Curly Coated Retriever Özellikleri Ve Bakımı

Curly Coated Retriever

Büyük köpekler familyasında yer alan ve oldukça dayanıklı bir karakterist yapıya sahip olan Curly Coated Retriever köpek cinsi eğitilebilir olması ve oldukça sadık bir karakterist yapıya sahip olması sayesinde dünyanın birçok ülkelerinde tercih edilmektedir. Sırt bölgesi düz ve bacak kasları oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu köpek cinsinin belirgin özelliklerinden biri de kafatası yapısının üçgen yapıya sahip olması ve kulaklarını uzun ve düşük bir yapıya sahip olmasıdır.

Eğitildiği takdirde ev ve apartman yaşantısına kolayca uyum sağlayabilen bu sevimli köpek türü, ayrıca bu gibi ortamlarda sıklıkla dışarı çıkarılmasında da faydalar bulunmaktadır. Eğitildiği takdirde kolayca sosyal ortamlara uyum sağlayabilen Curly Coated Retriever köpek cinsi, bu sayede diğer hayvanlar ile ve bireyler ile de iyi düzeyde iletişimler kurabilmektedir.

Sempatik bir karakterist yapıya sahip olan bu zeki köpek cinsi, bu sayede kolayca eğitildikten sonrasında çocuklar ile günlük olarak oyun oynama özelliği gösterebilmektedir. Ayrıca, zarif bir görünüme de sahip olan Curly Coated Retriever köpek cinsi, bu sayede en fazla tercih edilen sevimli büyük köpek türleri listesinde yer almaktadır.

 Curly Coated Retriever Karakterist Özellikleri İse Şu Şekildedir;

 • Oldukça sadıktırlar.
 • Sahibine karşı oldukça itaatkardırlar.
 • Uysal yapısı sayesinde eğitilebilmektedirler.
 • Oyuncu bir karakter yapısına sahiptirler ve bu bakımdan çocuklar ile oyun oynamaktan hoşlanmaktadırlar.
 • Çocuklar ile iyi düzeyde dostluklar kurabilmektedirler.
 • Yüzücü bir karakterist yapıya sahip olduklarından yüzmekten hoşlanmaktadırlar.
 • Koruma içgüdüsü geliştiğinden özellikle de eğitildiği takdirde bekçilik görevini yerine getirebilmektedirler.
 • İyi huylu bir karaktere sahiptirler.
 • Oldukça sevimli ve sempatiktirler.
 • Gelişimleri oldukça yavaş olduğundan ancak 3 yaşından sonra olgunlaşabilmektedirler.
 • Enerjili bir yapıya sahip olduklarından günlük olarak egzersiz çalışmaları yaptırılmaya müsaittirler.
 • Uysal karakterist yapısı sayesinde ev ortamına kolayca alışabilmektedirler.
 • Zeki olmaları sayesinde kolay ve kısa süreçli bir eğitim sürecinden sonrasında istenilen kıvama ulaşabilmektedirler.

 Curly Coated Retriever Bakımı İse Şu Şekilde Yapılmaktadır;

Kıvırcık yapıda kürke sahip olması sayesinde günlük olarak düzenli bir şekilde bakımları yapılması gerekmektedir. Buklelerin birbirine karışmaması açısından düzenli olarak fırçalandıktan sonrasında mutlak olarak taranması gerekmektedir. Orta düzeyde tüy değişimi söz konusu olduğundan daha sıklıkla fırçalanması gerekmektedir.

 Curly Coated Retriever Köpek Cinsi Nereden Ve Nasıl Satın Alınmaktadır?

Curly Coated Retriever köpek cinsi satın almaya karar verdiğinizde tercihiniz doğrultusunda internet dünyası üzerinden firmaların siteleri üzerinden bu sevimli ve zeki köpek cinsini satın alabilir veya güvenilir köpek eğitim merkezi üzerinden Curl Coated Retriever köpek cinsi kredi kartınız veya nakit ödeme yöntemi üzerinden satın alabilmektesiniz. Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkelerinde yetiştirilen ve beslenilen sevimli Curly Coated Retriever köpek cinsi sayesinde ev veya apartman yaşantınızı daha da şenlendirebilir ve bu sayede çocuklarınızın daha hoş vakitler geçirmesini sağlayabilmektesiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın