Boston Terrier Köpek Cinsi Özellikleri Ve Bakımı

Boston Terrier

Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir köpek cinsi olan Boston Terrier köpek cinsi sahip olduğu birçok özellikleri sayesinde 1800’lü yıllardan günümüze kadar başta Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde tercih edilmektedir. Siyah ve dalgalı beyaz renk tonlarının eşit bir şekilde dağılım gösterdiği Boston Terrier köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de, boyun ve pati bölgelerinin beyaz renk tonunda olmasıdır. Bu sayede oldukça sevimli dış görünüme sahip olan Boston Terrier köpek cinsi, sevimli ve uysal karakterist yapısı sayesinde çocuklar ile çok iyi düzeyde dostluklar kurabilmektedir.

Boston Terrier Köpek Cinsi Özellikleri İse Şunlardır;

Ortalama 10 ila 14 yıl aralığında bir yaşam süreci bulunan Boston Terrier köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri, sahibine karşı son derece duygusal olmasıdır. Bu sayede en fazla tercih edilen sevimli köpek türlerinden olan Boston Terrier köpek cinsi ayrıca çocuklara karşı da son derece sabırlı bir karakterist yapıya sahip olmaktadır.

Boston Terrier köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de, oldukça zeki ve dikkatli bir karakterist yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede kolayca eğitilebilen Boston Terrier köpek türü, eğitim sonrasında istenilen kıvama kolayca ulaşmaktadır.

Boston Terrier köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de, sahibi ile ve diğer bireyler ile iyi düzeyde dostluk ilişkileri kurmasıdır. Bu sayede başta Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde olmak üzere birçok ülkelerde beslenilen en popüler köpek cinsi olan Boston Terrier insanlar tarafından ve bilhassa da çocuklar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Boston Terrier Köpek Cinsinin Karakterist Özelliği İse Şunlardır;

  • Boston Terrier köpek cinsinin karakterist özelliklerinden biri, oldukça enerjili olmasıdır. Bu sayede Boston Terrier köpek cinsi, gün içerisinde uzun süreçli olarak hareketli kalabilmektedir.
  • Boston Terrier köpek cinsinin karakterist özelliklerinden biri de, zeki olması sayesinde kolayca eğitilebilir olmasıdır.
  • Oyuncu bir karaktere sahip olması sayesinde kısa bir eğitim sürecinden sonrasında çocuklar ile oyun oynamaktan oldukça hoşlanmaktadır.
  • Boston Terrier köpek cinsi karakterist özelliklerinden biri de, oldukça sıcak kanlı olmasıdır. Bu sayede çocuklar tarafından en fazla ilgi gören sevimli köpekler listesinde yer almaktadır.
  • Boston Terrier köpek cinsi karakterist özelliklerinden biri de, diğer köpek türleri ile de iyi düzeyde dostluklar kurabilmesidir.
  • Boston Terrier köpek cinsi karakterist özelliklerinden biri de, sıcağa karşı son derece dayanıklılık göstermesidir. Bu sayede Boston Terrier köpek cinsini evinizin bahçesinde uzun süreçli olarak güvenle bırakabilmektesiniz.
  • Boston Terrier köpek cinsinin karakterist özelliklerinden biri de, bekçilik içgüdüsüne sahip olmasıdır. Bu sayede, Boston Terrier köpek cinsi eğitildikten sonrasında ayrıca bekçilik görevini de üstlenebilmesi söz konusudur.

Boston Terrier Köpek Cinsi Bakımı İse Şu Şekilde Yapılmaktadır;

Boston Terrier köpek cinsinin bakımı ise oldukça basittir ve hatta tüylerinin kısa yapılı olması sayesinde Boston Terrier köpek cinsi günlük olarak bakım yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak, hijyenik dengesinin sağlanması açısından, Boston Terrier köpek cinsi günlük olmasa da 3 günde bir taranmasında faydalar bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın