Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier Teriyerler kategorisinde listelenmekte olan bir köpek türüdür.Sizlere bu köpeğin özellikleri ve bakımı hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Bu köpek Amerikan Köpek Kulübü tarafından tanınan bir köpektir.Küçük ama sağlam bir yapısı vardır.Yarısı kadar rengi beyaz diğer tarafı ise siyah ve kahverengi şekilde lekeler halindedir.Alın kısmı çok belirgin yapıdadır.Burun siyah renkte ve gözleri koyu renktedir.Kulakları öne doğru kıvrıktır.Kesik olan kuyruğu sırtta dik olarak kalmaktadır.

Jack Russell Terrier Özellikleri

Bu ırk çok fazla hareketli ve yaşamı çok seven bir köpektir.Oldukca korkusuz bir hayvandır.Oyun oynamak onun için süper bir durumdur.Onu kızdırmayan köpeklerle arası çok iyidir ama kızdıranlara karşı olumsuz davranışta bulunabilir.Zeki olmasının yanında aynı zamanda inatçı bir yapıdadır ve söz dinlemez.Eğitim konusunda başarılı olunması bekleniyorsa çok sabır gerekiyor.Diğer köpeklerle arası iyi değildir ve saldırma eğilimindedir.Yavruyken iyi bir sosyalleştirme bu köpek içinde oldukça gereklidir.Diğer evde beslediğiniz hayvanlarla arası iyi değildir.Küçük hayvan besliyorsanız bu ırk size uygun değildir onları yiyebilir.Tasmasız şekilde bırakılmaması gerekir.Jack Russell Terrier Çok havlar mı? evet çok fazla havlamayı seven bir köpektir.İlgiyi çok sever.Eğer onu yalnız bırakırsanız devamlı bulunduğu yerdeki eşyalara zarar verecektir bu nedenle dikkatli olmanız ve ilgiyi hiç kesmemeniz gerekiyor.Eve adapte olması açısından yavruyken almanız çok daha faydalı olacaktır bu sayede ailenizi tanıyacaktır.

Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier Apartmanda beslenir mi? evet apartmana uygun bir köpektir fakat cok hareketli yapısı vardır.Özellikle küçükte olsa bahçe hiçte fena olmayacaktır.Tüylerinin bakımı kolaydır düzenli taranma ile genel bir bakım sağlanmaktadır.Tüy sorunu açısından en asgari düzendeki köpeklerden biridir.

Hem düz hem de tel tüylülerin bakımı kolaydır. Düzenli tarama tüylerin genel bakımını sağlayacaktır.

Boyut kilo bakımı
Yükseklik Erkekde 25 – 38 cm
Yükseklik Dişide 23 – 36 cm
Kilo Erkekde 7 – 8 Kg
Kilo Dişide 6 – 8 Kg

Bu köpek son derece uzun ömürlü bir ırk olarak karşımıza çıkmaktadır.15 yıl ve üstünde yaşayabilmekteler.Biliyorsunuz ki çoğu köpek ortalama olarak 10-13 yıl yaşayabilmekte.

Bu köpek köken olarak İngiltere kökenli bir köpektir.Bir rahip tarafından geliştirilen bir cinstir.Tilki avında uzunca süre bu köpek kullanılmıştır.Dış görünüş açısından çok farklılıklar göstermiştir.İyi bir aile köpeği olarak bilinir.

Jack Russell Resimleri

100 Yorum var

  1. Yasemin 25 Haziran 2018
  2. Mert Arslan 21 Kasım 2017
    • Jack russell 4 Şubat 2018
  3. Hakankaya 3 Kasım 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın