Kaniş

Kaniş köpek Süs köpekleri kategorimizde bulunan bir ırktır.Ülkemizde sıkça bulunan bir köpek türü olan bu ırkın genel özellikleri ve bakımı nasıl bir köpek olduğu hakkında kısa bilgi paylaşacağız.Kendine has bir yapısı vardır.Çok zariftir ve kendinden emin bir hali vardır.Gözlerinin renkli çoğunlukla koyu bir renktir.Kalça bölgeleri yuvarlak şekildedir ayakları ise küçüktür.Gözlerinin koyu olması karakteristlik özelliklerinide dile getirir.

Kaniş Özellikleri, Kaniş Nasıl Bir Köpektir?

Çok neşeli ve güzel huylu bir köpektir.Çok iyi huyları olup birçok özelliği mevcuttur bu sayede tercih edilebilen bir ırk haline gelmiştir.Kulakları çok iyi duyar ve harika bir yön bulucudur.Eğitilebilirliği yüksek bir köpektir ve çok iyi şekilde eğitilebilmektedir.Çok sıkılmaya gelmez sürekli eğitim onları rahatsız edebilir.

Çocuklarla oynamayı çok seven bir köpek olmasına rağmen bazen sorun yaşatabilir.Yıkanırken çoğunlukla sorun çıkartmaz.Numaralar öğrenmeye bayılırlar.Özellikle sirklerde çok iyi kullanılabilen bir ırktır.Sahibine düşkünlüğü ve korumasınla dikkat çeker.İyi bir bekçi köpeği olabilir.Yabancılara karşı temkinli olan bir köpektir.Yavruyken iyi bir sosyalleştirilme şarttır.Kaniş Çok Havlar mı? evet bu köpek cok havlar bu nedenle iyi eğitilmelidir.Diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla iyi anlaşabilmektedir.

En zeki köpekler listesinde ilk 10 sıralamasında olan bir köpek olduğu için eğitim konusunda başarılır sadece tek sıkıntısı cabuk sıkılabilmesidir.Onun haricinde komutları hemen yada kısa süre içersinde anlayabilir.İyi bir dost sizlere olabilir.

Kaniş Apartmanda beslenir mi? apartman için uygun bir köpektir fakat havlama konusunda sorun yaşayabilir küçük yaşlarda eğitim verilmesi gerekir.

Kaniş

Suyu seven bir köpektir ve uzun yürüyüşler onun için vazgeçilmezdir.Hergün yeterli egzersiz yapıldığı takdirde sorun çıkarmayacak bir durumdadır.Kaniş bakımı biraz zordur.Düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6-8 hafta arasında traş edilmesi gerekir.Kulaklarını düzenli olarak parazit açısından kontrol edilmesi gerekiyor.Dişlerinde bakımı yapılmalı ve tartar konusunda dikkat edilmelidir.Kaniş Tüy döker mi? bu köpek neredeyse hiç tüy dökmez tüylere karşı alerjisi olan kişiler için uygun bir köpektir.

Kaniş Resimleri

Boyut bakımından
Yükseklik Erkekde 28 – 38 cm
Yükseklik Dişide 28 – 38 cm
Kilo Erkekde 7 – 8 Kg
Kilo Dişide 7 – 8 Kg

Ömrü genellikle 13 ile 15 yıl arasındadır.

Kökeni bu ırkın 400 yıldan beri Batı Avrupa’da olduğu düşünülmektedir.Avrupada çeşitli ülkelerin kökeni olduğu belirtilsede Fransa kökenli bir ırktır.Fransa’nın resmi ırklarından biridir.Bu köpek geçmiş zamanlarda av köpeği olarak yetiştirilen bir köpektir.Geçmiş zamanda avı bataklıktan getirebilecek konumdaydı fakat daha sonra insana eşlik eden bir dost olarak yetiştirilmiştir.Birçok köpeğin karışımı olarak meydana gelmiş bu ırk boyutları bakımından birbirine yakın durumdadır.Fransada oldukça popüler olan bir ırk olmasının yanı sıra tüm Avrupadada popülerdir.

39 Yorum var

  1. Ayşelms 11 Temmuz 2018
  2. Murat 30 Ocak 2018
  3. Gul 1 Ekim 2017
  4. Zeynep 24 Haziran 2017
  5. Defnezgn 15 Nisan 2017
  6. betül 3 Ekim 2016

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın