Gordon Setter Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Bugünkü konumuzda sizlere Gordon Setter Köpek cinsinle ilgili bilgiler vereceğiz.Gordon Setter Özellikleri, bakımı, nasıl bir köpektir? tüm sorular ve cevapları sizlerle.

Özellikle bedeninin güçlülüğü ve dudak yapısının belirgin olması nedeniyle birçok setterden farklıdır.Siyah renkte bulunan tek setter olma özelliği taşır.Kuyruğu oldukça güzel ve atletik yapıdadır.Burun delikleri çok belirgin konumdadır ve alın kısmı ile başı çok belirgindir.Makas şeklinde dişleri kapanmaktadır.Kulakları uzundur ve yana doğru yatık biçimdedir.Gözlerinin rengi koyudur.Gögsünün derinliği dirsek kısmına kadar iner ama çok geniş olmaması gerekir.Ön bacakları cok sağlamdır.Rengi her zaman belirgin yapıdadır.Kuyruğu fazlaca tüylüdür.Ayrıca karnın alt kısmında ve kulaklardada aynı şekildedir.

Gordon Setter Özellikleri

Gordon Setter nasıl bir köpektir?

Gordon Setter Özellikleri arasında itaat ve sadıklık ön plana çıkar.Kendini sahibine adamış son derece kibar aynı zamanda herşeye duyarlı bir köpektir.Çocuklarla arası çok iyidir.Çalışkandır ve koku konusunda son derece başarılıdır.Neşelidir karşısındaki insana pozitif elektrik verir.Egzersize yoğun ihtiyacı olması nedeniyle bu ırkı ancak ilgilenecek kişilerin alması gerekir.Ailesine karşı çok iyi olmasına rağmen yabancılara karşı dikkatlidir.Başka hayvan besliyorsanız onu kıskanabilir yinede arası iyi denilebilir.Yalnız dolaşmak istemesi nedeniyle özellikle çok geniş her tarafı çevrili alanlarda dolaşması gerekir.Bu köpeklerde ve çoğu Av köpeğinde olduğu gibi Av köpeği kanından gelenlerle Show kanından gelenler arasında farklılıklar olabilir.Av kanından gelmiş olanlar showa göre küçük yapıda kalabilir.

Gordon Setter Özellikleri Nasıl Bir Köpektir?

Bu Köpek erken yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekir.İnatçılığı vardır ve bu konuda sizleri zorlayabilir.Pozitif bir eğitim bu köpek için önemlidir.Sosyalleştirme çoğu köpeğin en önemli gereksinimidir.Tıpkı bu köpekte olduğu gibi.Gordon Sette özellikleri açısından çok iyimser köpek olma özelliği taşır.

Yükseklik Erkekde 61 – 69 cm
Yükseklik Dişide 58 – 66 cm
Kilo Erkekde 25 – 36 Kg
Kilo Dişide 20 – 32 Kg

10 ile 12 yıl arasında yaşam süreleri bulunur.

Gordon Setter Apartmanda Beslenir mi? Çok egzersize ihtiyacı vardır bunu aksatmadan yapabilecekseniz apartmandada besleyebilirsiniz.

Boş alanlarda koşular yapmak bu köpeğin en iyi egzersizidir.Egzersiz ihtiyacını atamazsa sorunlar oluşabilir.

Bu köpeğin bakımında Tüylerini düzenli olarak taramak yeterlidir.Düğümler varsa onlara karşı son derece dikkat edilmesi gerekir.Tüy dökme mevsiminde cok yoğun tüy döküleceği için fazlaca ilgiye ihtiyaç duyar.Tırnakları kısa tutulması gerekir.

Gordon Setter köpek olarak İskoçyaya dayanan geçmişi olan bir köpektir.Bu köpeğin popülerleşmesi 1700’lü yılların son zamanlarına doğru olmuştur.Bu köpek kuşu getirebilen, avın kokusunu başarıyla alan bir köpek türüdür.Dayanıklı olması onu seçici hale getirir.Benzerleri arasında oldukça zekidir.Ev köpeği olarakta faydalanılan bir köpektir.

Gordon Setter Resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın