Genel

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Geçmiş konularımız içerisinde bahçesi olmayan kişiler için beslenecek köpeklerden bahsetmiştik. Bu makalemize Apartmanda Beslenebilen Köpek Cinsleri isimli makalemizden erişebilirsiniz. Bu konumuz içerisinde ise bahçeli evi olup, bahçede bakılabilecek köpekler nelerdir? bunları sayacağız.

Aslında pek çok köpek için en uygun yaşam alanı bahçelerdir. Bahçe’nin hem geniş olması hem de etrafının tellerle kapatılması son derece faydalıdır. Bu sayede köpeklerin hem başkalarına olan tepkileri kontrol edilebilir hemde bazı köpeklerin diğer hayvanların arkasından koşması engellenmiş olur.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Bahçede köpek beslerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur köpeğin arka bahçe yerine ön bahçeye konulmasıdır. Çünkü bazı kişiler köpeklerini arka bahçede bakmak ister, ancak köpekler sürekli sahipleriyle iletişim halinde olmak hareket halinde bulunmak isterler. Hatta bazı köpek türlerinde arka bahçeye bırakılan ilgilenilmeyen köpeklerde önemli sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Bahçede koruma yapacak köpekler özellikle en sık tercih edilenlerdendir.

Kısa bilginin ardından konumuza geçelim. Bahçede bakılmak istenen köpek türleri genelde koruyucu özellikte köpeklerdir fakat içlerinden bir kaçı koruma beklenmeyecek sadece iri yapısı nedeni ile karşı tarafı caydırma yeteneği olabilecek köpeklerdendir. Uzatmadan konuyu hemen Bahçede Bakılabilecek Köpekler nelerdir maddeler halinde sıralayalım.

Bahçede Bakılabilecek Beslenebilecek Köpekler

Alman Çoban Köpeği: İlk olarak en fazla tercih edilmekte olan ve Alman Kurdu olarak da bilinen ırktır. Koruma açısından son derece yüksek yapıdadır. Havlama problemi dışında sorun yaratmaz. İyi bir eğitimle havlama probleminin önüne geçilebilir. Bahçede bakılabilecek köpekler içlerinde en sık tercih edilenlerden bir tanesidir. Bu köpekler oldukça zeki bir yapıya sahiptir.

hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir? Doberman: Bahçeyi ve evi korumak, iş yerini korumak, dükkanı korumak konusunda son derece usta bir köpektir. Fakat ilk kez köpek besleyecek olan kişilere önerilmez. Bu köpeklerin sahipleri, liderlik özelliği göstermelidir. Dolayısıyla tecrübeli kişiler tarafından tercih edilmelidir. Bu köpekler son derece akıllıdır ve koruma konusunda mükemmeldir, ancak havlama problemi bulunmaktadır. Bu yüzden komşuları rahatsız edebilir.

Doberman hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir? Border Collie: Geniş bahçeye ve sürekli ilgiye ihtiyacı bulunan bir köpek cinsi olma özelliği ile karşımıza çıkmaktadır. Süper akıllı bir cinstir fakat koruma özelliği yoktur. Eğitime çok yatkın ve bahçede beslenecek dost köpeklerdendir. Size iyi bir dost olur fakat koruma yapmaz. Ayrıca En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir? isimli makalemizin ilk sırasında yer almaktadır.

Border Collie hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Rottweiler: Mükemmel koruma köpeklerinden biridir. Doberman ve Rottweiler köpekleri hemen hemen koruma konusunda eşit denilebilir.Uzman sahiplere ihtiyaç duyar her alanda koruma yapabilmektedirler. Boyutları oldukça büyüktür. Ayrıca çok zeki bir köpektir. Ailesiyle beraber yaşamak onun için çok önemlidir. Yalnız kalmaktan hoşlanmaz.

Rottweiler hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir? Sibirya Kurdu: Yaşamını daha rahat sürdürmesi için soğuk iklimler tercih edilmeldiir. Bahçede beslenmeye uygundur. Koruma özelliği neredeyse hiç yoktur fakat büyük boyutlu olması caydırma sebebidir. Eğitim konusunda pek başarılı değildir, ancak oldukça zeki ve sakin bir yapıya sahiptir. Ailesine karşı sadık bir yapısı vardır. Ayrıca yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Havlamak yerine daha çok ulumayı tercih etmektedir.

Sibirya Kurdu hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir? Cane Corso: Koruma açısından maksimum oranda koruma sağlayabilecek köpek türüdür. Yine birçok koruma köpeği gibi uzman sahiplere ihtiyaç vardır. İyi bir eğitim ile harika arkadaş ve koruma köpeği olma imkanı sağlar. Ailesiyle beraber yaşamaya çabuk uyum sağlar, ancak pek sosyal bir köpek değildir. Karakter olarak sessiz bir yapısı vardır.

Cane Corso hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir? Yukarıdaki listede yer verdiğimiz köpekler, bahçe yaşantısına en uygun ırklar arasında yer almaktadır. Bu köpeklerin hepsi bekçi köpeği olarak tercih edilebilir. Bunun yanında Border Collie ve Sibirya Kurdu hariç koruma konusunda da yeteneklidirler.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu