Köpek Malzemeleri ve Köpek Ürünleri

Hırvat Çoban Köpeği

Bu konumuzda sizlere çok eskilerden beri tanınmış bir köpek olan Hırvat Çoban köpeği hakkında bilgiler vereceğiz.Bu köpeğin özellikleri bakımı bilmeniz gereken kısaca herşey yazımız içersinde.

Hırvat Çoban Köpeği Özellikleri

Özellikleri açısı ile son derece dikkatli köpektir.Biraz kavgacı fakat sürüsüne sahip çıkmayı kendine görev edinmiştir.Sürüsüne yapılacak tüm müdahalelerde saldırır.Eğitim açısından elverişli denilebilsede çok aşırı söz dinlemezler.İtaat bakımından orta derecedir.Rengi çoğunlukla siyahtır ve tüylerinin etrafında beyaz leke olabilmektedir.Ortalama olarak 11-14 yıl iyi bir bakım ile yaşayabilmektedir.

Hırvat Çoban Köpeği

Bu Köpek sürüleri yada belli alanı koruma açısından son derece kuvvetli bir köpektir.Özellikle sürüleri korumasındaki başarısı tercih edilmesinde en büyük paya sahiptir.Günümüz şartlarında hem bekçi köpeği hemde sürü köpeği olarak faydalanılır.Bilgili, tecrübeli kişilere uygun köpektir.

Bu köpeğin tarihi çok eskiye dayanır.Köken olarak Yugoslavya kökenli bir köpektir.Çok eski Yüzyıllar öncesinde Doğu’dan getirilmiştir ve Yogoslavya’nın en popüler köpekleri arasındadır.

Erkeklerin kilosu 14-20 dişilerdede hemen hemen aynı kilo olur.
Boyları ise erkeklerde 40 ile 50 cm arasında dişilerde ise 39-48 cm arasında olabilmektedir.

Hırvat Çoban Köpeği
Köpek Mamaları
Hırvat Çoban Köpeği
Köpek Konserve
Hırvat Çoban Köpeği
Köpek Tasması
Hırvat Çoban Köpeği
Köpek Ödülleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın