Genel

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

Köpeklerde en sık yaşanan durumlardan bir tanesi aşırı kilo alımıdır. Eğer köpeklerin beslenmesine dikkat edilmezse ve bilinçsiz bir şekilde beslenme programı uygulanırsa, köpeklerin kilo alması kaçınılmaz bir sonuçtur. İlk başlarda köpeğinizin kilo alması size sevimli gelebilir, ancak ilerleyen dönemler içerisinde köpeğinizde sağlık sorunlarının görülmesi çok yüksek bir ihtimaldir.

Köpeklerde ortaya çıkan hastalıklar arasında, kiloya bağlı olan pek çok hastalık bulunmaktadır. Özellikle de eklem ağrısı yaşayan köpeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi aşırı kilo alımıdır. Köpekler için aşırı ve dengesiz beslenme köpeklerin kilo almasına yol açacaktır. Bununla beraber köpeğiniz günlük egzersiz ihtiyacını karşılayamıyorsa ve tüm gün boyunca hareketsiz davranıyorsa en kısa süre içerinde bu duruma çözüm bulunması gerekir.

Köpeklerde yaşanan aşırı kilo sorununa karşı hazırlamış olduğumu Köpeklerde Obezite Sorununa Karşı Tavsiyeler isimli yazımızı okuyarak köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir yaşam sunabilirsiniz.

İlk yapmanız gerekenlerden bir tanesi mama değişikliği olduğundan dolayı, bu yazımızda sizler için köpeklere özel hazırlanmış diyet mamalarını inceleyecek ve tavsiye edeceğiz.

#1 Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Köpek Maması

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

En iyi köpek maması üreticilerden olan Orijen tarafından hazırlanmış bu köpek maması fazla kiloları olan köpeklere özel olarak hazırlanmıştır. Özel formülü sayesinde karbonhidrat bakımından sınırlandırılmış bir mamadır. Bu sayede köpeklerin aşırı kalori alımını engeller. Bunun yanı sıra yağ alımını engellemekle beraber kas gelişimine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan yüksek protein oranı sayesinde köpekler için tam ve dengeli beslenme sunmaktadır. Kesinlikle koruyucu madde içermeyen yapısıyla köpekler için en sağlıklı mamalardan bir tanesidir. Mamanın %85’i hayvan etlerinden oluşurken, %15’lik kısmı vitamin ve mineral bakımından zengin sebzemeyvelerden oluşmaktadır. Aynı zamanda lif oranı yüksek bir mama olduğu için de sindirilmesi oldukça kolaydır.

Orijen Köpek Maması Satın AL

#2 Acana Light-Fit Tahılsız Tavuk ve Balıklı Diyet Köpek Maması

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

Yine en kaliteli mama markalarından bir tanesi olan Acana tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması köpeğinizin kilo kontrolünü sağlamak için en uygun mamalardan bir tanesidir. Zayıf kas kütleleri ve aşırı yağları olan köpekler için kullanılması oldukça uygundur. Köpeğin kas gelişimini desteklemesinin yanı sıra yağlanmayı da önlemektedir. Bununla beraber, köpeklerin günlük beslenme ihtiyaçlarını tam ve dengeli olarak karşılamaktadır. İçerisinde yer alan yüksek protein oranı ve Omega-3 sayesinde köpeğinizin deri ve tüy sağlığını korumaya da yardımcı olur. Ayrıca bu köpek maması oldukça lezzetli olduğu için köpekler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Acana Köpek Maması Satın AL

#3 N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

En sevdiğim mama markalarından olan ve fiyat/performans oranını en uygun bulduğum mamalardan bir tanesi olan N&D markası tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması köpeğinizin ideal formunu yakalaması için özel olarak üretilmiştir. İçerisinde yer alan tavuk sayesinde köpeğinizin günlük protein ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda yağ ve karbonhidrat bakımından sınırlandırıldığı için köpeğinizin daha fazla kilo almasına müsaade etmeyecektir. Yüksek lif ve nem oranı sayesinde sindirilmesi de kolay olan bir mama çeşididir. Aynı zamanda içeriğinde yer alan vitamin, mineral ve antioksidan özelliği bakımından yüksek olan meyve ve sebzeler sayesinde köpeğinizin sağlığını korur ve bağışıklık sistemini destekler.

N&D Köpek Maması Satın AL

#4 Royal Canin Mini Light Care Diyet Yetişkin Köpek Maması

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

Ülkemizde en çok tercih edilen mama markaları arasında yer alan Royal Canin tarafından özel olarak küçük köpek ırklarına özel olarak üretilmiş olan bu köpek maması kilo kontrolüne yardımcı olacaktır. Özellikle küçük köpek ırkları gün içerisinde daha az oranda hareket ettiği için kilo almaya çok daha yatkındır. Bu yüzden bu köpeklere özel olarak mama seçimi yapılmalıdır. Royal Canin tarafından hazırlanmış bu köpek maması yağ ve kalori bakımından da sınırlandırılmıştır. Bu sayede köpeklerin gereksiz kilo alımını engeller ve kontrollü bir şekilde kilo vermelerini sağlar. Tüm bunlarla beraber köpeklerin ihtiyacı olan protein, vitamin ve mineralleri içerisinde barındırmaktadır.

Royal Canin Köpek Maması Satın AL

#5 Profine Düşük Tahıllı Light Kuzulu Diyet Köpek Maması

Kilolu Köpeklerin Zayıflaması İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

Listemizdeki diğer mamalara oranla daha uygun olan bu köpek maması özellikle de fiyatına oranla oldukça iyi bir seçenektir. Köpeklerin kilo sorununa karşı özel formüle edilmiş olmasıyla beraber içeriğinde yer alan besin değerleri sayesinde köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından zengin bir köpek mamasıdır. Köpeğinizin dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olmakla beraber düşük yağ oranı sayesinde kilo alımını engeller. Bununla beraber tam ve dengeli bir beslenme sunmaktadır.

Profine Köpek Maması Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu