Genel

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler, köpek severlerin en fazla sorduğu sorulardan biridir. Çünkü imkanlar dolayısıyla pek çok kişi apartman dairesinde yaşamaktadır, peki bu evde beslenecek köpek cinsleri hangileridir?

Öyle köpek türleri bulunmaktadır ki apartmana hiç uygun bir ırk değildir. Çünkü bazı köpekler apartmanda değil sadece müstakil evlere uygundur. Köpeklerde boyutlarına göre küçük boy, orta boy, büyük boy olarak sınıflandırılmıştır. Kimimiz küçük boy ırkları severken kimimiz ise büyük boy ırkları daha çok sevmekteyiz. Bu konumuzda sizlere en çok apartmanda beslenebilecek köpekleri yazacağız. Küçük ırk köpek türleri apartman hayatı için çok daha kolaydır fakat küçük ırk köpekler diğer büyük köpeklere göre havlama sorunu daha fazla yaşatabilir. Burada sizin devreye girip köpeğinize bir takım eğitimleri vermeniz gerekir.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Küçük köpekler apartman yaşantısına daha çabuk uyum sağlayabilmektedirler, orta ve büyük boylar biraz daha zor uyum sağlar. Aslında hangi köpeğe karşı olan sevginiz var bilemeyiz fakat bu yazacağımız köpek türleri en fazla apartmanda beslenebilecek Köpekler olarak faydalanılmaktadır.

Listemizdeki köpekleri almadan önce iyi bir araştırma geçirmeniz özelliklerini iyi araştırmanız sizin nasıl bir köpek isteyeceğinizle orantılı olup olmadığınızı gösterir. Evde beslenecek köpekler listesini sizlerle paylaşıyoruz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda Bakılabilecek Köpekler şunlardır:

Beagle: Beagle ırkı genel olarak orta boyutlu bir köpektir. Bu köpekler uysal, sadık ve meraklı olmasıyla bilinir. Aynı zamanda sevecen bir yapısı vardır. Çok havlayan bir köpek değildir, ancak uluma özelliği bulunur.

Beagle Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Pug: Pug köpekleri Bulldog’a benzeyen bir forma sahiptir, ancak oldukça küçük bir köpektir. Bunun yanında tüyleri kısadır ve çok tüy dökmeyen bir ırktır. Genel yapıları oyuncu ve sevecendir. Aynı zamanda bekçilik konusunda oldukça iyidir.

Pug Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Chihuahua: Türkiye’de şivava olarak bilinen bir ırktır. Oldukça sevimli bir köpek olmasının yanı sıra boyutlarıyla da ilgi çekmeyi başarır. Ayrıca oyuncu yapısıyla, evinizin neşesi olacaktır.

Chihuahua Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Kaniş: Türkiye’de en fazla ev köpeği olarak tercih edilen köpeklerden biridir. Havlama sorunu dışında problem yaratmaz havlama konusunda eğitim vermelisiniz. Sevimli görünümleriyle oldukça ilgi çekmektedir.

Kaniş hakkında detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Yorkshire Terrier: Yorkshire Terrier en çok tercih edilen ev köpeklerinden bir tanesidir. Apartman yaşantısı için havlama sorunu görülebilir, ancak eğitim verildiğinde sorun olmayacaktır. Boyutlarının küçük olmasının yanı sıra sevimli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda sadık bir köpektir.

Yorkshire Terrier hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Amerikan Cocker:  Amerikan cocker köpekleri ülkemizde sık görülebilecek olan bir ırktır. Boyutları, listemizdeki diğer köpeklerden daha büyüktür. Ayrıca zeki olmasıyla bilinir, ancak itaat konusunda iyi değildir.

Amerikan Cocker Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Avustralya Terrier: Apartmanda tercih edilen bir diğer ırkta bu köpektir. Uzunca tüyleri vardır tüyler dışında pek sıkıntı yaratmaz. Bakışları çok sevimli ve oldukça keskindir. Genel olarak sevecen ve enerjik bir köpektir, ancak çok havlama sorunu olabilir.

Avustralya Terrier özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Jack Russell Terrier: Çok hareketli bir ırktır yaşamla dolu doludur. Her zaman içindeki sevgi dışına vurmuştur. Havlamayı seven bir köpek olduğu için küçük yaşlarda eğitim verilmelidir. Orta derece tüy döken bir köpektir.

Jack Russell Terrier Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Golden Retriever: Büyük Boy köpek ırklarındandır, ancak apartmanda beslenebilecek bir ırktır. Goldenlar fiziksel olarak çok sevimli ve sevecen bir yapıya sahiptir. Genelde zekalarıyla bilinen goldenlar eğitim konusunda da iyi işler çıkartmaktadır.

Golden Retriever Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Fransız Bulldog: Evde beslenecek köpeklerden biri fakat işte horlaması ve salyasının fazla olması sizleri biraz rahatsız edebilir. Onun haricinde gayet uygun bir köpektir. Apartmanda beslenebilecek köpekler arasında en çok tercih edilenlerdendir.

Fransız Bulldog Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Boston Terrier: Apartman hayatında besleyebileceğiniz sevimli köpek cinslerinden biri de kuşkusuz ki Boston Terrier köpek türüdür. Zeki ve oldukça hoş bir görünüme sahip olması sayesinde Boston Terrier köpek cinsini apartmanınızın ayrıca güvenliği açısından da tercih edebilirsiniz.

Boston Terrier hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Dachshund: Zeki ve oldukça sempatik bir karakteristik yapıya sahip olması sayesinde apartman hayatında besleyebileceğiniz köpek cinslerinden biri de Dachshund köpek türüdür. Bu köpeklere ülkemizde sosis köpek adı da verilmektedir.

Dachshund hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

 

 

Cavalier King Charles Spaniel: Apartmanda besleyebileceğiniz sevimli ve zeki köpek cinslerinden biri de Cavalier King Charles Spaniel köpek türüdür. Sempatik bir yapıya sahip olan bu sevimli köpek türü sayesinde ayrıca çocuklarınızın hoşça zaman geçirebilir. Bunun yanında aile yaşantısına uyum sağlamakta zorlanmayacaktır.

Cavalier King Charles Spaniel hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

İngiliz Bulldog: İngiliz kökenli sevimli köpek türü olan İngiliz Bulldog köpek cinsi, sevimli ve uysal yapısı sayesinde apartmanda beslenebilme özelliği taşımaktadır. Bunun yanında İngiliz Bulldogların bakımı da oldukça kolaydır. Aynı zamanda aile yaşantısına kolay adapte olan bir yapısı vardır.

İngiliz Bulldog hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

 

Havanese: Oldukça yumuşak bir karakteristik yapıya sahip olan Havanese köpek cinsini apartmanınızda kolayca besleyebilir ve günlük bakımını kolayca yapabilirsiniz. Bu köpekler apartman ve aile yapısına kolay bir şekilde adapte olan bir ırktır. Aynı zamanda oldukça sevimli bir köpektir.

Havanese hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler konumuzun sonuna geldik sizlere hem köpekleri hemde sitemiz içerisinde detaylı özelliklerine bakabileceğiniz şekilde özelliklerini sunduk.Evde beslenecek köpekler seçerken Sizler iyi bir araştırma sonrası en uygun dostunuzu rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

153 Yorum

  1. Merhaba. Pomeranian boo fazla tuy dokermi.
    Bide beagle apartman için nasıl bi köpek çok tüy dökermi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu