Belçika Malinois Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Bu köpek cinsi Alman Kurdu cinsine çok benzeyen fakat arasında belirgin farklar olan bir köpek türüdür.Belçika Malinois Özellikleri bakımı nasıl bir köpektir tüm detaylar konumuz içersinde.

Belçika Malinois Özellikleri

Bu Köpek birçok ülkede tanınmış Belçika çoban köpekleri içersinde ayrı bir yere sahiptir.Hem uzun hemde yüksek açıdan birbirinle eşit derecededir.Kas yapısı son derece kuvvetli ve çeviktir.Ön bacakları düz bir biçimde yer alır.Tüylerinin rengi farklılık gösterebilmektedir.Açık kahverengi renkte, kızıl renkte bulunmaktadırlar.Tüylerinde kalın bir alt tabaka bulunmaktadır.Siyah renkte ise tüylerinin uç kısmı vardır.Kulaklarının ucuda siyah renktir.Boyun kısmındaki tüyleri daha uzun şekilde olmaktadır.Dik duran kulakları vardır.

Belçika Malinois nasıl bir köpektir?

Belçika Malinois Özellikleri ile örtüşen bir şekilde son derece zeki bir cinstir.Koruyucu içgüdüleri doğuştan gelmektedir.Dikkati son derece yoğundur.Bazı türleri ise utangaç olabilmektedir.Bu köpeği besleyecek kişilerin Yeterince tecrübeli kişiler olması tercih edilir.

Erken yaşlarla beraber sosyalleştirilmesi gerçekleşmesi lazım.Profesyonel eğitim aldırılıp çok daha iyi bir köpek ortaya çıkar.Eğer yavru iken aldığınız köpeği iyi bir sosyalleştirmeden geçirmediğiniz takdirde yabancılara karşı saldırgan olabilir.Eğitim ve itaat yönünden sert bir imaj vermeyip sabırlı olursanız sizi mutlu edecektir.Polis Köpeği olma konusunda son derece başarılıdır.Sizin evinizi ve sizleri son derece iyi şekilde koruma özelliğinede sahiptirler.Belçika Malinois çocuklarla iyi anlaşır mı? küçük yaşlarda beraber olurlarsa iyi bir şekilde anlaşabilir.Diğer köpeklerle yada diğer hayvanlarla arası yoktur.Çoban köpeklerinin çoğunda belirtilen davranışlar gözlemlenebilir.Bunların en başlıcası değişik daire çizme, topuklarını ısırma gibidir.

Belçika Malinois Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Belçika Malinois Evde beslenir mi? diğer çoğu köpekte dediğimiz gibi yeterli egzersizleri sağlanması koşulu ile beslenmesinde bir sakınca görülmez fakat bahçede yaşaması daha iyidir onuda daha mutlu eder.Ilıman iklimleri daha çok sever fakat yinede tüm iklimlere belli zaman sonra alışabilmektedir.Sahibinle yeteri kadar vakit geçirmesi şarttır.

Egzersiz açısından son derece yüksek ilgi alakaya ihtiyaç duyar.Güvenli bölgelere götürülmeli ve orada tasmasız gezdirilmesi gerekir.

Belçika Malinois Bakımı

Kısa tüylü olması nedeniyle ve yapısınında yumuşak olması bakımını kolaylaştırır.Düzenli bir haftalık fırçalanması yeterlidir.Yıkanma konusunda sorun yaşayan bir köpek olduğu için yıkanmaması gerekir ancak cok gerektiği durumda yıkanabilir.Çünkü yağ tabakasına yıkanması zarar verebilmektedir.Yıl boyunca aktif bir biçimde tüy döker senede ise 2 defa çok yoğun döker.

Bu köpeğin kökeni ismindende anlaşıldığı üzere Belçika kökenli bir köpektir.Bu köpek 4 Çoban köpeğinden biri olma özelliğini taşımaktadır.İsmini ise Belçika’nın Malines şehrinden almaktadır.AKC bu köpeğin dördünden 3 tanesini resmi olarak onaylamıştır.İlk defa bu köpek 1891 tarihinde resmi olarak tanınmıştır.

Belçika Malinois Resimleri

Belçika Malinois Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir? Belçika Malinois Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

46 Yorum var

 1. ismail 28 Temmuz 2018
 2. Naz 8 Haziran 2018
 3. Sehriyar 11 Ocak 2018
 4. Melionoz 11 Ocak 2018
  • Sehriyar 11 Ocak 2018
   • ibrahim 30 Haziran 2018
  • Onur 13 Ocak 2018
  • Serpil 27 Mart 2018
 5. Samet 27 Kasım 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın