Köpek Cinsleri
Bergamasco Özellikleri Ve Bakımı
Sosyal Medyada Paylaş
2 Şubat 2018
Köpek Cinsleri

Bergamasco Özellikleri Ve Bakımı

Konu Başlıkları BergamascoBergamasco Köpek Cinsi Özellikleri İse Şu Şekildedir;Bergamasco Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?Bergamasco Köpek Cinsi Nereden Ve Nasıl Satın Alınmaktadır? Bergamasco Birçok özelliklere sahip olması sayesinde en fazla tercih edilen köpek cinslerinden biri olan Bergamasco köpek cinsi renk olarak benekli grinin tüm tonlarına ve siyah renk tonuna sahiptir.İtalya ülkesine

Bergamasco

Birçok özelliklere sahip olması sayesinde en fazla tercih edilen köpek cinslerinden biri olan Bergamasco köpek cinsi renk olarak benekli grinin tüm tonlarına ve siyah renk tonuna sahiptir.İtalya ülkesine özgü bir köpek cinsi olan Bergamasco köpek cinsi çoban köpeği falimyasında yer alması sayesinde başta İtalya ülkesinde olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde küçük baş hayvan sürülerinde güvenlik amaçlı olarak tercih edilmektedir.

Ayrıca kurtarma ve yardım etme gibi karakterist özelliğine de sahip olan Bergamasco köpek cinsi, bu sayede iyi bir eğitim sürecinden geçirildiği takdirde deprem, yangın, sel ve diğer doğal afetlerde de insanlara ve hayvanlara yardım edebilme veya yardım çağırma gibi kabiliyetlere sahip olabilmektedir. Ortalama yaşam süreci 10 ila 15 yıl aralığında olan Bergamasco köpek cinsi, bu sayede orta düzeyde bir yaşam sürecine sahiptir.

Bergamasco Köpek Cinsi Özellikleri İse Şu Şekildedir;

 • Uysal karakterist yapısı sayesinde günlük olarak düzenli bir şekilde egzersiz çalışmaları yaptırılabilmektedir.
 • Oldukça enerjili bir karakterist yapıya sahip olduğundan kolayca yorulmamaktadır.
 • Uyumlu yapısı sayesinde eğitilebilmektedir.
 • Oyuncu bir karakterist yapıya sahip olduğundan çocuklar ile oyun oynayabilmektedir.
 • Eğitimden geçirilmesi durumunda güvenlik görevini üstlenebilmektedir.
 • Köpekler ile ve diğer hayvanlar ile iyi düzeyde dostluk ilişkileri kurabilmektedir.
 • Yabancılara karşı son derece iyi huylu olabilmektedir.
 • Dayanıklı yapısı sayesinde sıcağa ve soğuğa karşı son derece dayanıklılık gösterebilmektedir.
 • Eğitildiği takdirde sahibine karşı son derece saygılı bir karakterist yapı kazanmaktadır.
 • Sahibine karşı son dereve sadık ve itaatkardır.
 • Oldukça çevik ve cesur bir karakterist yapıya sahiptir.
 • Çalışkan bir karakterist yapıya sahiptir.
 • Bu zeki köpek türünün tek olumsuz özelliği ise, maalesef ki apartman hayatına uygun olmamasıdır. Bu apartman dışı hayatta son derece atik ve uyumlu olabilmektedir.

Bergamasco Köpek Cinsi Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Bakımı en kolay yapılabilen köpek cinslerinden biri olan Bergamasco köpek cinsi bu sayede yalnız yıllık olarak 2 defa bakımı yapılması yeterlidir. Bu sayede birçok köpek cinslerine oranla daha düşük düzeyde zaman harcanılması ve maddi yönden masraf yapılmasını da sağlayan Bergamasco köpek cinsi tercihiniz doğrultusunda günlük veya aylık bazda da bakımını yapabilmektesiniz.

Bergamasco Köpek Cinsi Nereden Ve Nasıl Satın Alınmaktadır?

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok kaliteli ve güvenilir köpek eğitim merkezleri üzerinden uygun fiyat tarifesi üzerinden kredi kartınız veya tercihiniz doğrultusunda nakit ödeme yöntemi üzerinden Bergamasco köpek cinsi satın alabileceğiniz gibi, ayrıca internet dünyası üzerinden de Bergamasco köpek cinsi satışı yapabilen firmaların siteleri üzerinden de uygun fiyata bu zeki köpek cinsini satın alabilmektesiniz. Ancak, Bergamasco köpek cinsi birebir görme durumu söz konusu olmadığından bu sevimli köpek cinsini özellikle kaliteli ve güvenilir köpek eğitim merkezi üzerinden satın almanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir Yorum Bırak

Köpekgiller familyasına mensup, görünüş ve büyüklükleri farklı 400'den fazla köpek cinsleri olan, etçil, memeli bir hayvandır. Boz kurdun alt türlerinden biri olan Köpek , tilki ve çakallarla da akrabadır. 2011 yılı tahminlerine göre dünyada 450 milyondan fazla köpek vardır.