Genel

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Köpekler kuşkusuz insanların en sadık dostlarıdır. Köpeklerin dost canlısı olması, sahibine bağlı olması onları ayrı bir güzel kılar. Evin bir üyesi olan köpekler de insanlar kadar ilgiye ve sevgiye muhtaçtır. Sahiplerini asla yalnız bırakmayan bu güzel dostlarımızın bakımından ve kaka eğitiminden bizler sorumluyuz. Sevgi ve ilgi göstermek, aşılarını yaptırmak, dışarı çıkarmak çoğu zaman yeterli olmaktadır. Köpekler evin içinde sadece bir kişiyi benimser ve onu sahibi bilir. Diğer aile üyelerini tanır ve bilir. Fakat sahibi ilan ettiği kişiye karşı daha farklı bir ilgisi olur.

Köpeklere Kaka Eğitimini Kim Verir?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Köpeklere kaka eğitimini kendiniz verebilir veya köpek eğitim merkezlerinde kaka eğitimi almasını sağlayabilirsiniz. Kendiniz verirseniz köpek yaşadığı alanı daha iyi anlayacak ve daha çabuk adapte olacaktır. Köpek bakımı ve kaka eğitimi sabır isteyen bir iştir.

Yavru Köpekler Neden Eve Kaka Yapar?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Yavru köpeklerin henüz tam olarak kasları gelişmediği için evin her tarafına kakasını yapabilirler. Bu normal bir durumdur. Bunun için biraz daha büyümesini beklemeniz gerekir. Köpek eşyaları satan yerlerden kaka için gerekli olan malzemeleri alarak işe başlayabilirsiniz. Eve gazete kağıtları serebilir veya ona ait özel bir oda hazırlayabilirsiniz.

Yetişkin Köpekler Neden Eve Kaka Yapar?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Yetişkin köpeklerin kak eğitimi vardır. Ama bazı durumlarda eve kaka yapabilirler. Eğer köpeğiniz eve kaka yapıyorsa psikolojisi bozulmuş olabilir. Gereken ilgiyi göstermemiş olabilirsiniz. Köpeğinize biraz daha fazla ilgi gösterip onu bol bol dışarı çıkarabilirsiniz. Evde kanepeye çişini yaparken yakaladığınız anda onu kanepenin yanına getirip koku almasını sağlayarak kesin bir dille hayır deyin. Bol bol dışarı çıkarıp enerjisini atmasını sağlayın. Sizinle ne kadar çok vakit geçirirse o kadar çok mutlu olacaktır.

Kaka Eğitimi Nasıl Olur?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Köpekler içgüdüsel olarak yaşadıkları ortamları kirletmez ve kaka yapmazlar. Yavru köpeğinize kaka eğitimi verirken uykudan uyandıktan sonra ve yemekten sonra belli bir alana yönlendirilmesi onda tuvalet alışkanlığının oluşmasında önemli rol oynar. Köpeğinizi dışarı gezmeye çıkarmak ve dışarıda kakasını yapması artık dışarıda yapılacağını bilmesine neden olur. Kaka eğitimi tamamen size ve verdiğiniz eğitime bağlıdır. Evin içinde ki farklı bir bölgeyi gazete kağıtları ile kaplayıp onu sürekli oraya götürerek kakasını yapmasını sağlamalısınız.

Kaka Eğitimi Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Köpekler de insanlar gibi sevgi ve ilgiyi çok severler. Sadık dostunuza kaka eğitimi verirken sabırlı olmalı ve yavru ise onun biraz daha büyümesini beklemeniz gerekir. Bu sayede kasları biraz daha büyümüş olacak ve verdiğiniz ilgi ile kakasını yapma alışkanlığı kazanmış olacaktır. Belli zamanlarda dışarı çıkarılmaya özen gösterilmelidir. Özellikle yemekten sonra ve uykudan kalktıktan sonra dışarı çıkarılmaya dikkat edilmelidir.

Kaka Yapması İçin Yavru Köpekler Ne Zaman Dışarı Çıkarılmalıdır?

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Yavru köpeğinizi dışarı çıkarmak istiyorsanız ve ne zaman çıkarmak doğru olur diyorsanız en uygun zaman aşılarının tamamlanması ile oluşan zamandır. Aşıları yapıldıktan sonra daha dirençli olmuş olacaklar ve biraz daha büyümüş olacaklarından dolayı rahatlıkla dışarı çıkarabilir ve kakasını dışarı yapması konusunda eğitim verebilirsiniz.

Köpeklerin Bakımı

Köpeğim Kakasını Eve Yapıyor Ne Yapabilirim?

Eğer ki evde bir köpeğiniz varsa onunla ilgilenmeli ve onunla oyunlar oynamalısınız. Kaka eğitimi almış köpekler bile bazı durumlarda evinize kakasını yapabilirler. Genellikle bu durum tamamen dikkat çekmeye yöneliktir. Onu yalnız bırakıyor ve ilgilenmiyorsanız kakasını eve yapabilirler. Bu durumda sabırlı olmalı ve onu yalnız bırakmamalısınız. Her hafta düzenli olarak banyosu yaptırılmalı ve tüyleri taranmalıdır. Ayrıca oyun oynanmalı ve bol bol dışarıda gezdirilmelidir.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu