Hanover Tazısı

Bu konumuzda sizlere son derece iyi bir Tazı olan Hanover Tazısı özellikleri bakımı ve hakkındaki tüm bilgilerden bahsedeceğiz.

Hanover Tazısı Özellikleri Bakımı

Boyut bakımından Orta Büyüklükte yer alan bir köpektir.Görünüş açısından tipik bir tazı olsada güçlücedir.Sahibine karşı son derece itaatkar ve huyları iyi olan bu köpek aynı zamanda duygu yüklü bir ırktır.Özellikle Doğa içersinde dolaşmayı çok sevdiği için dışarıda yaşayabilir.Renkleri Gri Kahverengi, Kızıl Kahverengi, Toprağın renginde, Siyaha kaçan renkteki kahverengi gibi renklerde olabilmektedirler.

Bu Köpeğin Uzmanlık olduğu konu Avı arayıp bulmasıdır.Öncelikle Avı sezmesi gerekir sezdikten sonra en önemlisi izi sürmesidir ve ardından av için sahibini çağırmaktadır.Eskilerden Uzak ve çok Issız Arazilerde bu köpek sürü köpeği olarak faydalanılmıştır.Bugünün şartlarındada yine Sürü köpeği olarak faydalanılabilinmektedir.Özellikle halen Issız Arazilerde faydalanılabilir.

Bu Köpek Apartmanda yaşayamaz.Onun için baya geniş bahçe doğa ile iç içe bahçeler tercih edilmesi gerekir.Ömürleri bakıma göre değişmekle beraber genelde 10-13 sene arasındadır.

Köken olarak bu Irk Almanya’ya bağlı bir ırktır.19. Yüzyılla beraber bu köpeklerinde üretimi sağlanmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın