Genel

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Başta ülkemizde olmak üzere dünyanın birçok ülkelerinde tercih edilen zeki köpek ırklarından biri olan Alman kurdu köpek cinsi birçok özellikleri sayesinde sahiplerini adeta kendisine hayran bırakmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere Alman kökenli bir köpek ırkı olan Alman kurdu, özellikle zeki olması sayesinde kolayca eğitilebilmektedir. Ancak, Alman kurdu yavrusu henüz dünyaya geldiği anlardan itibaren ciddi anlamda bakımı yapılması gerekmektedir.

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri 

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Hızlı Gelişim Gösterir

Birçok köpek türlerine oranla daha hızlı gelişim gösterebilen Alman kurdu yavrusu, bu sayede kısa dönemler içerisinde beklenilen boyut ve karakteristik özelliğine kolayca erişim sağlamakta ve bu sayede birçok köpek cinsleri yavrusuna oranla beklentilerinize daha seri bir şekilde cevaplar sunabilmektedir.

Zeki Ve Atletik Özellik Gösterir

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Dünyaya gelmesinden kısa bir süreç sonrasında zekası ve atletik yapısı sayesinde Alman kurdu yavrusu dikkatleri üzerine çekebilmektedir. Bu bakımdan Alman kurdu yavrusu başlıca özelliklerinden biri, henüz yavru olmasına rağmen zeki ve oldukça atik olabilmesidir.

Koruma İçgüdüsü Gelişmişlik Gösterir

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Alman kurdu yavrusu başlıca özelliklerinden biri de, koruma içgüdüsü gelişmişlik göstermesidir. Bu sayede Alman kurdu yavrusu dünyaya geldikten bir müddet sonrasında koruma özelliği gösterebilmektedir.

60 Günden Sonrasında Anne Sütünden Kesilir

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Alman kurdunun başlıca özelliklerinden biri de, ortalama olarak 60 günden sonrasında anne sütünden kesilmesidir. Tabi ki bu anneden ayrılması için gereken minimum süredir. Bu süreçten sonrasında Alman kurdu yavrusu, bağımsızlığını kazanarak baba Alman kurdunun yanında yer almaktadır.

Yavru Köpekler Ne Zaman Anneden Ayrılmalı?

Alman Kurdu Bakımı Nasıl Yapılır?

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Dünyaya geldikten itibaren sağlık problemlerine maruz kalmaması açısından günlük olarak özenle bakımı yapılması gereken Alman kurdu yavrusu günlük beslenmesinde özellikle de protein, kalsiyum, mineral gibi besleyici maddelerin yüksek düzeyde yer aldığı köpek maması ile beslenilmeli ve başta hastalıklara karşı koruyucu aşılar olmak üzere, boğmaca, kuduz aşıları mutlak olarak profesyonel anlamda yaptırılması gerekmektedir.

Ayrıca, Alman kurdu yavrusu aşıları bitmeden  kesinlikle dışarı çıkartılmamalı ve diğer köpek türleri ile temas ettirilmemelidir. Henüz yavru olması sebebiyle bu dönemler içerisinde yetersiz bakıma bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarına maruz kalabilmesi söz konusu olabilen Alman kurdu yavrusu günlük olarak profesyonel olarak bakımı yapılması oldukça önemlidir. Dolaysıyla, Alman kurdu yavrusu sahiplenmeye karar verdiğinizde mutlak olarak yukarıdaki faktörlere dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Alman Kurdu Eğitimi Nasıl Yapılır?

Alman Kurdu Yavrusu Özellikleri Bakımı 

Alman kurtlarının oldukça zeki bir ırk olduğunu ifade etmiştik. Bu köpekler genel yapıları itibariyle eğitime yatkın bir ırktır. Bu yüzden eğitim vermesi oldukça kolaydır.

Yavru köpeklerin eğitimi aslında doğduğu andan itibaren doğal olarak gelişmektedir. Annesiyle ve kardeşleriyle geçireceği vakit içerisinde içgüdüsel olarak hiyeraşiyi öğrenecek ve bunun yanında beslenme, savunma gibi yetiler kazanacaktır. Annesinden ayrıldığı dönemden sonra köpeğin sosyalleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu dönem içerisinde köpeğinizle beraber vakit geçirmek, onları insanlarla ve diğer hayvanlarla tanıştırmak sosyalleşmesine yardımcı olacaktır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu süreçlerin devamında tasma eğitimi, itaat eğitimi ve davranış eğitimi verilmelidir. Temel olarak eğitimleri sahipleri tarafından verilebilir, ancak profesyonel destek alma süreci hızlandıracak ve daha doğru sonuçlar ortaya koyacaktır. Alman kurtları zeki oldukları için eğitimleri daha kolay olacaktır. Bu özellikleri sayesinde polis köpeği olarak da kullanılmaktadır.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu