Genel

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

Köpek sahibi olmak isteyen herkes ilk aşamada yavru bir köpeği sahiplenmek ister. Böylece yıllar geçtikçe sahibiyle birlikte büyüyecek ve köpekleri kendilerine daha sadık olacaktır. Bu nedenle olsa gerek ki özellikle ülkemizde köpek beslemeyi isteyenlerin ilk yöneldiği seçenekler yavru köpek seçenekleri oluyor. Peki, şuan için bir yavru köpek almaya hazır mısınız? Hadi hep bilikte test edelim.

Yavru Köpek Beslemek için Hazır Mısınız?

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

Yavru köpek beslemeye hazır olup olmadığınıza karar vermek işin en önemli kısmıdır. Birkaç ay sonra köpeğinizi sokağa bırakmak veya bir barınağa bırakmak sizin üzerinizde ve köpeğiniz üzerinde gerçekten yıkıcı etkiler bırakacaktır. Bu nedenle şartların tümünü göz önünde bulundurmanız ve gerçekten bir yavru köpeğe sahip olup olamayacağınızı düşünmeniz gerekir. Bu kısmı üç farklı maddeye ayırarak köpek beslemeye hazır olup olmadığınızı kolayca öğrenebiliriz. Yavru bir köpeği sahiplenmeden önce kendinize şu üç soruyu sorun;

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

  1. Yavru köpekler büyük bir ilgi ve bakım için zaman gerektirecektir. Bu zamanı kısa ve uzun vadede sunabilecek miyim? Onun bakımıyla, eğitimiyle ve dışarıya çıkma ihtiyaçlarını ne kadar karşılayabileceğim? Çok sıkı bir çalışma programım mı var? Ben olmadığım zamanlarda yavrumla ilgilenecek birileri var mı?
  2. Finansal açıdan yeterliliğe sahip miyim? Yavru bir köpeği sahiplenmek için ödenecek bedelin yanı sıra bu yavru için sürekli beslenme ihtiyacı, oyuncak ihtiyacı ve barınma ihtiyacı gibi harcamalar olacak. Tüm bunların hepsini karşılayabilecek miyim?
  3. Evimizde köpek alerjisi sorunu olan biri var mı? Köpek alerjisi olan biri varsa evinize bir yavru alıp riske girmeyin.

Hangi Köpeği Beslemek İstediğinize Karar Verin

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

Sahipleneceğiniz yavrunun özellikleri sizin için gerçekten önemli bir kriter olmalıdır. Sırf dış görünüşünü sevdiğiniz için bir köpek sahiplenmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Örnek vermek gerekirse çok fazla dışarıda zaman geçirmek istemiyorsunuz ve bunu sağlayacak durumunuz yok. O halde gidip bir Sibirya kurdu sahiplenmek hem size hem de köpeğe büyük sıkıntılar çıkartacaktır. Sahiplenmek istediğiniz köpeğin özelliklerinin sizinkileriyle uyuştuğuna emin olun. Web sitemiz içerisinde yer alan konuları inceleyerek bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Köpek Sahiplenebileceğiniz Kaynakları İnceleyin

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

İnternetten yerel mağazalara kadar sahiplenmek istediğiniz köpeğin araştırmasını yapmanız gerekiyor. Önemli yavruların doğru şartlarda yetiştirilmiş olmasıdır. Bir yavrunun doğru zamanda annesinden ayrılması son derece önemlidir. Sahipleneceğiniz kaynaklar hakkında mutlaka internetten araştırma yapın ve mümkünse önceki müşteri yorumlarına ulaşın.

Yavru Köpek Nereden Alınır? isimli yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Acil Durum Fonu Ayarlayın

Yavru Köpek Satın Alma Rehberi

Evcil hayvan sahibi olmak demek her an bir sorunun ortaya çıkması demek. Özellikle yavru köpek sahiplenecek kişilerin bu konu için daha da fazla düşünceli davranması ve sürekli kenarda bir acil durum fonu ayırması gerekir. Yavrunuz hasta olduğunda internette kulaktan dolma bilgilerle tedavi gerçekleştirmek yerine onu gerçek bir veterinere götürmeniz gerekecektir.

Tüm bu şartlarda sorun yoksa eğer muhtemelen artık siz de köpek besleyicilerinden biri olacaksınız demektir. Şimdiden size ve yavrunuza mutlu bir yaşam diliyoruz 🙂

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Benim dünya tatlısı yavrularım var cinsleri chuahuahu cinsi kokmayan tüy dökmeyen akıllı ufak ırk sahiplenici sevecek oyuncu sahibine sadık bağımlı özenle bakılması gerek minnacık bir ırk iyi bakabilecek bir aileye vermek istiyorum fiyat biçemiyorum işimi bıraktım yavrulara bakmak için ilgililenen kişiler 06396041418 nolu numaramı arayabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu