Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Geçmiş konularımız içersinde Bahçesi olmayan kişiler için beslenecek köpeklerden bahsetmiştik.Bu konumuz içersinde ise bahçeli evi olup Bahçede bakılabilecek köpekler nelerdir? bunları sayacağız.

Aslında köpekler en çok mutluluğu bahçede bulur bir kısım ırk hariç tabikide.Bahçe’nin hem geniş olması hemde etrafının tellerle kapatılması son derece faydalıdır.Bu sayede köpeklerin hem başkalarına olan tepkileri kontrol edilebilir hemde bazı köpeklerin diğer hayvanların arkasından koşması engellenmiş olur.Bahçede köpek beslerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur köpeğin arka bahçe yerine ön bahçeye konulmasıdır.Çünkü bazı kişiler köpeklerini arka bahçeye koyar ve o şekilde bakar.Bu yanlıştır.Köpekler sürekli sahiplerinle iletişim halinde olmak hareket halinde bulunmak isterler.Hatta bazı köpek türlerinde arka bahçeye bırakılan ilgilenilmeyen köpeklerde önemli sağlık problemleri ortaya çıkabilir.Bahçede koruma yapacak köpekler özellikle en sık tercih edilenlerdendir.

Vakit kaybetmeden hemen kısa bilginin ardından konumuza geçelim.Bu köpek türleri genelde koruyucu özellikte köpeklerdir fakat içlerinden bir kaçı koruma beklenmeyecek sadece iri yapısı nedeni ile karşı tarafı caydırma yeteneği olabilecek köpeklerdendir.Uzatmadan konuyu hemen Bahçede Bakılabilecek Köpekler nelerdir maddeler halinde sıralayalım.

Bahçede Bakılabilecek Beslenebilecek Köpekler

Alman Çoban Köpeği : İlk olarak en fazla Tercih edilmekte olan diğer bir ismi Alman Kurdu olan köpektir.Koruma açısından son derece yüksek yapıdadır.Havlama problemi dışında sorun yaratmaz.İyi bir eğitimle havlama probleminin önüne geçilebilir.Bahçede bakılabilecek köpekler içlerinde en sık faydalanılanlardan biridir.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Alman Çoban Köpeği

Doberman: Bahçeyi ve evi korumak, iş yerini korumak, dükkanı korumak konusunda son derece usta bir köpektir.Fakat ilk kez köpek bakacaklara önerilmez.Tecrübe sahibi sahipler gereklidir.Son derece akıllıdır koruma konusunda mükemmeldir.Havlama sorunu vardır.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Doberman

Border Collie: Geniş Bahçeye ve sürekli ilgiye ihtiyacı bulunan bir köpek cinsi olma özelliği ile karşımıza çıkmaktadır.Süper Akıllı bir cinstir fakat koruma özelliği yoktur.Bahçede beslenecek dost köpeklerdendir.Size iyi bir dost olur fakat koruma yapmaz.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Border Collie

Rottweiler: Mükemmel koruma köpeklerinden biridir tıpkı doberman gibi.İkisi hemen hemen koruma konusunda eşit denilebilir.Uzman sahiplere ihtiyaç duyar her alanda koruma yapabilmektedirler.Boyutları oldukça büyüktür.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Rottweiler

Sibirya Kurdu: Soğuk iklimler onun için gereklidir.Bahçede beslenmeye uygundur.Koruma özelliği neredeyse hiç yoktur fakat büyük boyutlu olması caydırma sebebidir.Eğitim konusunda başarılı değildir.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Sibirya Kurdu

Cane Corso: Koruma açısından maksimum oranda koruma sağlayabilecek köpek türüdür.Yine birçok koruma köpeği gibi uzman sahiplere ihtiyaç vardır.İyi bir eğitim ile harika arkadaş ve koruma köpeği olma imkanı sağlatır.

Bahçede Bakılabilecek Köpekler Nelerdir?

Cane Corso

Bu saydığımız köpekler en fazla Bahçede bakılabilecek köpekler arasında gösterilmektedir.2 tanesi hariç koruma yönünden son derece kuvvetlidir.Bu tarz köpekler ile bahçenizi koruyabilirsiniz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın