Lowchen Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Lowchen Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Lowchen köpeği cinsi genel olarak Güney Avrupa’ da çok görülmektedir. Yaşam enerjisi oldukça çok eğlenceli ve baya zeki bir köpek cinsidir. Aynı zaman da çok sosyal bir köpektir. Lowchen kökeni baya eski senelere kadar uzanan bu köpek yaklaşık 1500 senelerde bile oldukça fazla görülebilen bir köpek cinsidir. Aslen Fransız kökenine sahiptir. Ressamların eserlerinde esere daha güzellik katması için tercih edilen cinstir. 2 Dünya Savaşından sonra bu köpek cinsinin neslinin tüketme durumu oldukça fazlaydı. 1950-1960 yıllarında Dünya da çok az ırkı olan bir köpek cinsidir.

Karakterine bakarsak Lowchen oldukça eğlenceli, neşeli, sevgi dolu, sosyal, baskın ve baya zeki bir cins olarak dikkat çekmektedir. Özgüveni oldukça fazladır. Cesaretli ve kuvvetlidir, evinizde yaşayan diğer cins köpeklerle arasında çok iyi bir arkadaşlık kurabilir sorun yaratmaz. Zaman zaman inatçı olabilirler. Boyu küçük olmasına rağmen çok güçlü bir havlaması vardır. O yüzden komşularınız bu durumdan rahatsız olabilir. Ama pek komşunuz ve sakin bir yerde yaşıyorsanız Lowchen oldukça güzel bir köpek seçimi olacaktır.

Lowchen Köpeği  Fiziksel  Özellikleri

Lowchen orta boy köpek olup, erkekler de ortalama boyu 25 ve 35cm arası  kadar uzanabilirken dişi cinsinde ise ortalama 25 ve 30cm ye kadar uzanabilen bir cinstir. Ağırlığı ise erkekler ve dişilerin ağırlığı hemen hemen aynıdır ortalama 4-8 kilo olabilen bir köpektir. Renkleri ise koyu renktir. Siyah gibi renge sahiptir ve burnu da siyahtır. Kulakları aşağıya sarkık bir biçimdedir. Tüyleri uzundur ve kuyruğu da normal orta derecededir. Bacakları kısadır ve burnunun yanların da aşağı sarkan güzel hoş tüyleri vardır.

Lowchen Eğitimi Nasıl Yapılır

Lowchen köpeği eğitimi kolay ve basit olacaktır. Çok çabuk öğrenebilen bir cinstir. Lowcheni ödüllendirerek eğitimini daha kolay bir şekilde ve daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Lowchen Bakımı Nasıl Yapılmalı

Lowchen köpek cinsinin tüyleri uzun olduğundan dolayı sürekli olarak taranması gerekmektedir. Lowchen arka bacakları ve sırt kısmında olan tüylerin traşlayıp tüyleri kısaltmanız güzel bir görüntü sağlayacaktır ve bakımı kolay olacaktır. Ön tarafında olan tüylerin de uzamasını sağlayın bu şekilde mini bir aslan gibi şekli olacaktır ve oldukça güzel olacaktır. Tüylerini pek dökmezler. Haftada 1 yada 2 defa banyo yaptırmanız önerilir.

Lowchen Yaşam Alanı ve Egzersiz İhtiyacı

Lowchen enerjisi oldukça çoktur. Egzersizleri azdır yapmayı sevmezler ama siz her gün dışarı çıkartıp onunla eğlenebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. İnsanların yaşam alanında olmayı ve zaman geçirmeyi çok severler. Evde beslemek belki zor olabilir bunun nedeni sürekli havladığı içindir. Komşularınız rahatsız olmayacaksa ev yada bahçe gibi ortamlarda kolaylıkla bakılabilir. Kısaca Lowchen eğlenceli güzel zaman geçirmek için iyi bir köpek cinsidir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın