Genel

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerin de stresli ve gergin dönemleri olabilir. Bu dönemler içerisinde köpekler kendi içlerine ve çevresine karşı agresif hareketler sergileyebilir. Genellikle aşırı sesler, gök gürültüsü, havai fişek sesi, ayrılık kaygısı gibi durumlardan dolayı köpekler agresifleşmektedir. Doğal olarak çevresindeki kişilere veya eşyalara zarar verebilir. Köpeklerin genel olarak streslerini azaltmak için günlük egzersizler yaptırılması ve beraber vakit geçirilmesi önemlidir. Köpeğinizle beraber oynayacağınız oyunlar sayesinde hem aranızdaki bağı kuvvetlendirebilirsiniz hem de köpeğinizin egzersiz ihtiyacını karşılayarak huzurlu ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla köpeğiniz sürekli gergin hareketler sergiliyorsa bir şeyler eksik olabilir.

Eğer köpeğinizle yeteri kadar vakit geçiriyorsanız ve buna rağmen sürekli gergin tavırlar sergiliyorsa muhakkak köpeğinizin sakinleşmesine yardımcı olacak mamalar tercih etmeniz gerekmektedir. Köpeklerin sağlıklı yaşam sürdürmeleri için ihtiyaçları olan tüm besinleri alması gerekir. Tam olarak bu durum için üretilmiş olan köpek mamaları köpeğinizin daha sakin kalmasına yardımcı olacaktır. Bu durum pek çok köpek sahibi tarafından bazı dönemler tarafından yaşandığı için mama üreticileri stres kontrollü mamalar üretmektedir.

Köpeğinizin daha sakin bir yaşam sürmesi ve stresinin azalması için aşağıdaki listemizdeki mamaları inceleyebilir ve deneyebilirsiniz. İşte en iyi 5 stres kontrolü sağlayan köpek maması sizlerle:

#1 Royal Canin Mini Relax Care Yetişkin Köpek Maması

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

Royal Canin markası ülkemizde en çok tercih edilen mama üreticilerinden bir tanesidir. Yüksek kaliteli içeriğiyle beraber kalitesini ispatlamış olan bu köpek maması özellikle stres sorunu yaşayan köpeklere özel olarak üretilmiştir. eğer köpeğiniz sürekli olarak agresif davranışlar sergiliyor ve normalde gerçekleştirmediği hareketlerde bulunuyorsa Royal Canin’in Relax mamasını denemenizi muhakkak tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra köpeğinizle beraber seyahate gideceğinizde, yeni bir eve taşınacağınızda, eve yeni bir köpek getireceğinizde veya köpeğinizin bir süreliğine yalnız kalması gerektiği durumlarda bu köpek mamasına başvurulabilir. Bu sayede köpeğiniz duygusal bozuklukları en az seviyede yaşayacaktır.

Royal Canin Köpek Maması Satın AL

#2 Brit Care Champion Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

Sanırım köpek sahibi olup da Brit Care markasından haberdar olmayan kimse yoktur. Hem kaliteli içeriği hem de sağlıklı bir forma sahip olmasından dolayı köpeğiniz için tercih edebileceğiniz en iyi köpek mamalarından bir tanesidir. Tüm bunlarla beraber içerisindeki yüksek protein, lif, vitamin ve mineralleri sayesinde köpeğinizin ihtiyacı olan besinlerin tamamını karşılar. Aynı zamanda stres sorununa karşı tercih edilebilecek en iyi mamalardan bir tanesidir. Bu mamanın bir diğer özelliği ise kolay sindirilebilir olmasıdır. Köpeklerde strese yol açan en önemli faktörlerden bir tanesi hassas mide yapısına sahip olmalarıdır. Dolayısıyla mamanın kolay sindirilebilir olması köpekler için oldukça önemli bir detaydır.

Brit Care Köpek Maması Satın AL

#3 Felicia Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

Ekonomik ve kaliteli köpek mamaları arasında yer alan Felicia tarafından üretilmiş olan bu köpek maması yetişkin köpekler için gerekli olan protein, yağ ve karbonhidratları sağlamaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde köpekler için tam ve dengeli beslenme sunar. Bu mamanın bir diğer özelliği de yüksek sindirilebilir olmasıdır. İçerisinde yer alan gıdalar köpeklerin kolaylıkla sindirebildiği ürünlerdir. Bu sayede köpeklerde maksimum sindirim sağlar. Bunun yanı sıra köpeğinizin stres sorunlarını hafifletir ve daha sakin olmasını sağlar. Genel olarak köpekler tarafından balıklı mamalar sevilerek tüketildiğinden dolayı seçici damak tadına sahip olan köpekler için de gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Felicia Köpek Maması Satın AL

#4 N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

N&D köpek mamaları kalitesini ispatlamış ve oldukça sağlıklı bir seçenektir. Pek çok köpek sahibi tarafından tercih edilen bu köpek maması köpekler için tam ve dengeli beslenme sağlamaktadır. Özellikle balıklı içeriği sayesinde omega yağ asitleri bakımından zengin bir mamadır. Bu sayede köpeğin kalp, beyin ve genel sağlığını destekler. Köpeklerin stres yaşamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi sağlık sorunları olduğu için bu mama en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu mamanın bir diğer özelliği ise kolay sindirilebilir olmasıdır. Köpekler mamalarını sindiremediklerinde oldukça gergin olabilir. Bir diğer özelliği ise lezzetli bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede, seçici damak tadına sahip olan köpekler için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

N&D Köpek Maması Satın AL

#5 Royal Canin Mini Relax Pouch Konserve Köpek Maması

Stresli Köpekleri Sakinleştirmek İçin En Etkili Yöntem

Bu kadar kuru mama tavsiyesinde bulunduktan sonra yaş mama önermemek doğru olmaz. Köpeklerin beslenme programlarının içerisinde muhakkak yaş mamalar yer almalıdır. Yaş mamaların önemi için Köpeklerin Yaş Mama Tüketmesi Gerekir Mi? En İyi Yaş Köpek Mamaları isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Bu köpek maması ise listemizin birinci sırasında yer alan mamanın yaş mama versiyonudur. Tamamen köpeklerin stresini azaltmak için formüle edilmiş olan bu yaş mama köpeğinizin gerginliği almakla beraber daha sakin olmasını sağlayacaktır. Eğer köpeğinizin hayatında bir takım değişiklikler yaşanacaksa ve bu durumlar köpeğin psikolojisini etkileyecek konularsa öğünlerinin arasında bu yaş mamayı vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Royal Canin Yaş Köpek Maması Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu