Genel

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Kısa zamanda köpeğiniz ile aranızda kurulan bu muhteşem bağın asla bozulmaması için elinizden geleni yasanızda; onu bir takım durumlardan korumanız için ekstra çaba göstermeniz gerekebilir. Özellikle köpek hırsızlarından en sevdiğiniz dostunuzu korunmamanın farklı yollarını denemelisiniz.

Köpeğinizi Yabancı Kişilere Karşı Eğitin

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Kapınızın önünde bile saniyelik bir boşluk buladıklarında köpekleri sahiplerinden ayıran köpek hırsızlarına karşı bir takım tedbir ve de önlem uygulamaları oluşturmalısınız. Bu tarz uygulamaların en çok da köpeğiniz için yararlı olacağı düşünülüyor. Onların güvenliğinden sorumlu olduğunuzu asla unutmamalısınız. Ayrıca yabancı kişilere karşı nasıl tepkiler vermesi gerektiğini aşılayın. Yanlarına yaklaşan yabancı kişilerle kurdukları bağları ve de onlara verdikleri tepkileri inceleyerek onları yönlendirin.

Köpeklere Geçiş Programları Uygulayın

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Alıştıkları yuvadan ayrılan köpeklerin, sorunlu bir uyum sürecine girdikleri ve de mutsuz bir süreç geçirdikleri uzmanların özellikle altını çizdiği konulardan biriside. Sizinle yaşamaya alışan ve de sizlerle olmaktan mutluluk duyan eğitimli ve de özellikle cins köpeklerinizin çalınmaması için büyük dikkat gerektiren prosedürleri uygulamaya başlamalısınız. Bu güvenlik prosedürleri nelerdir, köpeğimin çalınmaması için ne yapmalıyım? Hatta köpeğimi tüm sakıncalı durumlardan nasıl korumalıyım, onun özgürlüğünü kısıtlamadan tüm güvenlik önlemelerini nasıl sağlarım, tarzında kafanızda sorun yaratan sıkıntılı süreçlerle ilgili, öncelikle bir geçiş programı hazırlamalısınız.

Köpeğinizi Hırsızlık Konusunda Eğitin

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Özellikle son zamanlarda köpek hırsızlığı ile ilgili vakalar sürekli gündemde dolaşırken, caydırıcı önlemler almanın tam vakti. Köpeğinizi sevdiği yuvasından, sizin yanınızdan çaldırmamak adına izlemeniz gereken önlem prosedürleri gayet açık. Köpeğinizi sıkmayın, ancak tedbirleri de elden bırakmayın. Dostlarınızı hırsızlık konusunda eğiterek, farkındalık kazandırın.

Köpeklerinizin Güvenliği İçin İzlenecek Protokoller

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Köpeklerinizi tüm kötü niyetli kişilerden korumak için, yapmanız gereken en önemli şey sizlerin bu konuda herkese güvenmemeyi öğrenmenizdir. Alışverişle, gezmede ya da yürüyüşte köpeklerinizi bir diğeri de bağlamak ya da hiç tanımadığınız bir kişiye emanet etmek gibi alışkanlıklarınız varsa; bu tür alışkanlıklardan kurtulmalısınız. Köpeklerinize farklı niyetle yaklaşan insanlar genellikle onlara niyetlerini belli eder. Köpeğiniz kötü birisi kapıldığında, huzursuzluk çıkartan hareketlerde bulunduğunda onu o ortamdan mutlaka uzaklaştırmalısınız. Eğer bu tarz bir durumda köpeğinizi o ortamda bulundurmaya devam edersiniz, dahası kötü niyetli kişilerin işini kolaylaştırmış olursunuz.

Köpekleri Rahatsız Etmeden Güvenlik Önlemi Almak İçin

Köpeklerinizi koruduğunuzu düşünürken, onları çok sıkmış olabilirisiniz. Dostlarınızı rahatsız etmeden onları hırsızlık olaylarından korumanın yollarını aramalısınız. Eğer sizin işleme koyduğunuz bu güvenlik önlemleri, köpeğiniz için sorun teşkil etmeye başladıysa; kendisi de bu durumdan sıkılarak sizlere farklı zorluklar çıkartabilir. Bu duruma dikkat etmeli ve onun da bir yaşam tarzını benimsediğini unutmamalısınız.

Köpeğinizin Çalınmaması İçin Tasma Şekli

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Köpeklerinizi gezdirirken kullandığınız tasma çeşidi aynı zamanda sizin almanız gereken güvenlik tedbirleriniz arasında en önemli olanıdır. Ev arkadaşınıza aldığınız tasmanın içerisine ya da dış yüzeyine sizin ev ya da iş adresinizin olması, köpeğinizin adı ya da sizin telefon numaralarınızın yer alması onların kaybolma ya da çalınma gibi durumlardan kurtulmasına yardımcı olabilir. Adres ve de iletişim numaralarınıza ulaşan duyarlı kişiler köpeğinizi sizlere telim etmek için kolay bir yol bulmuş olurlar.

Köpeğinizin Güvenlik Önlemlerine Alışma Süreci

Köpeğimin Çalınmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Köpeğinizin başına çalınma vakası gibi üzücü bir hadisenin gelmemesi adına, uyguladığınız güvenlik tedbirlerine uyum sağlaması için ona fırsatlar yaratmalı ve de bu durumu oyunlar ile ona anlatmalısınız. Köpeğinizi korumanın en kolay yolu onu yalnız bırakmamaktır. Ancak yalnız kaldığı sürelerde onun için aldığınız önlemlere karşı uyum sağlayabilmesi adına biraz zaman harcamanız da gerekiyor.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu