Genel

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Evinize bir köpek almak için karar verdiniz veya karar aşamasındasınız. O halde alacağınız köpeğin cinsine karar verdikten hemen sonra köpeğinizi almadan önce ilk adımda gerekli olan malzemeleri tedarik etmeniz gerekiyor. Bunu tıpkı şöyle düşünün; biz insanlar nasıl ki bir bebek dünyaya geleceği zaman henüz gelmeden aylar önce hazırlıkları yapıyor ve olası tüm ihtiyaçlarını ayarlıyorsak aynı şekilde bir köpek için de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Zira henüz evinize belkide gelmemiş olan bu küçük dost ilerleyen zamanda evlatlarınızdan farksız olacaktır.

1- Yatak

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Özellikle yavru bir köpek alacaksanız köpeğiniz zamanının büyük bir bölümünü uyuyarak geçirecektir. Bu nedenle yatak işin olmazsa olmazı. Köpeğinizin evin içinde yaşıyor diye sizinle aynı koltukta veya yatakta yatmasını düşünemezsiniz. Onun da kendine özel bir yatağı olması şart. Yatak alırken alacağınız köpeğin boyutlarını göz önünde bulundurun ve mümkünse puf yatak dediğimiz modellere yönelin. Bu modeller hem köpeklerin vücut ısısını korur hem de yüksek konfor sunar. Üstelik yıkanmaları da oldukça kolaydır.

2- Tuvalet Sepeti veya Alanı

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Birçok köpek sahibi, köpeğinin evin içerisini pislemesinden şikayetçidir. Peki, köpeğinizi eve ilk getirdiğinizde ona alışması için bir tuvalet olanağı sundunuz mu? Hayır mı, o halde asıl suçlu siz olabilirsiniz. Köpeğiniz için uygun ve sizin kolaylıkla temizleyebileceğiniz bir tuvalet alanı oluşturun. Böylece acil durumlarda elinizde bezle gezmek yerine kolaylıkla temizlenen şilte yardımıyla sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 Yavru Köpeğe Tuvalet Eğitimi Vermek  isimli yazımızı okuyarak da köpeklerde tuvalet eğitimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

3- Tüy Bakımı İçin Gerekli Malzemeleri Alın

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Her köpeğin tüy bakımı için gerekli olan malzemeler farklı olabilir. Köpeğinizin deri ve tüy bakımının nasıl yapılacağına dair bilgileri sitemizden köpeğinizin cinsini araştırarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tarakları önceden edinerek bu tarakları kullanmak için kendinizi şartlayın. Şartlayın ki köpeğinizi her gördüğünüzde ne kadar iyi bir yetiştirici olduğunuzu görün ve gösterin.

4- Mama ve Su Kapları

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Her köpeğin mama kabı kendine özel olmalıdır. Köpeğinize zeminde kaymayacak ve ağır bir yemek kabı alın. Yemek kabının yanı sıra su kabı almayı da sakın ihmal etmeyin. Yemek kabı ve su kabını günlük olarak temizleyin ve köpeğinizin suyunu günlük olarak tazelemeyi unutmayın.

5- Çiğneme Oyuncakları

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Köpeğinizle her zaman oyun oynayacak enerjiniz olmayacaktır. Yada tüm gün mutlaka köpeğinizin yanında kalmayacaksınızdır. İşte böyle zamanlarda hem köpeğinizin kendi kendine eğlenmesi hemde çiğneme dürtüsünü kontrol altına alabilmesi için mutlaka çiğneme oyuncakları edinin. Edindiğiniz çiğneme oyuncaklarının plastikten ve köpeğinizin yutamayacağı boyutlarda olmasına özen gösterin.,

6- Tasma ve Gezdirme Ekipmanları

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Her ne kadar köpeğinizi evinizde besleyecek olsanız da sanırım köpeğinizi hayatınızın sonuna kadar yalnızca evde tutmayacaksınızdır. O nedenle tasması ve gezdirme ekipmanlarını önceden hazırlamanız sizin faydanıza olacaktır. Bilhassa köpeğinizin tasmalı olması büyük bir avantajdır. Hem köpeğinize güzel bir görüntü katar hem de olası kaybolma durumunda size düşündüğünüzden daha fazla yardımcı olabilir.

Köpek için Tasma ve Kayış Seçimi Nasıl Yapılır? isimli rehberimizden de yardım alabilirsiniz.

7- Yeteri Kadar Köpek Maması

Evde Köpek Beslemek için Gerekli Malzemeler

Köpek mamaları pahalı olan ürünler değildir. Köpeğiniz yarın ertesi gün eve geldiğinde dışarılarda koşturup mama arama telaşıyla vakit geçirmek yerine bu vakti köpeğinizle tanışma faslına ayırabilirsiniz. Bu nedenle evinize şimdiden en azından birkaç gün yetecek kadarlık köpek maması almanız iyi bir başlangıç olabilir.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu