Genel

Köpek Süt Tozu: Sütten Kesilmiş Yavru Köpekler İçin En İyi Çözüm

Pek çok yerde köpeklerin süt tozu ile beslenebildiğini duymuş olmalısınız. Köpekler doğduktan sonra anne sütü ile yaşamlarını sürdürürler, ancak bazı durumlarda, anne sütü yeterli gelmeyebilir veya herhangi bir sebepten ötürü yavrular annesiz kalabilir. Bu durumda köpeklerin beslenmesinin devam etmesi için süt tozu kullanılmaktadır.

Süt tozu her ne kadar anne sütü kadar besleyici olmasa da yavru köpeklerin gelişimi için yeterli besin maddesini almasına imkan sağlar. Bu yazımızın içerisinde süt tozu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Köpeklerde Süt Tozu Kullanımı Ne Zaman Yapılır?

2 aydan daha küçük köpekler için süt tozu kullanılmalıdır. Bazı durumlarda daha kısa süreli bile tercih edilebilir. Burada önemli olan nokta köpeğin kuru mama tüketebilecek gelişimi tamamlamasını sağlamaktır. Eğer köpek, kuru mama yiyebiliyorsa yavaş yavaş süt tozu bırakılmalıdır.

Normal şartlar altında köpekler ortalama olarak 55 gün kadar anne sütü ile beslenmektedir, ancak anne sütüyle süt tozunu özdeş olarak görmek tamamen doğru bir yaklaşım değildir. Süt tozu temel olarak kedilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlasa da büyüdükten sonra yüksek proteinli kuru mama ile beslenmesi gerekir.

Yavru köpekler için kuru mama seçimi yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle de anne sütünden faydalanamadığı için en kaliteli mamalar ile beslenmesi gerekir. Yavru köpekler için mama seçimi yapmak istiyorsanız; Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilir? En İyi Yavru Köpek Mamaları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Köpekler İçin Süt Tozu Nasıl Seçilir?

Köpek Süt Tozu: Sütten Kesilmiş Yavru Köpekler İçin En İyi Çözüm

Önemli olan noktalardan bir tanesi ise doğru süt tozunun seçilmesidir. Bu yüzden köpekler için tasarlanmış olan süt tozlarına yönelinmesi gerekir. Çünkü bu tozlar, anne sütü örnek alınarak üretilir ve protein, vitamin, mineral, yağ dengesi ayarlanır. Dolayısıyla köpeklerin gelişimi için oldukça faydalıdır.

Aynı zamanda köpekler laktoza karşı duyarlı canlılar oldukları için bu tozların laktoz oranı düşürülmüştür. Böylece çok daha sorunsuz bir şekilde sindirilebilir. Tüm bunların yanı sıra köpeklerin genel sağlık durumunu korumak için de kullanılmaktadır. Eğer anne sütünden ayrılmış bir köpek varsa, muhakkak süt tozu ile beslenmesi gerekir.

Köpekler İçin Süt Tozu Nereden Alınır?

Yavru köpekler için süt tozu her ne kadar çok önemli bir unsur olsa da her pet shop mağazasında bulmak mümkün olmayabilir. Dolayısıyla en doğru sonuca ulaşmak için internet alışverişlerine yönelmek en iyi çözüm olacaktır. Bunun için petzzshop.com’u kullanabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı ürünler sunması hem de güvenilir olmasıyla beraber sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kapıda ödeme veya hızlı kargo seçeneği sayesinde 1 gün içerisinde süt tozu elinize geçecektir. Eğer süt tozu satın almayı düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Köpekler İçin Süt Tozu Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu