Alman Av Terrieri Bakımı ve Özellikleri 

Alman Av Terrieri

Çeşitli ingiliz köpeklerinin çiftleştirilmesi ile bulunan Alman Av Terrieri cinsi köpek iki ayrı türde bulunmaktadır. 1900’ lü yıllara ait olan çıkışı özellikle savunma, korunma ve av köpeği olarak tercih edilmektedir. İki tür Alman An Terrieri olan bu köpekler tel tüylü ve yumuşak tüylü olarak bulunmaktadır.

Cesur ve saldırgan bir yapıya sahip olan bu cinsler inatçılığı ile de bilinmektedir. Vurulan avı getirme ve koruma konusunda oldukça başarılı hayvanlardan biridir. Günümüzde av köpeği olarak kullanılsa da eğitime en açık köpek cinsleri arasında yer alırlar.

Sahibi ile iyi bir iletişim halindedir. Sahibinin dışında hiç kimseye itaat etmez ve toleranslı davranmaz. Atik bir cins olduğu için ava götürüldüğünde çok keyif alır. Bunun dışında her türlü vahşi hayvan avında tercih edilirler.

Alman Av Terrieri Özellikleri 

Ortalama 12- 15 yıl arası yaşayan bu cins köpeklerin avcılıkta kullanılması ve avını en iyi şekilde yakalayarak getirmesi diğer cins köpeklerden çok çabuk ayrılmasını sağlar. Zeki bir hayvan olduğundan eğitimi oldukça kolaydır.

Keskin koku alma duyusu ile beraber yön duygusu da çok iyi gelişmiştir. Alman Av Terrier cinsi köpek dost canlısı hayvanlardan biridir. İnsanlar ile çok çabuk iletişim kurar. Fakat tehlikeli durumlarda saldırgan olabilmektedir.

Çok hızlı hareket etmesi, eğitimlere cevap vermesi ve zekiliği ile yarışmalarda başarı elde edebilen cins köpeklerdendir. Sürekli olarak aktivite ve egzersiz yapması gerekmektedir. Hareketli bir hayvan olduğundan onu sürekli olarak oyalayacak bir şeylerin olması gerekir.

Apartman bakımının dışında onun için en uygun olan alan geniş alanlı bölgelerdir. Hareketli yapısı ev içerisinde rahat etmesini engelleyebilir. Sosyalleşmesi için erken yaşlarda diğer köpekler ile iletişim kurması daha iyi olacaktır.

Her yaş grubu çocuk ile çabuk iletişim kurar. Çocuklara karşı asla saldırgan bir yapıya bürünmez. Sadece tehlike anında iç güdüsel olarak saldırganlık gösterebilir. Onun dışında sahibine karşı olduka itaatkar bir hayvandır.

Alman Av Terrier Bakımı 

Hareketli yapısından dolayı sürekli egzersiz yapması onun daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle genel olarak bahçede kulübe içerisinde yaşatılması tavsiye edilir. Günlük olarak egzersizlerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Tüylerinin bakımı için mutlaka fırçalanarak bakımının yapılması gerekir. Haftada 2 kez fırçalama yapmak onun için yeterli olacaktır.

Eğitim esnasında her şeyin oyun ile öğretilmesi ilerleyen dönemlerde eğitimde daha rahat öğrenme etkisi olacaktır.

Dost canlısı bu köpekler ile sıcak kanlı bir şekilde yaklaşım olduğunda her zaman sevgi gösterebilir. Beslenmesinde enerji verici mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Av yeteneği olduğundan seri hareket etmesi gerektiğinden enerji kaynaklı beslenmesi onun daha sağlıklı ve zinde olmasını sağlayacaktır. Böylece uzun yıllar boyunca sağlığının korunmasına yardımcı olunur.

Alman Av Terrieri Bakımı ve Özellikleri 

Alman Av Terrieri Özellikleri

Alman Av Terrieri Bakımı ve Özellikleri 

Alman Av Terrieri Hakkında Bilgi

Alman Av Terrieri Bakımı ve Özellikleri 

Alman Av Terrieri Bakımı

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın