Tatra Çoban Köpeği

Tatra Çoban köpeği ismindende anlaşıldığı üzere bir çoban köpeği türüdür.Kendine özgü bir takım özellikleri, karakteri vardır.Bakımı nasıl? nasıl bir köpektir?

Tatra Çoban Köpeği Özellikleri

Bu köpek türü çok zeki aynı zamanda cesur ve neşeli bir köpek cinsidir.Görünüş bakımından ve özellikleri bakımından Sinirli olmamasına rağmen biranda heyecan yapması nedeniyle yarışmalarda kullanılmayan bir köpektir.Ülkemizde çok sık beslenen bir ırk değildir.Başının olduğu yer kısa tüylü olmasına rağmen boyun ve vücudundaki tüyleri ise uzundur.Genellikle Beyaz ve açık krem renginde olabilmektedirler.

Dağlık bölgeler bu köpek için harika alanlardır.Soğuk ve Uzun geçecek olan kış soğuklarına çok dayanıklıdır hastalanma durumu yaşamazlar.Polonya’da çok fazla tercih edilir ve aynı zamanda sevilen bir köpek haline gelmiştir.Bu köpek sadece işlemler için değil sizleri korumak içinde birebir köpektir.Büyük fabrikalarda bekçi köpeği olarakta yararlanılmaktadır.Koruma içgüdüsü çok yüksektir ve çok korumacı bir köpektir.Yabancılarla arası iyi değildir.Çok çabuk sinirlenmez.

Kilo Erkek – Kilo Dişi: 30-35/28-33 kg
Boy Erkek – Boy Dişi: 65-75/60-70 cm

Tatra Çoban Köpeği

Bu köpek Polonya kökenli bir ırktır.Ortalama ömürleri 12-15 yıl arasında değişebilmektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın