İsveç Çoban Köpeği

Ortalama Ömürleri 10-15 yıl kadar olabilen Çoban Köpeklerinden biri olan İsveç Çoban Köpeği özellikleri bakımı nasıl bir köpektir? bütün ayrıntılar yazımızda.

İsveç Çoban Köpeği Özellikleri

Bu köpek cesurdur ve aktif yaşantıyı seven bir cinstir.Kendisi sadık olmasına rağmen kimseye takılmadan kendi halinde yaşamayıda çok sever.Özellikle boş arazilerde yaşatılması gerekir.Çiftlikler ve kırsal alanlar bu köpek için en iyi yerlerdir.Eğer Çiftlikten bu köpeği Şehir’e getiriyorsanız bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz.Bu köpek oralarda zor yaşayacağı için hem kendisinde asabilik olabilir hemde oraya alışma güçlüğü çekebilir.

Bu köpek Koyunları çok iyi derecede korur.Hem gündüz hemde gece vakti hiç yorulmaz ve sürekli onların başında durabilir.Görünüş açısından çok beğenilen bir hali vardır.Sıcak bir köpektir.Yapısı gereği etrafındaki çoğu insanlarla iyi anlaşır.Sığırlarınızı, Koyunlarınızı korumak için harikadır.

Köpek köken olarak isminide taşıdığı gibi İsveç kökenlidir.Genelde renkleri gri ve sırt kısmında koyuluk vardır.1948 tarihinde ilk defa çıkmıştır.Hem çoban köpeği hemde bir dost olarak beslenmektedir.Bu köpek doğal olarak meydana gelip gelişmiş bir ırktır.Benzer köpekler olabileceğini fakat kimsenin bu köpekle karıştırılmaması gerektiğini İsveç Köpek Klubü belirtmiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın