Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir?

Birçok konumuzda sizlere köpeklerin sosyalleşmesinden bahsettik özellikle bazı ırkların buna çok ihtiyacı olduğunu belirttik.Şimdi bu konumuzda sizlere Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir? nelere dikkat edilir? bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle Yavru Köpeğinizi mümkün olduğunca ailenizle ve arkadaşlarınızla hatta yabancı kişilerle tanıştırmanız gerekiyor.Ne kadar fazla insanla tanışırsa köpeğiniz için o kadar iyidir.Bu yöntem ile beraber farklı insanlarla iyi bir şekilde geçinebileceğini öğrenmektedir.

Bu kişilerin Köpeğinize arkadaşça yaklaştığı konusunda köpeğinize güven vermelisiniz.Arkadaşlarınız ve yabancılara karşı iyi bir tutum sergilemesi için köpeğinizi bu şekilde teşvik edin.Bu yöntem ile beraber köpeğinizin davranışlarındaki iyiliği bulabilir ve değişik ilgileri köpeğinize gösterme şansı yakalarsınız.

Yavru Köpek Nasıl Sosyalleştirilir?

Yavru Köpeği Sosyalleştirme sadece kişilerle tanıştırmak ile olacak bir iş değildir.Onu değişik ortamlara götürmeniz gerekir.Yani örnek vermek gerekirse mesela sadece evde besliyorsanız onu arkadaşınızın evine götürebilirsiniz.Yürüyüş yavru köpek için önemlidir.İster sadece ikiniz isterseniz aileniz ile beraber gittiğiniz bir piknik onu mutlu edecektir.Araba ile köpeğinizi gezdirmekte köpeğinizin sosyalleşmesine katkı sağlar.

Köpeğinize her zaman tasma takmayı ve köpeğinizin ardından dışkı yapmışsa temizlemeyi kural haline getirmelisiniz.Tabi tasma takarken Veterinerin uygun gördüğü ve köpeğinizin boynunu rahatsız etmeyecek tasmaları takmanız en uygunudur.İyi bir sahip ile köpek kısa süre içersinde sosyalleşir buda büyüdüğü zaman yaşanacak sıkıntıları en asgari düzeye getirir.Şuan bazı köpeklerin sert olmasında ve yabancılara karşı cok yoğun tepki vermesinde küçükken sosyalleşmemesinin payı büyüktür o yüzden siz siz olun iyi bir şekilde köpeğinizi yetiştirin.

Yavru Köpeği Sosyalleştirme unutmayın ki köpeğin büyüdüğünde sorunsuz bir köpek olmasında olmazsa olmazlardandır.Bu konuda her sahibin üstüne düşen sorumluluğu yapması gerekir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın