemlidir. Küçük yaşlarda sosyalleştirilmeye başlanmalıdır.

Dogo Arjantin Bakımı

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Dogo Arjantin dövüş köpeği olarak kullanılması neticesinde karakter özelliklerinde büyük değişiklikler olmuştur. Bu nedenle birçok ülkede yasaklanan köpekler sınıflandırılmasındadır. Bu ülkelerin arasında Türkiye ve birçok Avrupa ülkesi de yer almaktadır.

Egzersiz ihtiyacını giderebilmek için küçük bir alan bile onu mutlu edebilmektedir. Küçük bahçeli ev bu köpekler için yeterli olacaktır. Aynı zamanda apartmanda da beslenmeye elverişli bir köpektir. Bahçede bakılacaksa, çok soğuk havalarda kesinlikle kapalı bir yerde bulunması gerekir. Çok soğuk iklimleri sevmez o nedenle ılıman iklimler onu daha çok mutlu eder.

Dogo Argentino Özellikleri gereği tüyleri kısadır. Bu yüzden tüy bakımı kolaydır. Bu köpek ırkında kötü bir köpek kokusu yoktur. Bakımı için tırnaklarının temizliğine dikkat edilmelidir. Bunun haricinde orta derecede tüy döken bir ırktır.

Dogo Arjantin Sağlığı

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Bu köpekler genel olarak sağlıklı bir yaşama sahiptir ancak hemen hemen her köpekte olduğu gibi bu ırkın da yatkın olduğu hastalıklar bulunmaktadır. En sık karşılaşılan hastalık doğuştan sağır olma durumudur. Bunun haricinde yatkın olduğu hastalıklar arasında deri problemleri ve kalça çıkığı görülmektedir.

Dogo Arjantin Çocuklarla İlişkisi

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Bu köpekler genel olarak agresif bir görünüme sahiptir ancak çocuklara karşı oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Çocuklara karşı herhangi bir sorun yaratmayan bu köpekler aynı zamanda koruma özelliğine de sahiptir. Ancak boyutları büyük olduğu için çocuklarla baş başa bırakılmamalıdır.

Dogo Argentino ırkının en büyük sorunu diğer köpeklerledir. Köken olarak dövüş köpeği ırkı taşıdığı için köpekleri kendisine düşman olarak görebilir. Yabancılara ve diğer hayvanlara karşı ise mesafeli bir duruş sergilemektedir.

 • Başka Köpeklerle İlişkisi
 • Çocuklarla İlişkisi
 • Başka Ev Hayvanlarıyla İlişkisi
 • Yabancılarla İlişkisi
 • Oyunculuk
 • Egzersiz İhtiyacı
 • Taranma İhtiyacı
 • Sıcağa Dayanıklılık
 • Soğuğa Dayanıklılık
 • Bekçilik
 • Koruyuculuk
 • Eğitilebilirlik
 • İtaat Seviyesi
2.9

Özet

Dogo Arjantin ırkı günümüzde daha çok bekçi ve koruma köpeği olarak tercih edilmektedir. oldukça büyük ve kaslı bir vücuda sahip olan Dogo Arjantin ırkı hakkında daha detaylı bilgi almak için yukarıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

325 Yorum

 1. Merhabalar bende bir yetişkin bir 4 aylık iki dişi doğum var en iyi arkadaşlarım bilgisi olanlara sorum aşı rakiplerini nasıl yapabilirim

 2. 3 aylık dişi Dogo var. Kardeşim getirmiş eve 1 çvl mama bıraktı gitti. Benden başka ilgilenen Yok. Sabah 6-6:30 gibi su ve mamasını veriyorum akşam iş dönüşü 8-9 gibi bir daha. Evin bahçesinde sürekli. Ama yanına gittiğimde çok sırnaşıyor. Üstüme zıplıyor ve zaman zaman ayakkabımdan ve paçamdan ısırıyor hafiften. Ben bununla nasıl başa çıkıcam. Eğer bu sakinleşmezse sokak yada barınağa bırakıcam.

 3. hem açık alanda hemde evde besleme imkanım var ücretsiz erkek yavru dogo sahiplenmek istiyorum 05315188655

 4. Bi kac gun once geldi evimize esim kuzenlerimle oynadi dolasdi ama bu gun parkta gezerken esim yanima gelmek istedi ona engel oldu savunma moduna gecti neden

  1. Benimde 6 aylık dogo cinsi köpeğim var ilk önce köpeğinizle eşiniz arasında bağ kurun yani köpek eşinizi dıştan biri sandığı için size yaklaştığında savunma moduna geçer bunun için eşiniz yaklaştığında mümkün olduğu kadar sevgi göstererek yaklaşmaya dikkat etsin . Eşinize ters bi haraket yaptığında ona kızın aka SAKIN VURMAYIN VEYA DÖVMEYİN. Eşiniz yaklaştığında savunma mpduna geçmeyip sevgi beklerse onu ufak ödüller vererek ödüllendirin ki bu haraketinin doğru bi şey olduğunu anlasın

  2. aile bireyleri kendileri arasında dogoya göre baskınlık konusunda eşit olmalıdır.Yoksa köpek aile içinde en güçlü bireyden sonra geldiğini hissederse kendi sesini çıkartır. Ama o ailedeki herkesin o köpekten daha baskın olduğunu köpeğe göstermelisiniz eğer bu olay yapılmazsa yani herkes köpeğe kendisinden üstün olduğunu göstermezse köpek diğer aile bireylerine karşı kuralları koyan kişiyi savunur.

 5. Yetişkin bir dogo sahiplendim onunla Bi bag dostluk kurabilmem için nasıl Bir yol sergilemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. İlk önce ona sevginizi verin o bu sevginin karşılığını vermek için size yakınlaşıcaktır ama bu hususta sakın ipleri ona vermeyin yani sahipleniceniz dogonon sizin üstünüzde baskınlık kurmasına müsade etmeyin . SEVGİYİ İLGİYİ OYUNU ÇOK SEVEN Bİ IRK BU bendede 6 aylık dogo var onubla sürekli vakit geçirin zamanla aranızdaki bağ kuvvetlenicektir

  1. Hala istiyormusunuz? Bir tane 40 günlük var, sokağa atacaklardı, geçici olarak sahiplendik. Benim 7 yaşında bir English Setter var. Onunal ilerde problem olacağını düşünüyorum. Veteriner sağır olabileceğini söyledi.. Çok tatlı ve çok akıllı bir bebek. 2 gün oldu, nerdeyse tuvalet eğitimi aldı. Dışarı çıkıp, eski kakasını koklayınca gidip yapıyor. İsterseniz görüşelim..

 6. Bende 70 günlük var veteriner tavsiye si kuru yavru köpek maması başka bir şey yedirme eğer mama yı kıramassa su ile biraz yumuşat o zaman yer başka bir şey yedirirsen sindirim sistemi oturmadığı için kakasında kan olur hayvan hasta olur bu durum seni çok üzer

 7. Merhaba 2 haftalık bir arjantin dogo yavrum var onu ne ile beslemem daha iyi ve sağlıklı olur. Yardımcı olur musunuz?

 8. Merhaba benim de 50 günlük dogo yavrum var fazlada bilgi sahibi değilim anlayan kişiler bana mail olarak yardımcı olursa sevinirim. Bu aylarda yaş mamamı yedirilmesi gerekiyir acaba.

  1. fazla yavrunuz varsa 1 tanesini almak istiyorum veya aldığınız yeri söylerseniz ordan alırım.

  2. Hayır bu aylarda kuru mama vermek gerekir. Sanırım kopek anne sütünden biraz erken kesilmiş. Bu nedenle ekstra özen gerektirir. Sut ishal yapabilir, tavuk uzun bir süre verilmemelidir çünkü bu kopek ırkında bir çok kopekte tavuğa alerji görülmüştür. Mamasını kendi elinizle koymaya özen gösterin. Küçük olması ona çok yumuşak davranmanızı gerektirmez. Ancak çok fazla bağırmayın veya sevginizi esirgemeyin. Büyüyünce çok saldırgan özellikler gösterebilirler. Dişleri çıktığı için sizin elinizi de ısıracaktır. İzin vermeyin. Şimdi ısırması problem olmasa da büyüyünce problem olacaktır. Yaptığı hareketleri ödül mamasıyla ödüllendirin. Örneğin tuvaletlerini doğru yere yaptığında “Aferin” diyerek ödüllendirebilirsiniz. Hoşunuza giden davranışlarını ona belirtin. Aranızda duygusal bir bag ister istemez kurulacaktır ancak diğer aile üyelerine de alışması bu süreçte çok önemlidir. Pek havlamazlar, havlamasi için ekstra caba sarfetmemek gerekir. Ne zaman ne yapması gerektiğini bilirler. Biraz daha büyüdüğünde yabancılara karşı vahşi davranışlar sergileyebilirler. Bunu da engellemek gerekir aksi takdirde misafirlerinizi rahatsız eder veya onları evden çıkarmadığıniz için sizi rahatsız eder. Yine de sert davranmaktan çekinmeyin. Şimdi sert davranmazsanız ileride çok büyük zorluklara karşılaşır asla söz geçiremezsiniz. Yine tekrarlıyorum ki çok çok gerekmedikçe dovmeyin. Boynuna bir kaç küçük fiske atmanız onu yapmaması gerektiğini anlaması için yeterlidir. Bu arada hayırlı olsun. Müthiş kopekler

   1. Yorumlarınızı çok beyendim oldukça donanımlısınız ben ilk defe bir köpek sahiplenmek istiyorum çok araştırdım bana en uygunu dogo köpeği yavruyu hangi ayda almalıyım ve nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ler

 9. Dogo duyma sorunu var doğal mi yoksa sıkıntı mi var hiç bir türlü sözümü dinlemiyor sağır mı değil mi anlamdm 45 günlük

  1. Veteriner bu konuda kesin yargıya varılması için en güvenilir kurum. Ancak evde test etmek için onun dinlendiği bir zamanda telefondan kopek sesi açıp tepkilerini olcebilirsiniz. Eğer yeni sahiplendiyseniz eve alışmadığı için de sessiz kalıyor olabilir. Dediğim gibi bu konudaki en güvenilir yer veterinerdir. Sagirsa da pek problem olmaz. Sadece eğitimde biraz zorluk çekebilirsiniz. Vahsiligini de yine siz egitim çerçevesinde dindirebilirsiniz

  2. ırsi bir özelliktir ”Dogo Argentino Hakkında Merak Edilenler – Forum TR” başka bir bilgilendirme yazısı

  3. Bu cinslerde duyma problemi genetiktir %20 olasılıkla gözükmektedir sağırlık değil ama az duymak gibi bir problem olabiliyor Oda sorun olmaz sizin aranızdaki bağa bağlı ayrıca ırk olarak çoğu dogo’nun tavuk eti’ne karşı alerjik reaksiyon gösterdiği bilindik bir bilgidir…

 10. Merhaba ben anne sütünden erken kesildiği için aldım15 günlüktü ve evde beslemeye başladım be küçük olduğu içinde sürekli yanımda yatırdım ama tuvalet alışkanlığını bi türlü veremedim otur kalk bekle pati ver gibi komutları öğrettim. Suan da balkona koymay zorunda kaldım balkon büyük fakat bize alıştığı için sürekli içeriye girmek yada yanında insan olmasını istiyor ve yaklaşık olarak 1 buçuk ay daha balkonda olmak zorunda sonrasında bahçede geniş bir yer yapacam 1. Si bu ağlama yanında bizi isteme konusunu nasıl asarım 2 tuvalaet sorununu nasıl yaparım bide oyun amaçlı diye düşünüyorum ısırıyor diş geçirmiyor Arada hamle yaparken yanlışta olsa geçiriyor ama ciddi değil dışarı çıkardığımız da da diğer köpeklere korkak davranıyor suan 4 aylık ama bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

  1. Kardeşim ben de arjantin dogo besliyorum öncelikle çiş alışkanlığı için köpeklere özel bir sıprey ve halısı var zaten 50 tl kadar halısına sıkıyosun oraya yapıyor yalnızlık konusu için ise yine internette oyuncağı var onu alırsın yalnız kalmaz ben bizzat şahidim işe yarıyo

   1. 2 tane dogo yavrum var daha 10 günlük annesi hastalandı yüzden ayırmak zorunda kaldım ve yavrulara nasıl bakıcağım konusunda hiç bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?

  2. Merhabalar bende dogo besliyorum tuvalet alışkanlığı için spreyleri var onu kullandım 1 yaşına kadar sonrasında yemekten yarım saat sonra yürüyüşlere çıkartarak tuvalet saatini oturttum ama 1 yıl alışması zor oldu bizde bahçeye koymak zorunda kaldık 3 aydan sonra devamlı ağlayıp yanında bizi istedi kendimizden eşyalarla yuvasını süsledik bizim kokumuzu aldıkça ve bizi gördükçe onu birakmadgimizi yanımızda olduğunu anladı ve ağlamaları durdu çok hisli bı hayvan bebek gibi sizin her duygu durumunuzu anlar sizinle beraber aglar sert komutlara karşılık verir ama gerçekten ona çok kizdiginizda özellikle aile dışında birinin yanında bagirdiginizda utanır ve kırılır bizim köpegimiz öyle evet büyüyene kadar diğer köpeklerden korkar benim kopegim 3 aylıkken üzerime istemişti korkudan bebek gibi oyun oynayın güven verin en çok güven hissi lazım sizin onu birakmadginizi gösterin ve tavuk kemiği eti mümkün olduğunca vermeyin yara yapıyor

    1. Yorumlarınızı çok beyendim oldukça donanımlısınız ben ilk defe bir köpek sahiplenmek istiyorum çok araştırdım bana en uygunu dogo köpeği yavruyu hangi ayda almalıyım ve nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ler

 11. Bütün yorumları okudum kusaca özet geçmek istiyorum
  Dogo Argentino çok ayrı özel bir ırktır beslediğinizde anlatacaksınız sanki bir bebek gibi olduğunu göreceksiniz
  Bakımı beslenesi eğitimi kolay
  Hareketli enerjik bir köpek
  Sahibini oldukça iyi sahiplenir
  Sosyalleşmesi kolay
  Çocuklarla gerçekten iyi anlaşır
  Çok güçlü çok akıllı
  Spora koşmaya oyuna çok düşkün
  Günde 1-2 saat dışarı çıkarmalısınız enerjisini atmalı yoksa yüksek enerjiyi evi dağıtarak atar 🤣
  Beslemesi kolay mama meyve sebze sever etide sever tabiki ama mamaya alıştırmanızı tavsiye ederim
  Bakımıda kolay 3 günde bir tarayın ve tırnaklarını kesin başka sorun olmaz
  Bekçilik özelliği yüksek eve veya ev çevresine yabancı biri geldiğinde veya tabancı sesler duydugunda havlar
  Bakılmasını tavsiye edebileceğim tek köpek ben hayran kaldım ve 4 sene sonra orjinal dogo bulup alabildim

  1. Ve pitbulla arasında hiçbir kan bağı yoktur ayrı çok özel bir köoektir
   Ve asla sahibine saldırmaz
   Canı sıkıldığında onunla oynamanız için şebeklikler yapar sadece

  2. Merhaba. Daha öncehiç köpek beslemedim. Hatta geçen yıla kadar köpek korkum vardı( bir yıl cookerla yaşamak zorunda kalınca bu korkuyu astım). Şuan bir köpek almak istiyorum ama tek istediğim köpekte dogoydu. Fakat pek hoş şeyler okumadım büyüdüğünde asabileşeceği,inatçı olacağı, saldırgan tavırları oluyor yazıyor her yerde. Evde besleyeceğim sabah yedi çıkıp akşam sekizden sonra evde oluyorum. Her şekilde iki saat spor yaptırırım bu problem değil. Yavru alırsam alışır bize saldırmaz diye düşünüyorum Korkum babam köpek sevmez yani dokunup oynamaz onunla (onu sevip oynamadığı için ona saldırganca davranır mı) ya da genel olarak dinlemeyip inatlaşırsa aileme veya bana saldırganlık yapar mı evde besleyeceğiz ve sekiz yasında yeğenim evde. Bir yerde ilk kez köpek besleyecekseniz almayın herhamgi anlaşmazlığın iz da golden gibi toleranslı olmaz kötü sonuçlanır diyordu.

   1. ben yaklaşık 10 yıl boyunca golden besledim çok cana yakın köpekler ve saldırgan değiller. onu kaybettikten sonra dogo sahiplendik bize geldiğinde 2 aylıktı ilk başlarda çok sessizdi yaklaşık 1 ay içinde ev halkını tanıyor. annem köpeklerden biraz korkuyor ve yaklaşamıyor ama birkaç kez yanına gitmesi ve ona kendini tanıtması yeterli oldu. bize sırnaşıp bizimle oyun oynamak istiyor. annemin ondan pek hazetmediğini sezdiği için ona yaklaşmıyor ama saldırgan da davranmıyor. tek sorun ilgi bekleyen bir köpek ve biz bahçede bakıyoruz. akşam herkes işten geldiği için yorgun oluyoruz ve ilgilenemiyoruz yeteri kadar ve bu durumda ilk geldiğine oranla biraz hüzünlü bir köpek oldu. biz de pazar günlerimizi ona ayırmaya çalışıyoruz mutlu olması için

   2. Zamanla alışır
    Yavruyken almanız tabiki çok avantajlı
    Babanız sevmeye bilir ama dogo kendini sevdirir babanıza
    İlerde saldırgan olması konusunda hepsi yalan
    Çok iyi sosyalleştirip eğitirseniz ve onun lideri olduğunuzu kabullendirirsrniz işiniz daha kolay olacaktır
    Genelde saldırgan olmaları sahibinden kaynaklanıyor iyi eğiteniyor hırcın saldırgan yetiştiriyorlar ve ilerde artık hayvan sahibini bile tanımaz oluyor haklı olarak
    Ama çok fazla yanlız bırakmayın evde sukılıp koltukları ve diğer eşyaları parçalaya bilir

 12. 2 aylık dogom var çalınmasın diye evde besliyorum fakat bir türlü tuvalet alışkanlığı değişmedi bunu nasıl hallede bilirim ve dogo kindar bir köpekmidir bilgi verirseniz sevinirim saygılar

  1. Merhaba. Benim dogom şuan 4 aylık. Aldığımda 25 günlüktü. Dışkısını bir kaç günde dışarıda yapmayı öğrendi. Çişi zorlu bir süreçti. İki ay içinde de çişini söylemeyi öğrendi. Dışkısından tiksindiğimizi anlayınca utandı. Onu kendiliğinden dışarıda yapmayı öğrendi. Çiş için önce balkona denedik olmadı. Ödül sistemiyle dışarıda Çimenlere Yapmayı öğrendi. Kokusunun olduğu yere yapar, gazeteye yapar vs internette okuduklarımdan denedim. İşe yaramadı.Öğrenmesi çok hızlı bu türün yalnız inatçılarda. Üşendiği için çişi evde yapmaya çalıştı. Bağırdım korkuttum. Dışarıya çıkınca ödül verdim. Öğrenmiş oldu.

 13. Arjantin dogo sahiplenmek istiyorum evim bahceli rahat bakabilecek durumdayım yawru istiyorum ilgilenenlerin dikkatine teşekkürler not: sahiplenmek istiyorum

 14. 1.5 yaşın da bir köpegim oldu 1 haftadır bende sahibi eğitimli dedi yurt dışına çıktığı için aldim benimle yan yana yürüyor durunca duruyor otur kalk pati ver komutları uyguluyor benim sorum bu yaşta bir köpeği alıp sahiplenmem doğru mu bir sorun yatar mi bana ileride daha once beslemedim birine yada başka bir köpeğe bir zarar verir diye korkuyorum lutfen cvp verin

 15. dogo arjantin Pitbull’un bir türümüdür yoksa ayrı bir ırkmıdır cevaplarsanız sevinirim.

  1. Pİtbull ile Dogo arasında hiçbir kan bağı yoktur. Dogo 10 farklı ırkın genini taşıyan çok ayrı bir ırktır. ve 10 köpek arasında pitbull kesinlikle yoktur.

  2. Evet pitbul dahil 7 kopek ırkinin birlesmesiyle olusan yeni bir kopek irki ama atasi tek pitbul deil yeni kopek izrki

   1. Bilip bilmeden yorum yapmayın arkadaşım ya pitbulun hiçbir kan bağı yoktur dogoda yanlış bilgi vermeyin Dogo çok ayrı özel bir ırktır ne alakası var pitbulla

 16. yetişkin olunca asabi olunuyor deniyorya sahiplerine karşı adabi bi durum yani sahibine saldırma gibi bir şeyleri varmı

  1. Böle birşey yok biri 7yaşında biri 2 yaşında ikiside erkek dogom var isteyenlerin mailine foto video va atabilirim evde bakıyorum böle büyünce saldırırmı kafası ptlıyo gibi cagilce söylentilere inanmayın küçüklükten nasıl eğitirsen öyle gider ubutmayın en tehlikeli ırk insandır

   1. merhaba
    Dogo cinsi köpekleri çok seviyorum ama hakkında bilgim yok mail atarsanız sizden bilgi almak isterim..

    Teşekkür ederim

   2. Kaan bey 2 aylık dogom var. Eğitimi için bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum teşekkürler.

   3. Kaan bey bu köpek hakkında Bilgi paylaşabilir misiniz yavru almayı düşünüyorum

    1. Bence almalısın
     Bakımı ve eğitimi çok kolay
     Ama sosyalleştirmeye dikkat etmelisin spor çok önemli günde iki saat dışarı çıkarmalısın
     Ben mamayla besliyorum
     Elma havuç yumurta yoğurt veriyorum bazen muz armut veririm
     Aslında sen ne yersen yer ama tavuktan kesinlikle uzak durmalısınız alarji yapıyor dogoda

    2. tuğba hanm isterseniz ben size bir tane erkek veriyim ve çok da iyi bir arkadaş ediniceksiniz bundan emin olun

     1. merhablar, elinizde dogo yawrusu var mı? sahiplendirme yapıyor musunuz? konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

    3. BENDE 2 AY ONCE DOGO ALDIM BIR DISI BIR ERKEK BAKIMLARI GAYET KOLAY GUNDE 3 OGUN KURU MAMA VERIYORUM 2 GUNDE BIR ET SUYU VERIYORUM BAYILIYORLAR

   4. Merhaba, Bende dogo yavru istiyorum ama nereden nasıl bulurum? Satın almaya karşıyım ama böyle özel köpekleri de sahiplendirme ilanlarında bulamam. Yardımcı olur musunuz?

   5. Kaan kardeşim dogo almayı düşünüyorum iki kızım var bi tehlike yaratır mı? Ve olurda alırsam en iyi neyle beslenir, teşekkür ederim

   6. Merhabalar DOGO larda kulak kesme olayı var ben kıyamıyorum kesmeye kesmenin köpek için bir faydası var mı

 17. merhaba bende bir dogo arjantin yavrusu sahiplenmek istiyorum.eger bana yardımcı olursanız çok sevinirim ve mutlu olurum ( 0538 412 0961 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu