Bichon Havanese Özellikleri Ve Bakımı

Bichon Havanese

Küba ülkesi çıkışlı bir köpek cinsi olan Bichon Havanese köpek cinsi birçok özelliklere sahip olması sayesinde en fazla tercih edilen köpek türleri listesinde yer almaktadır. Krem, altın, beyaz, gümüş, mavi ve siyah gibi birçok renk tonlarına sahip olan Bichon Havanese köpek cinsi oldukça kabarık tüylü, sevimli mizaçlı bir karakter yapısına sahip olan küçük köpek cinsidir. Ortalama olarak 10 ila 15 yıl arası yaşam sürecine sahip olan Bichon Havanese köpek cinsi muhteşem karakterist özellikleri sayesinde ev ve apartman ortamında en fazla tercih edilen küçük köpek cinsleri arasında bulunmaktadır.

Bichon Havanese Köpek Cinsi Özellikleri İse Şu Şekildedir;

  • Oldukça hareketli bir yapıya sahip olan Bichon Havanese küçük köpek cinsi, gelişmiş bacak kaslarına sahiptir.
  • Uzun kuyruk yapısına sahip olan Bichon Havanese küçük köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de, kuyruğunun ipeksi bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede görkemli bir görünüme sahip olmaktadır.
  • Oyuncu bir karaktere sahip olması sayesinde eğitildiği takdirde çocuklar ile oyun oynamaktan zevk almaktadır.
  • Tam bir ev köpeği olan Bichon Havanese küçük köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de oldukça zeki olmasıdır. Bu sayede kolayca eğitilmesi söz konusudur.
  • Aynı zamanda uysal bir karakterist yapıya sahip olması sayesinde sosyal alanlarda da kolayca uyum sağlamaktadır.
  • Günlük olarak egzersiz yaptırılmaya uygun bir karaktere sahip olan Bichon Havanese köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de çevreyi izlemekten oldukça hoşlanmasıdır.
  • Bichon Havanese küçük köpek cinsi günlük bakımı oldukça basit bir biçimde yapılmaktadır.
  • Sahibine karşı oldukça itaatkar ve sadıktır.
  • Oldukça iyi huylu bir karakter yapısına sahiptir.

Bichon Havanese Köpek Cinsi Bakımı

Diğer küçük köpek cinslerine oranla günlük olarak biraz daha fazlaca bakım yapılması gereken Bichon Havanese küçük köpek cinsi tüylerinin düz bir biçimde profesyonel anlamda kesilmesi yada tüylerinin düz bir biçimde taranması gerekmektedir. Ayrıca parmak ve puti bölgesi içerisinde yer alan tüylerinin özenli ve düzenli bir biçimde profesyonel bir el tarafından kesilmesi gerekmektedir. Hareketli bir yapıya sahip olması sayesinde Bichon Havanese küçük köpek cinsi günlük olarak fazlaca egzersiz yaptırılmasına gerek bulunmadığını da belirtmekte fayda görmekteyiz.

Bichon Havanese Köpek Cinsi Nereden Ve Nasıl Satın Alınmaktadır?

Bichon Havanese köpek cinsi satın almaya karar verdiğinizde tercihiniz doğrultusunda internet dünyasından bu sevimli küçük köpek cinsini ilgili satış siteleri üzerinden uygun fiyat tarifesi üzerinden satın alabilir veya kaliteli ve güvenilir köpek eğitim merkezi üzerinden Bichon Havanese küçük ve sevimli köpek cinsini kredi kartınız ve nakit olarak satın alabilmektesiniz. Ev ve apartman hayatına kolayca adapte olan Bichon Havanese köpek cinsi sayesinde günlük yaşamınızı renklendirebilir ve ayrıca çocuklarınızın bu sevimli küçük köpek cinsi sayesinde daha hoşça zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın