Genel

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler, köpek severlerin en fazla sorduğu sorulardan biridir. Çünkü imkanlar dolayısıyla pek çok kişi apartman dairesinde yaşamaktadır, peki bu evde beslenecek köpek cinsleri hangileridir?

Öyle köpek türleri bulunmaktadır ki apartmana hiç uygun bir ırk değildir. Çünkü bazı köpekler apartmanda değil sadece müstakil evlere uygundur. Köpeklerde boyutlarına göre küçük boy, orta boy, büyük boy olarak sınıflandırılmıştır. Kimimiz küçük boy ırkları severken kimimiz ise büyük boy ırkları daha çok sevmekteyiz. Bu konumuzda sizlere en çok apartmanda beslenebilecek köpekleri yazacağız. Küçük ırk köpek türleri apartman hayatı için çok daha kolaydır fakat küçük ırk köpekler diğer büyük köpeklere göre havlama sorunu daha fazla yaşatabilir. Burada sizin devreye girip köpeğinize bir takım eğitimleri vermeniz gerekir.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Küçük köpekler apartman yaşantısına daha çabuk uyum sağlayabilmektedirler, orta ve büyük boylar biraz daha zor uyum sağlar. Aslında hangi köpeğe karşı olan sevginiz var bilemeyiz fakat bu yazacağımız köpek türleri en fazla apartmanda beslenebilecek Köpekler olarak faydalanılmaktadır.

Listemizdeki köpekleri almadan önce iyi bir araştırma geçirmeniz özelliklerini iyi araştırmanız sizin nasıl bir köpek isteyeceğinizle orantılı olup olmadığınızı gösterir. Evde beslenecek köpekler listesini sizlerle paylaşıyoruz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Cinsleri

Apartmanda Bakılabilecek Köpekler şunlardır:

Beagle: Beagle ırkı genel olarak orta boyutlu bir köpektir. Bu köpekler uysal, sadık ve meraklı olmasıyla bilinir. Aynı zamanda sevecen bir yapısı vardır. Çok havlayan bir köpek değildir, ancak uluma özelliği bulunur.

Beagle Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Pug: Pug köpekleri Bulldog’a benzeyen bir forma sahiptir, ancak oldukça küçük bir köpektir. Bunun yanında tüyleri kısadır ve çok tüy dökmeyen bir ırktır. Genel yapıları oyuncu ve sevecendir. Aynı zamanda bekçilik konusunda oldukça iyidir.

Pug Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Chihuahua: Türkiye’de şivava olarak bilinen bir ırktır. Oldukça sevimli bir köpek olmasının yanı sıra boyutlarıyla da ilgi çekmeyi başarır. Ayrıca oyuncu yapısıyla, evinizin neşesi olacaktır.

Chihuahua Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Kaniş: Türkiye’de en fazla ev köpeği olarak tercih edilen köpeklerden biridir. Havlama sorunu dışında problem yaratmaz havlama konusunda eğitim vermelisiniz. Sevimli görünümleriyle oldukça ilgi çekmektedir.

Kaniş hakkında detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Yorkshire Terrier: Yorkshire Terrier en çok tercih edilen ev köpeklerinden bir tanesidir. Apartman yaşantısı için havlama sorunu görülebilir, ancak eğitim verildiğinde sorun olmayacaktır. Boyutlarının küçük olmasının yanı sıra sevimli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda sadık bir köpektir.

Yorkshire Terrier hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Amerikan Cocker:  Amerikan cocker köpekleri ülkemizde sık görülebilecek olan bir ırktır. Boyutları, listemizdeki diğer köpeklerden daha büyüktür. Ayrıca zeki olmasıyla bilinir, ancak itaat konusunda iyi değildir.

Amerikan Cocker Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Avustralya Terrier: Apartmanda tercih edilen bir diğer ırkta bu köpektir. Uzunca tüyleri vardır tüyler dışında pek sıkıntı yaratmaz. Bakışları çok sevimli ve oldukça keskindir. Genel olarak sevecen ve enerjik bir köpektir, ancak çok havlama sorunu olabilir.

Avustralya Terrier özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Jack Russell Terrier: Çok hareketli bir ırktır yaşamla dolu doludur. Her zaman içindeki sevgi dışına vurmuştur. Havlamayı seven bir köpek olduğu için küçük yaşlarda eğitim verilmelidir. Orta derece tüy döken bir köpektir.

Jack Russell Terrier Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Golden Retriever: Büyük Boy köpek ırklarındandır, ancak apartmanda beslenebilecek bir ırktır. Goldenlar fiziksel olarak çok sevimli ve sevecen bir yapıya sahiptir. Genelde zekalarıyla bilinen goldenlar eğitim konusunda da iyi işler çıkartmaktadır.

Golden Retriever Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Fransız Bulldog: Evde beslenecek köpeklerden biri fakat işte horlaması ve salyasının fazla olması sizleri biraz rahatsız edebilir. Onun haricinde gayet uygun bir köpektir. Apartmanda beslenebilecek köpekler arasında en çok tercih edilenlerdendir.

Fransız Bulldog Özellikleri isimli yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Boston Terrier: Apartman hayatında besleyebileceğiniz sevimli köpek cinslerinden biri de kuşkusuz ki Boston Terrier köpek türüdür. Zeki ve oldukça hoş bir görünüme sahip olması sayesinde Boston Terrier köpek cinsini apartmanınızın ayrıca güvenliği açısından da tercih edebilirsiniz.

Boston Terrier hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Dachshund: Zeki ve oldukça sempatik bir karakteristik yapıya sahip olması sayesinde apartman hayatında besleyebileceğiniz köpek cinslerinden biri de Dachshund köpek türüdür. Bu köpeklere ülkemizde sosis köpek adı da verilmektedir.

Dachshund hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

 

 

Cavalier King Charles Spaniel: Apartmanda besleyebileceğiniz sevimli ve zeki köpek cinslerinden biri de Cavalier King Charles Spaniel köpek türüdür. Sempatik bir yapıya sahip olan bu sevimli köpek türü sayesinde ayrıca çocuklarınızın hoşça zaman geçirebilir. Bunun yanında aile yaşantısına uyum sağlamakta zorlanmayacaktır.

Cavalier King Charles Spaniel hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

İngiliz Bulldog: İngiliz kökenli sevimli köpek türü olan İngiliz Bulldog köpek cinsi, sevimli ve uysal yapısı sayesinde apartmanda beslenebilme özelliği taşımaktadır. Bunun yanında İngiliz Bulldogların bakımı da oldukça kolaydır. Aynı zamanda aile yaşantısına kolay adapte olan bir yapısı vardır.

İngiliz Bulldog hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

 

Havanese: Oldukça yumuşak bir karakteristik yapıya sahip olan Havanese köpek cinsini apartmanınızda kolayca besleyebilir ve günlük bakımını kolayca yapabilirsiniz. Bu köpekler apartman ve aile yapısına kolay bir şekilde adapte olan bir ırktır. Aynı zamanda oldukça sevimli bir köpektir.

Havanese hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler

Apartmanda Beslenebilecek Köpekler konumuzun sonuna geldik sizlere hem köpekleri hemde sitemiz içerisinde detaylı özelliklerine bakabileceğiniz şekilde özelliklerini sunduk.Evde beslenecek köpekler seçerken Sizler iyi bir araştırma sonrası en uygun dostunuzu rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

153 Yorum

 1. Ben yanlız yaşıyorum bir köpek almak istiyorum ama yanlız gündüzleri işe gidiyorum tek kaldigi zaman koltuklari yiyip parcalamayan sesiz bir köpek almak istiyorum havlamayan cok birde gunduzleri evde tek kalabilirmi daha once beslemesim bana yardimci olurmusunuz

 2. Iyi aksamlar ben apartmanda yaşıyorum ve yanliz yaşıyorum kendime bir köpek almak istiyorum ama yanlız cok havlamayan ve gunduz işe gidiyorum tek kaldigi zaman koltuklari yiyp parcalamayan sesiz bir köpek almak istiyorum ne onerirsiniz acaba yardimci olurmusunuz rica etsem

 3. Annem evde köpek beslemek istiyor ama biraz da korkuy apartmanda yani kedimiz ve kusumuz var bide köpek olsun dedik hem canayakın tüy dokmeyen ve cok havlamauan köpek turu söyler misiniz çok şey istiyorum ama

 4. BOXER köpeğine evde bakılırmı lütfen hemen acil cevap alabilirmym hiç de olsa bakılmazmı boxer köpeğine ev de ?

 5. Aparman dairesinde golden bakılır mı? Bakılır evet hatta mükemmel ev köpekleridir ama bir köpeğin günde en az 45 dakika -1 saat yürüyüş yapması gerekir. Çoban köpeği – tazılar – iş köpekleri enerjik köpeklerdir. Enerjisini harcayamadığında eve zarar vermeye başlar. O yüzden mutlaka bir bahçeye ihtiyaç duyar, apartmanda bakılmaz. Sibirya kurdu, samoyed, isviçre çoban köpeği, corgi vb. çift katman kürke sahiptir, aşırı soğukta iş yapmaya alışmıştır, sıcak hava hayvanı depresyona sokar ve tüy döküp hastalanmaya başlar ve en nihayetinde ölür. Almayın, aldırmayın. Küçük – orta boy köpekler apartmanda rahat bakılır ama küçük köpeklerin havlama sorunu çoktur. Tüy dökmesin istiyorsanız kısa tüylü bir tür seçmeniz gerek zira her mevsim geçişinde köpekler mutlaka tüy döker. KÖPEĞİM HAVLAMASIN İSTİYORSANIZ; o bir köpek, tabi ki havlayacak miyavlıycak hali yok. Köpekler sorumluluk gerektirir. Evde belirli bi disiplin olmalı ki köpeğiniz de siz de mutlu olun. Bunu sağlayamayacaksanız LÜTFEN, köpek almayın. Kedi kuş falan alın.. sonra sokağa atıyosunuz barınağa bırakıyosunuz. Yazık oluyo o hayvanlara.

 6. ya arkadaşlar ben 1.000 tl ye kadar köpek istiyorum küçük evde besliçem havlamıcak apatmanda oldum için ama bulamıyorum bana yardım edin saldırgan olmasın anlaşıcak oyuncu olmasını istiyorum istanbulda oturuyorum telefonla ulaşın lütfen yigenime hediye ediçem 05374620659 ilginize teşekkur ederim

  1. Serdar köpek satın alma sahiplen köpek barınaklarında o kadar çok köpek var ki alıpta bakamayan insanlar sokağa bırakıyor sende kendine güveniyorsan köpek sahiplen

 7. Ben eğer sahiplenirsem yorkshire terrier, toy poodle veya beagle sahiplenirdim bu üçüyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim 🙂 🙂

 8. BENDE İLK DEFA KÖPEK BESLİYECEĞİM VE ÇOK FALA TÜY DÖKMEYEN HAVLAMAYAN BİR KÖPEK ARIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  1. Eğer fazla tüy dökmesin ve sadece bir tehlike sezdiğinde havlasın diyosan bi toy poodle lara bir bakmanı tavsiye ederim

 9. Arkadaşlar evde hiç ses yapmayan bazen evde olup olmayacağınzdan bile şüpheli olacağınız bir köpek cinsi evet var. Yok diyenler evinde baktı mi bilmem ama çin aslanı (chow chow) cinsi bakıyodum. Ve gerçekten hiç havlamiyor. İlk evimize geldiğinde bu köpek niye havlamıyor diye sasirmistik ama bu cinsin havlamayanlardan olduğunu bilmiyorduk cins aslanı diye google’a yazın zaten sesi çok çıkmaz illa yazar. 1. Haftada havladi bi kere o da sadece bi kere hav yaptı evde kedimizi de var o yüzden cikarmisti çok tatlı çok güzel çok sadık çok inatçı bi cins. Şimdi başkasına vermek zorunda kaldım çünki çok egzersiz yapması gereken bi cins okudugum icin sürekli dışarı cikaramiyordum bü yüzden evi de pisliyordu çok zorlaninca verdim birine ismi alice. O kadar çok özlüyorum ki 1 ay oldu burnumda tütüyor en yakın zamanda görmeye gidicem yavrumu ??

 10. Bir veteriner olarak önce başlığı okuyun, sonra yorum yapın. Bilip bilmeden yazmışsınız.
  1. Husky olmaz. Bahçe köpeği. Koşacak ziplayacak enerjisini atacak. Soğuk ülke hayvanı. Ev sıcaklığı bu hayvanı yıpratır, bunaltır.
  2. Golden olmaz. Çok hareketli. Evi odaları heryeri dağıtır, tüyü çok döker enerji atması için koşması zıplaması lazım. Buda evde apartman dairesinde olmaz. Bahçeli ev olacak.
  3. Bolder collie yazmış başka birisi. Şaka mı yaptı acaba. Bu hayvan çok zeki hatta bizim çobanımızdan daha zeki. Bu hayvan zeki evet ama apartman ortamında değil. Parkta bahçede koşacak attığın topu yakalıcak, koşacak kıvıracak zıplayacak yuvarlancak. Eğer eviniz 500 metrekare ise ideal. Ama 10 metrekare oda da olmazzz.
  4. Basenji gitmiş utanmadan apartman beslenir diye yazmış saçmalada zirve olmuş. Bende mısır tanrısı ra nın oğluyum.
  Cavalier olur, pug olur, ingiliz bulldog olur, fransız bulldog olur, havanese olur, boo olur, maltese terrier olur.
  Bunların benim görüşüm. Lakin huskyle bolderle gelmeyin buraya. Şaka gibisiniz. Adam antalyada oturuyor husky alıyor. Yazık günahhhh.
  Az bilinçli olun.

  1. ben boo düşünüyordum fakat golden ile arasında seçim yapamıyordum. Verdiğiniz bilgi çok yararlı oldu teşekkür ederim.

 11. Arkadaşlar daha önce çok sokak köpeği beslemiştim çok iyi bakmıştım köpeğim öldü şimdi akita veya husky tür yavru köpek bakıyorum evde beslemek için bunların fiyatları nedir heryerde aradım ama bulamadım fiyatlarını ? barınaktan almak isterim fakat yakın bölgede hiç biyerde köpek barınağı yoktur 🙁

  1. İnternette sahibinin iyi bakacağına (arada bir fotoğrafını yollayacağına falan) inandıkları zaman ücretsiz sahiplendiren çok sayıda insan var. Biraz araştırırsan bazıları mamasını, tasmasını, evini vs her şeyiyle birlikte gönderiyor.

 12. Merhabalar,

  Epilepsi teşhisi konulan 9 yaşımdaki kızım için apartmanda bakabileceğim, kızımın gece uyku halinde geçirebileceği olası nöbetlerde bizleri uyandırarak haber verecek, kızımı en azından yan çevirebilecek, kolayca eğitebileceğim bir köpek önerebilir misiniz?
  Teşekkürler

  1. Bence Husky düşünmelisiniz. ama gezdirecek vaktiniz var mı? husky ler cok sevecendir ve cocukların başlarından ayrılmazlar. onları gözlerler hep. bir durum olursa havlayabilir. havlaması da nadiren olur çünkü boş yere havlamazlar. bir düşünün.

 13. eşim vefat etti yalnız oturmaktayım kışın apartman dairesinde yazın sahilde bahçeli villada bana arkadaşlık yapacak evcil bekçilik ve koruma özelliği olan küçük veya orta boy bir köpek sahiplenmek istiyorum daha önce 14 yıl sahiplendiğim köpeğim vardı öldü. onun için iyi bakacağımdan emin olabilirsiniz şartlara uygun elinizde emanet etmek sahiplendirmek istediğiniz 3 yaşına kadar eğitimli tuvalet alışkanlığı olan köpeğiniz için arıyabilir mesaj atabilir resmini gönderebilirsiniz.

 14. Arkadaşlar pomeranian boo bakan varmı acaba olumlu ve olumsuz yönlerini yazarmısınız bakımı zormu Çalışıyor olacağım evde tek kalabilirmi belli zaman diliminde

  1. ben boo besliyorum 2 kardeş hemde süper isterseniz birini sahiplendirebiliriz ücretli olarak ilgilenirseniz 0551 138 16 49 ben hakan

   1. Ücretli sahiplendirmek ? İşin içinde ücret varsa satmak oluyor o sahiplendirmek değil…

 15. merhabalar
  Apartmanda yaşayan
  Sadece sabah ve akşam dışarı çakartacagım ve cocugumla oyun oynayabilicek bir köpek arıyorum
  e border collie uygunmudur acaba?

  1. border collie apartmanda zor olur çünkü çok hareketli bir köpek ve sürekli egzersiz ihtiyacı var büyük bir köpek olduğu için de bu ihtiyacını sadece dışarıda karşılayabilir

 16. eğitilmesi kolay bir köpek al eğittikten sonra havlamaz zaten. sibirya kurdu alma o havlamıyo direk uluyo 😀 😀
  bir de karakteristik özelliğinden dolayı idareci yapıya sahip eğer kontrolun sende olduğunu benimsetemezsen. her istediğini yaptırır. gec saat 3 de ulur mesela dışaırı çıkmak ister çıakrmadın mı ortalığı yıkar.
  benim sana tercihim ya bi tane golden retriver al. ya da Border collie al dünyanın en akıllı köpekleri arasındadır küçükken bile bir ki kez göser bi daha yapmazlar

 17. Arkadaşlar pomeranian çocuklarla anlasırmı çocuklarla anlaşan fazla tüy dönmeyen az havlayan bir köpek lazım yardım ederseniz sevinirim.

  1. golden retriever al kardeş çok sadık ve çocuklarla sıkılmadan oynar ama tüyünü fazla dökermi orasını bilemem

  2. bende boo var çok menmunum hatta isterseniz birini sahiplendirmek istiyoruz düşünür iseniz 0551 138 16 49 ben hakan

   1. Merhaba ben boo sahiplenmek istşyorum mail yoluyla geri dönüş yapabilirseniz çok sevinirim

  1. arkadaşım her köpek havlar canı sıkılır havlar kanı acıkır heyecanlanır havlar. Eğer daha az havlamasını istiyorsan terierlerden uzak dur büyük ırklara yönel

  2. öyle bir köpek cinsi yok o köpeği kendin eğitmen lazım arkadaşım ve ya bir eğitmenden yardım isteyebilirsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu