Köpek Malzemeleri ve Köpek Ürünleri

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek

Yavru Köpek Nerden Alınır? köpek almadan önce ilk soruların başında bu soru gelmektedir. Çoğu kişi bu konuda detaylı bilgiye sahip değildir.Sizler için bu konumuzda hem yavru köpeğin nereden alınacağına hemde nasıl bir yavru seçmeliyiz gibi sorulara cevap vereceğiz.

Yavru Köpek Nereden Alınır? Nasıl Seçmeliyiz?

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek

Aslında bu konu çok hassas bir konu neden derseniz çünkü sizin hayatınızda uzun süre olacak en az 10 sene beraber yaşayacağınız bir arkadaş, dost edinmiş olacaksınız. Nereden alacağınızı iyi seçmeniz gerekiyor. Hem karakter açısından hem köpeğin sağlığı açısından nereden alacağımız büyük önem arz ediyor.

Çevredeki köpek sahiplerinden yavru almak

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek

Köpek yavrusu sahiplenmek istiyorsanız bir kaç tane seçeneğiniz var demektir. En iyi yöntemlerden bir tanesi, etrafınızda köpek sahibi olan kişilerin yavrularından bir tanesini almak olabilir. Köpekler doğum sırasında çok fazla yavruladığı için köpek sahipleri bu yavrulara bakmakta zorlanıyor. Bu köpeklerden bir tanesini isteyebilirsiniz. En güvenilir yöntem bu olacaktır.

Barınaklardan köpek sahiplenmek

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek

İkinci seçenek ise barınaklardan sahiplenmek olacaktır. Barınaklara bırakılmış yüzlerce köpek bulunuyor. Bu köpeklerin yaşam standartları oldukça düşük olmasının yanı sıra sevgiye muhtaç oluyorlar. Bu yüzden barınaktan köpek sahiplenmek, bir köpeğin hayatını değiştirmek demektir. Emin olun sizin en yakın dostunuz olacaktır.

Köpek çiftliklerinden köpek almak 

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek

Bir diğer seçenek ise köpek çiftliklerinden köpek satın almaktır. Köpek satın almak her ne kadar doğru bir davranış olmasa da bazı özel durumlar için safkan ırkların tercih edilmesi gerekmektedir. Örneğin, narkotik köpekleri için Alman Kurdu safkan olmalıdır. Bu çiftliklerde köpekler de safkan olarak üretilmektedir.

Yavru köpek alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1- Yukarıda belirttiğimiz üzere bizim ilk tercihimiz bu köpeği tanıdık birinden almak olacaktır. Eğer anne babasını görüp tanıdığınız aşıları tüm her şeyi tamam halde bulunan bir yavru köpekse bunu ilk olarak değerlendirmelisiniz sizin ilk tercihiniz bu yönde olmalı. Evde doğan köpekler diğer yavrulara göre çok daha sağlıklı oluyor çünkü tanıdığınız birinde olması köpeğin ne kadar süre anne karnında kalacağını çok daha rahat görmenizi sağlamaktadır.

2-Köpek üretim çiftlikleri; Türkiye’de bolca bu çiftliklerden vardır kimisi son derece kaliteliyken bir diğeri kalitesiz yeterli ilgi ve alakanın olmadığı yerler olabilir. Bu tamamen sizin araştırmanızla karar vereceğiniz bir durumdur. İyi bir araştırma sonrası yavru köpek alabilirsiniz.

3- Secereli köpek almak önemlidir. Çünkü Secere bu köpeğin nerêden geldiğine dahil anne babasının ne tür rahatsızlıkları olmuş herhangi bir problemi var mı yok mu hepsini görmenizi sağlayacak bir garantidir. Secereli köpekler ülkemizde mevcuttur ve birçok artık üretim çiftliği Secereli köpekler mevcuttur.

4- Barınaklar. Son derece fazla köpek çeşidinin olduğu barınaklarda istediğiniz özelliklerde yavru köpek olabilmektedir. İnceleme sonrası buradan da bir yavru köpek edinebilirsiniz.

Bizim listemiz bu şekildedir sizlerde Yavru köpek nereden alınır? sorusunu kendinize soruyorsanız almadan önce iyice araştırmalı hatta hiç bilginiz yoksa bilgili bir arkadaşınızla beraber yavru köpeğinizi almaya gitmelisiniz. Aynı zamanda Apartmanda Beslenebilecek Köpekler isimli makalemize de göz atabilirsiniz. 

Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek
Köpek Mamaları
Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek
Köpek Konserve
Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek
Köpek Tasması
Yavru Köpek Nereden Alınır? Yavru Köpek Sahiplenmek
Köpek Ödülleri

22 Yorum var

 1. melikr 28 Mart 2018
 2. Resul Dal 29 Aralık 2017
 3. Nurlan 27 Kasım 2017
 4. Hilal 28 Ağustos 2017
 5. Nida 4 Haziran 2017
 6. V3lat 17 Şubat 2017
 7. batuhan 8 Şubat 2017
  • erşan 17 Eylül 2017
 8. batuhan 8 Şubat 2017
 9. Ömer 1 Ocak 2017
  • sa 29 Mayıs 2017
  • Tansu gökçe 10 Ağustos 2017
  • Ulaş 16 Aralık 2017
 10. Burak 24 Kasım 2016
 11. muhammed 17 Eylül 2016
  • ali bulut 4 Ekim 2017
 12. Melisa 8 Eylül 2016
 13. mert 30 Haziran 2016
  • hicran 28 Ağustos 2016
  • eren 24 Ekim 2016
  • derin 26 Kasım 2016
 14. SELENA 5 Eylül 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın