Köpek Cinsleri
Dev Schnauzer
Sosyal Medyada Paylaş
9 Mayıs 2015
Köpek Cinsleri
Köpek Malzemeleri ve Köpek Ürünleri

Dev Schnauzer

Adındanda anlaşılacağı üzere oldukça büyük bir köpek olan Dev Schnauzer özellikleri bakımı ile ilgi vereceğimiz konumuzda bu köpek ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Dev Schnauzer son derece yoğun kaşlara sahip aynı zamanda sakal ile bıyığı belirgin olan bir cinstir.Yükseklik ve uzunluk açısından kare halde bir görünümü vardır.Boynu güçlüdür ve kavisli haldedir.Kafasının

Adındanda anlaşılacağı üzere oldukça büyük bir köpek olan Dev Schnauzer özellikleri bakımı ile ilgi vereceğimiz konumuzda bu köpek ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Dev Schnauzer son derece yoğun kaşlara sahip aynı zamanda sakal ile bıyığı belirgin olan bir cinstir.Yükseklik ve uzunluk açısından kare halde bir görünümü vardır.Boynu güçlüdür ve kavisli haldedir.Kafasının uzunluğu büyükçedir.Burun kısmı irice ve rengide siyah renktedir.Gözlerinin rengide kahverengidir.Dişleri tam anlamınla kapanmaktadır.Genelde tüyleri siyah ve gridir.

Dev Schnauzer Özellikleri Bakımı

Çocuklarla iyi anlaşabilen bir ırktır.Sahibinin yaşam felsefesine göre hareket edebilecek sadık köpek olma özelliği taşımaktadır.Koruyucu bir yapısı vardır.Tecrübeli sahiplerle beraber beslenmesi gerekmektedir.Disiplin içersinde eğitim verilmeli ve ödüllü bir şekilde devam ettirilmelidir.Doğru bir eğitim sayesinde güzel bir aile köpeği olabilmektedirler.Diğer köpeklerle ancak yavru olduğu zaman beslendiği zaman anlaşabilir.Yabancılara karşı dikkatlidirler.

Dev Schnauzer Egzersizlerini atlatmadığınız takdirde ev hayatındada yaşayabilir.Özellikle serbest alanlarda bol bol koşturması ve oyun oynanması onun egzersiz ihtiyacını gidermemizi sağlayacaktır.Gün içersinde en az 1 defa uzunca yürüyüş yaptırılması lazım.Yavru iken bile egzersize ihtiyaç duyar.

Dış tüyünün bakımı iç tüylerine göre daha kolay haldedir.İç tüylerinin zor olmasının nedeni sık olmasıdır.Özellikle Bahar ile Sonbahar aylarında tüylerinin kesilmesi önerilebilir.Kulaklarının oradaki tüylerin düzeltilmesi gerekebilir.Bıyıkları ise yediği yemek sonrası silinmesi gerekir.Özel bir kokusu bulunmaz az tüy dökmektedir.

Dev Schnauzer

Bu köpek Almanya kökenli bir ırktır.Schnauze demek Almanca’da burun kısmı denmektedir.Bu köpeğin ilk defa faydalanılması Bavyera sığırlarının sürülmesinde kullanılmıştır.Polis ve Askerler’in koruma köpeği olarak kullanmış olduğu ırktır.

Yaşam süresi 12-15 sene kadar bulabilir.

Boyutları

Erkek Yüksekliği 66 – 71 cm
Dişi Yüksekliği 58 – 66 cm
Erkek Kilosu 27 – 36 Kg
Dişi Kilosu 25 – 34 Kg

Dev Schnauzer
Köpek Mamaları
Dev Schnauzer
Köpek Konserve
Dev Schnauzer
Köpek Tasması
Dev Schnauzer
Köpek Ödülleri
Etiketler

Bir Yorum Bırak

Köpekgiller familyasına mensup, görünüş ve büyüklükleri farklı 400'den fazla köpek cinsleri olan, etçil, memeli bir hayvandır. Boz kurdun alt türlerinden biri olan Köpek , tilki ve çakallarla da akrabadır. 2011 yılı tahminlerine göre dünyada 450 milyondan fazla köpek vardır.