En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

Eğitim açısından problem yaratmayacak, komutları hızlı şekilde öğrenebilen bir köpek cinsini hangimiz istemez ki? sizlere bugün çok özel bir konudan en kolay eğitilen köpekler hangileridir? bundan bahsedeceğiz.Listemizin ilk 10 sırasında hangi zeki ırklar var öğrenmek ister misiniz? merakla beklediğinizi tahmin ediyorum hemen detaylara geçmeden önce kısa birkaç bilgi verelim.

Bu vereceğimiz listedeki 10 köpek araştırmalara göre en zeki Dünyada en akıllı köpekler olarak belirtilmişlerdir.Bu köpekler komutları sadece en fazla 5 defa tekrarlayarak komutları anlayabilecek kadar akıllıdırlar.

En Kolay Eğitilen Köpekler – En Zeki Köpek Cinsleri

Bu listedeki köpekler gerçektende çok çok akıllı köpeklerdendir.Her köpek akıllıdır her köpek çoğu şeyi anlar ama bunlar en kısa sürede sizin eğitimlerinize cevap verecek ırklardır.Kimisi 1 defa söylemekle bile komutu anlayabilir düzeydedir.Hemen en kolay eğitilen köpekler listemize geçelim daha fazla sizleri meraklandırmadan.

1- Border Collie : Listemizin birinci sırasında yapılan araştırmalarda en akıllı köpek ünvanını alan Border Collie olmuştur.Yani en zeki köpek cinsleri listesi bir numarasıdır.Bu Köpek çok hareketli bir çoban köpeğidir.Harika bir eğitilebilirliğe sahiptir.Apartmanda beslenmeye uygun değildir geniş bir bahçe içersinde sürekli ilgilenilmesi gereken bir ırktır.Ülkemizde çok sık bulunmasada bazı çiftliklerde bu ırk üretilmektedir.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

2- Kaniş : Kaniş konumuzda bu köpek hakkında detaylı bilgileri zaten sizlere sunmuştuk.Kaniş eğitilebirliği yüksek köpeklerden biridir apartmanda beslemeye son derece uygun bir köpektir.Havlama problemini küçük yaşlarda iyi eğitimle çözmeniz gerekmektedir.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

3- Alman Çoban Köpeği : Bu Alman Kurdu isminle Türkiye’de özellikle ün yapmış ilk tercih edilen köpeklerden biridir.Hem koruma içgüdüsü fazladır hemde iyi bir dost arkadaş olabilir.Eğitilebilirlik açısından son derece akıllı zeki bir köpek olmasınla beraber ilgi çeker.Gösterişli bir yapısı vardır.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

4- Golden Golden Retriever : Hangimiz bu köpek cinsini görüpte sevmek istemez 🙂 çok şirin bir surat ifadesi insanın ona kızması bile içinden gelmiyor.Çok şirin bir surat ifadesi ve çok akıllı olması ile tercih edilen bir köpek.Koruma beklenmemesi gerekiyor ama sizin için çok iyi bir arkadaş.Zaten bu konumuzda Golden Retriever hakkında detaylı bilgide alabilirsiniz.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

5- Doberman : Yüz ifadesi biraz korkunç olsada aslında zeki ırklardan biridir Doberman.Sahibine aşkla bağlanan ve yaşananları asla unutmayan bir köpektir.Dominant bir ırk olması nedeniyle tecrübeli bir bakıcıya ihtiyacı vardır.Sahibinin tecrübeli olması onun için önemlidir ve uzun yıllar yaşanacak bir köpektir.Zeka sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

6- Shetland Çoban Köpeği: Lessi isminle genelde ülkemizde tanınmakta olan bir köpektir.En kötü özelliklerinden biri cok havlaması ve çok fazla tüy sorunu yaşamasıdır onun haricinde çok sevecek eğitime yatkın harika öğrenme becerisi olan akıllı bir ırk olarak dikkatimizi çekmektedir.Zeki köpek cinsleri sıralamasında altıncı sırada bulunur.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

7- Labrador: Golden cinsi köpeğin tüysüz hali ve koruma içgüdüsü biraz fazlaca olanı desek herhalde yanlış bir değerlendirme yapmış olmayız.Tüy sorunu bakımından oldukça sorunsuz bir ırktır.Koruma içgüdüsü goldene göre biraz fazladır birbirinin cok benzeri bir ırktır.Labrador konumuzda zaten bu köpeğin karakter özellikleri ve bilgileri hakkında bilgi vermiştik.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

8- Papillon : Görüntüsüne aldanılmaması gereken bir ırktır.Küçük bir yapısı olsada etrafı ve sizi korumak için sık sık havlayan bir köpektir.Evde beslenmesi konusunda problem yaşatabilir.Oyun oynamaya bayılır birşeyler öğrenip yapmak onun için en güzel eğlence kaynağıdır denilebilir.Zeki köpek cinsleri sıralamamızın 8. sırasında kendine yer bulmuştur.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

9- Rottweiler : İri bir cüssesi olması nedeniyle bazı kişiler tarafından korkulan bir köpektir.Özellikle yavruyken surat ifadesi çok tatlıdır.Eğitime yakın bir ırk olan bu köpek için tıpkı dobermanlarda olduğu gibi Dominant bir sahip gereklidir.Uzman sahiğlerde son derece mutlu olup iyi dost olabilme özelliği taşır.

En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir?

10- Avustralya Çoban Köpeği: Görünüş açısından biraz Border Collie cinsine benzetilen bir ırktır.Avustralya Çoban köpeği adlı konumuzda zaten özelliklerinden uzunca bahsetmiştik.Yinede kısaca söylemekte fayda var eğitime çok yaygın ülkemizde çok sık rastlanmayan bir ırk olarak belirtilmektedir.Listemizde 10. sırada bulunur.

En Kolay eğitilen köpekler isimli bir konumuzun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.Bu konumuzda sizlere en zeki köpek cinsleri ilk 10 listesini paylaştık.Sizlerde bu köpeklerden birine sahipseniz yaşadıklarınızı, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Aynur gumus 23 Haziran 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın