Genel

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Yavru köpeklerin, yetişkin köpeklere oranla daha farklı bir beslenme programına ihtiyacı vardır. Çünkü, yavru köpeklerin gelişimini tamamlaması için daha yüksek oranda proteine sahip olan mamaları tüketmeleri gerekir, ancak mamanın protein bakımından zengin olması yeterli değildir. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken farklı unsurlar bulunur. Özellikle aşağıdaki besin maddelerine önem verilmesi gerekir:

  1. Protein Oranı — Rehberimizin giriş kısmında da belirttiğimiz üzere yavru köpek mamalarının içeriğindeki protein oranı önemlidir. Yavru köpekler gelişimlerini tamamlamak için daha fazla miktarda proteine ihtiyaç duyar. Bu yüzden yavru köpekler için yaş mama tercihi yaparken içeriğinde en az %7 oranında protein bulunmasına önem verilmelidir. Tabiki daha fazla protein oranına sahip olması daha iyidir.
  2. Yağ Asitleri — Yavru köpeklerin gelişimi için Omega-3, Omega-6, EPA ve DHA değerleri oldukça önemlidir. İyi bir mama özellikle Omega-3 bakımından zengin olmalıdır. Yağ asitleri daha çok balıklı mamaların içeriğinde yer almaktadır.
  3. Yağ Oranı — Yavru köpeklerin gelişimi için yağ oranı da önemlidir. Konserve mamaların yağ oranları genel olarak kuru mamalara oranla daha düşüktür. Ortalama olarak %2 ile %7.5 aralığındaki yağ oranı idealdir.
  4. Mama Kalorisi — Yavru köpekler gelişme döneminde olduğu için kalori bakımından yüksek mamalar tüketmelidir. Tükettikleri kalorinin yarısı doku büyümesi ve gelişim için kullanılmaktadır.
  5. Nem Oranı — Konserve mamaları, kuru köpek mamalarından ayıran en temel özellik mamaların nem oranıdır. Yavru köpekler için sıvı tüketimi önemli olduğundan dolayı en azından %70 nem oranına sahip mamalar tercih edilmelidir.

Yavru köpek konserve mamaları için detaylı bilgi verdikten sonra sizler için önerdiğimiz en iyi 5 köpek mamasını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

#1 N&D Ocean Morina Balıklı ve Balkabaklı Yavru Köpek Konservesi

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Tamamen yavru köpekler için üretilmiş olan bu yaş köpek maması en kaliteli mama markalarından bir tanesi olan N&D tarafından hazırlanmıştır. Özellikle köpeklerin en sevdiği et türlerinden bir tanesi olan balık içermesinden dolayı köpekler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Aynı zamanda balık, hem protein hem de yağ asitleri bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Morina, ringa, somon ve karides gibi farklı deniz ürünleriyle hazırlanmış olan bu konserve köpek maması köpeklerin gelişimini destekler.

Mamanın içeriğinde; nem %75.00; ham protein %12.50; ham yağ %6.20 oranında yer almaktadır. Yavru köpeklerin gelişimi için ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri içermesiyle beraber son derece kaliteli bir köpek mamasıdır.

N&D Yavru Köpek Konserve Mama Satın AL

#2 Royal Canin Mini Junior Yavru Köpek Konservesi 195 Gr

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen mama markaları arasında yer alan Royal Canin tarafından üretilmiş olan bu yaş köpek maması, yavru köpeklerin gelişimini destekler. Yavru köpekler 8 aylık olana kadar bu yaş köpek maması tercih edilebilir. Küçük köpeklerin iştahını arttırma özelliğine sahip olan bu köpek maması büyümelerini hızlandırır. Aynı zamanda içeriğinde yer alan et, hayvansal gıdalar ve sağlıklı meyve-sebzeler sayesinde ihtiyaçları olan tüm vitamin, mineral ve protein oranını karşılar. Bu mamanın bir diğer özelliği ise düşük tahıllı ve köpekler için oldukça lezzetli olmasıdır. Özel sosu ve tavuklu içeriği sayesinde hemen hemen her köpek severek tüketecektir.

Royal Canin Yavru Köpek Konserve Mama Satın AL

#3 Nutri Canin Tahılsız Puppy Kuzu Etli Köpek Konservesi

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Yaş mama konusunda en iyi mama markaları arasında yer alan Nutri Canin tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması, özellikle kuzu yoğunluklu içeriğe sahiptir. Hem besleyici bir içeriğe sahip olması hem de lezzeti ile ön plana çıkan bu mama köpeklerin gelişimini destekler şekilde formüle edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. 0-1 yaş aralığındaki köpekler için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Mamanın analitik bileşenlerine göre; nem %75, protein %11,20, yağ %6,50 oranında bulunmaktadır. Besin değerleri olarak yavru köpekler için en iyi oranlara sahip mamalardan bir tanesidir.

Nutri Canin Yavru Köpek Konserve Mama Satın AL

#4 Schesir Aloevera ve Ton Balıklı Jöleli Köpek Konservesi

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Schesir markası, konserve köpek mamaları arasındaki kaliteli mama markalarından bir tanesidir. Tamamıyla doğal bileşenlerle hazırlanmasıyla beraber köpekler için oldukça lezzetli bir içeriğe sahiptir. Bu mamanın ana bileşeni ton balığı olmasıyla beraber aloe vera ile desteklenmektedir. Tamamen yavru köpekler için üretilmiş olan bu köpek maması protein bakımından en yüksek mamalar arasında yer almaktadır. Ayrıca özel joleli sosu sayesinde köpekler severek tüketmektedir.

Mamanın içeriğinde;  nem% 82, protein% 13, ham sıvı ve katı yağlar% 2 oranında yer almaktadır. Oldukça besleyici olmasının yanı sıra köpeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de etkili bir formüle sahiptir.

Schesir Yavru Köpek Konserve Mama Satın AL

#5 Bozita Naturals Tavuklu Yavru Kopek Konservesi

Yavru Köpekler İçin En İyi 5 Konserve Köpek Maması

Bozita markası tarafından üretilmiş olan bu konserve köpek maması doğal ve katkısızdır. Mamanın içeriğinde kesinlikle yapay renklendirici ve aroma bulunmamaktadır. Köpeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için özel formüle edilmiştir. Ayrıca köpeklerin severek tükettiği tavuk ve hindi etinden üretilmiştir. Taze ve sağlıklı et içeriği sayesinde %100 dengeli ve tam beslenme sağlamaktadır.

Mamanın içeriğinde; nem %84, protein %7, yağ %5.5 oranında bulunmaktadır. Yavru köpekler için ideal orana sahip olan bu konserve köpek maması içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde köpeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Bozita Yavru Köpek Konserve Mama Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu