Papillon Özellikleri Bakımı

Eğitim açısından listede önemli köpeklerden biri olan Papillon eğitime vermiş olduğu cevap ve şirinliği ile ön plana çıkan bir köpektir.Bu yazımızda sizlere Papillon Özellikleri Bakımı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Papillon görünüş açısından küçük ebatlarda ve cok uzun tüylere sahip uzuncada kuyruğu bulunan bir köpektir.Bu köpeğe geçmiş zamanlarda uzun kuyruğu sebebinle farklı isimler verilmiştir.Genelde beyaz bir kürkü vardır ve birçok renk uyumlu lekeler bulunmaktadır.Üzerindeki lekeler heryeri kaplayacak şekilde olmalıdır.Kulakları çoğu zaman dik olmakla beraber bazı zamanlarda düşük haldedir.Burnu son derece belli haldedir.İfadesi son derece dikkat içersindedir.

Papillon Özellikleri

Papillon Nasıl Bir Köpektir?

Papillon köpek Kulaklarındaki değişik görüntü sebebinle bir kısım insan tarafından Kelebek Köpeği ismini almıştır.Görünümü sıcak kanlı olsada çok tepki verecek şekilde hal ve hareketleri bulunabilir.Zeki olmasının yanı sıra canlı bir ifade içersindedir.Özellikle ev dışında yerlerde oyun oynamayı çok sever.Ev içersinde ise sessiz durarak sahibinin dediklerini yapmak onu mutlu eden bir diğer unsurdur.Papillon Sahibine karşı cok sahiplenme duygusu yoğundur ve yabancılara karşı mesafe içersinde tutuma sahip olabilir.İyi bir eğitim alan bu köpek eğitimi çabuk kavrar.Hırçın bir hali bulunmaz.Özellikle küçük eğitimlerde çok başarılıdırlar.Papillon Özellikleri doğrultusunda Tuvalet eğitimi dışındaki her eğitime son derece yatkındır.Küçük çocuklar hariç büyük çocuklarla çok iyi anlaşabilmektedir.Diğer köpeklere karşı havlama durumu yaşanabilir.Kedilerle beraber küçük yaştan itibaren büyütülmesi halinde iyi anlaşabilmektedir.

Papillon Özellikleri Bakımı

Papillon Özellikleri

Papillon Apartmanda beslenir mi çok havlar mı? Bu son derece küçük olan köpek heryere uyum sağlasada özellikle havlama problemi olan bir cinstir.Kapı çalmalarında ve evinize yabancı insanların gelmesi durumunda çok havlayabilir.O nedenle apartmanda yaşanması isteniyorsa havlamama konusunda eğitilmesi gerekir.

Papillon Özellikleri gereği Oyun oynamayı çok seven bu köpek olmasına rağmen evde durmaktan ise rahatsızlık hissi duymaz.Birçok köpekte olduğu gibi yinede uygun egzersizleri yaptırılmalıdır.

Papillon Bakımı açısından dikkat edilmesi gereken bir ırktır.Uzunca tüyleri nedeniyle hergün taranma ihtiyacı bulunmaktadır.Koku sorunu olmayan bu köpek son derecede temizdir.Çok gerektiği zamanlarda Veterinerin vermiş olduğu kuru şampuan ile yıkanabilir.Tırnaklarının bakımınada özen gösterilmesi gerekir.

Çok eski ırklardan olan bu cins Avrupa tarihinde 700 yıl kadar öncesine dayanmış köklü bir geçmişe sahiptir.Bu köpeğin resimleri Rönesans zamanında birçok tabloda kendine yer edinmiştir.Bu cinsin gelişmesinde tablo görünümlerinin payı çok olmuştur.Fransızlar tarafından geliştirilmiş Fransa kökenli bir köpektir.

Papillon Resimleri

17 Yorum var

 1. Murat 20 Ocak 2018
  • Sena 18 Temmuz 2018
 2. Aslı Dinç 19 Nisan 2017
 3. Ömer 2 Kasım 2016
 4. Oğuzhan 28 Ağustos 2016
 5. Emir 18 Ağustos 2016
 6. Aslı 2 Ağustos 2016
  • selin 13 Ağustos 2016
 7. Meryem 9 Mayıs 2016
 8. Ozan 5 Nisan 2016
  • berke 13 Nisan 2016
   • aylin 16 Aralık 2016
 9. Oguz 6 Şubat 2016
 10. Melis 24 Aralık 2015
  • Elif 10 Ocak 2016
  • furkan 15 Ocak 2016
  • Min 10 Mart 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın