Köpek Beslemenin Faydaları

Köpekler en çok beslenen canlılardan biridir.Köpek Beslemenin faydaları isimli makalemizde sizlere köpeklerin insan sağlığına nasıl faydaları olduğundan bahsedeceğiz.

İnsanlar çoğu zaman yalnızlıklarından yada Köpeklere olan sevecen durumlarından dolayı köpek beslemek isterler.Tabi bunun için gerekli şartların oluşması lazım en azından geniş bir ev yada müstakil bahçeli bir ev.Bunlar sonrasında köpek alıp beslerler hatta çoğu insan köpeğin faydalarından bile haberi yok vaziyettedir.Birçok açıdan faydaları bulunan köpek beslemek bakalım ne gibi faydalara sahip?

Köpek Beslemenin Faydaları

– Depresyon problemi olanlar yada depresyona yakalanma riski daha hafifler.Özellikle Psikolojik ciddi olmayan vakalarda köpek beslemenin çok faydası olduğu bilinmektedir.Bunu şöyle açıklayabiliriz.Sonucta psikolojik acıdan rahatsız bir birey köpek ile mutluluk hormonlarını arttırıp onla güzel vakit geçirip onla oynayabilir.Bu problemli bireye iyi gelebilmektedir.

– Evcil bir hayvan besleyen kişilerin tansiyonları diğer insanlara göre daha iyi durumdadır.Stresli vakitlerde kendilerini çok daha düzgün şekilde toparlayabilmektedirler.

– Köpeğinizle oyun oynamak Serotonin ve dopamin salgılayarak sizlerin sakinleşmenizi ve rahat olmanızı sağlayabilmektedir.

– Evcil Hayvan besleyen kişilerde zararlı kolestorol seviyesi düşük durumdadır.Ayrıca Kalp Hastalıklarına yakalanma durumlarıda daha düşük bir durumdadır.

– 65 yaş ve üstündeki kişiler Evcil bir hayvan besliyorsa diğer beslemeyenlere oranla daha az doktora gider.Yani 65 yaş ve üstündeyseniz bir köpek yada kedi yada başka bir hayvan besliyorsanız diğer yaşıtlarınıza göre daha az doktora gidersiniz.

– Köpek besleyen kişiler çok fazla egzersiz yapacağı için daha sağlıklı olabilmektedirler.Köpekler hareketli canlılardır o yüzden onları gezdirmeniz gerekecek onla oynamanız gerekecektir doğal olarak sizde hareket etmiş olacaksınız.

Köpek Beslemenin Faydaları

Evcil hayvan besleyen insanların dokunma hissi ihtiyacını gidermesi sağlanır bu sayede insanlarda psikolojik olarak düzelmede olabilmektedir.Hatta bazı hapishaneler hayvan beslemelere izin vermektedir.Bu sayede suçluların davranışlarında düzelme olduğu saptanmıştır.

Köpek Beslemenin Faydaları adlı konumuzun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.Canlılar hayatımızda önemli bir yere sahiptir her zaman kimimiz için dost kimimiz için arkadaş olarak görürüz ve onlarla oynamayı onları sevmeyi cok severiz.Yalnız dikkat etmemiz gereken köpek beslerken her zaman yemek yemeden önce kesinlikle ellerimizi yıkamamız bu sadece köpeklere özel birşeyde değildir genel olarak beslediğimiz tüm canlılar için geçerli bir durumdur.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın