Genel

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpek sahiplerinin zaman içerisinde değişik alışkanlıklar kazandığını biliyor muydunuz? Zamanla köpeğin sahibine olan bağı gibi, sahibin de köpeğe olan bağlılığı artar ve onu hayatının her anında yanında hissetmek ister. Yemek yerken, uyurken, bir şeyler içerken, koşarken, işteyken, evdeyken ve bunun gibi bir çok anında aklı sürekli köpeğindedir.

Zamanla oturan bu alışkanlıklar yada başka bir deyimle huylar köpek sahiplerini olduğundan daha başka bir insan haline getiriyor. Bu durum çevre tarafından da çok sevimli karşılanmıyor mu? Gelin buna birlikte karar verelim ve bakalım bu alışkanlıklar nelermiş, göz gezdirelim:

– Köpeğe Tuhaf Takma Adlar Vermek

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpeğe karşı beslenen sevgiyi göstermek adına ona verilen değişik takma isimler vardır. Son zamanların modası haline gelmiş olan sevgi sözcüklerinden de seçilen takma isimler var; tatlışko, ponçik, minnoş, bebeğimsu. Bunların yanı sıra kendi kendine ürettikleri kelimeleri de kullananlar var; Vava, Moo Moo, Nunu.

Ayrıca köpeklere isim seçmek konusunda zorlanıyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

– Köpeklere Bebekmiş Gibi Davranmak

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpek sahipleri köpeklerini öyle güzel sahiplenirler ki, köpek değil bebek besliyormuş gibi davranmaya başlarlar. Onlarla ilgilenirken çok özverilidirler ve sosyal medyaya kendi fotoğraflarından çok onların fotoğraflarını yüklemeye başlarlar. Özellikle yavru köpek sahipleri paylaştıkları fotoğrafların altına “ Benim güzel bebeğim.”, “ Canım yavrum.” gibi açıklamalar yazıyorlar.

– Kendini “Anne” yada “Baba” Olarak Adlandırmak

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

En yaygın olarak kazanılan alışkanlıklardan en başında bu gelir. Köpek sahiplenen insanlar kendilerini köpeğinin annesi yada babası yerine koyarlar ve bundan büyük mutluluk duyarlar. Bu sahiplenmenin en temel taşıdır. “Anne seni çok özledi” yada “Babaya merhaba diyelim” gibi cümleler az çok duymuşsunuzdur.

– Köpekleri Kucağa Oturtmak

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarda da sık sık karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Köpek sahipleri köpeklerini kucağına oturtma konusunda ciddi anlamda ısrarcıdırlar. Köpek yavruysa sevimli durabilir fakat büyük köpekleri de kucağında taşımak isteyen binlerce sahip var ve bunu yapmaktan aşırı hoşlanıyorlar.

– Köpekleri Gizlice İçeri Sokmaya Çalışmak

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Biliyorsunuz ki hayvanların girmesinin yasak olduğu yerler var fakat köpek sahipleri köpeklerini yanlarından bir an olsun ayırmak istemiyorlar ve gizlice köpeği içeri sokmanın yollarına başvuranlar oluyor. Mesela alışveriş merkezlerine köpeklerin girmesi hoş karşılanmıyor fakat köpeğini çantasının içine sokarak içeri girmesini sağlamaya çalışan çok fazla köpek sahibi var.

– Yemek Yerken Köpeği İçin De Sipariş Vermek

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpeklerin de girebileceği halka açık yerler bulunuyor. Köpek sahiplerimiz yemek yiyecekleri vakit masaya iki sipariş verebiliyorlar. Onlara anlamsız anlamsız bakan garsonlara ise, “ Diğerini köpeğim için istiyorum.” yada ” Köpeğime de servis açar mısınız?”cümlesini aktarıyorlar.

– Köpeğiyle Birlikte Uyuma Sanatı

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Yalnızlıktan mıdır yoksa aşırı sevgiden midir bilinmez, yatağa köpekle girme isteği ağır basıyor. Birlikte aynı yatağa girmek köpek sahiplerini çok mutlu ediyor. Köpeğine sarılarak uyumak isteyen ve bunu gerçekten rutine döken milyonlarca köpek sahibi var.

Köpekler Rüya Görür mü? isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

– Köpeğiyle Uzun Uzun Sohbetler Etmek

Köpek Sahiplerinin İlginç Huyları

Köpeğini ciddiye aldığını söyleyen köpek sahiplerinin ilginç alışkanlıklarından biri de köpekleriyle uzun uzun konuşabilmeleridir. Köpekleriyle konuştuktan sonra bir şekilde köpeklerinin de onunla iletişime geçtiğini söyleyen sahipler var. Zaten köpekler sahiplerini anlama konusunda ciddi bir yeteneğe sahiptirler. Sözlü olmasa da davranışlarıyla bir şekilde onları anladıklarını belli ederler.

Köpeklerini hayatlarının her alanına yerleştirmiş olan köpek sahiplerini görünce sevinmemek elde değil. En az kendileri kadar değer veriyor ve ilgileniyorlar. Aynı zamanda bilinçli birer sahip haline geliyorlar ve bu durum hemen herkesin dikkatini çekiyor. Sahiplendiği bir köpekle bu derece ilgilenmek gerçekten herkesin harcı değil. Arada aşırıya kaçanlar da olsa, onlara bunu köpeklerine duydukları sevgi yaptırıyor. Önünüzde saygıyla eğiliyoruz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu