Genel

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Aslında köpeklerde en sık görülen durum fazla kilo veya obezitedir, ancak yeteri kadar beslenememiş olan köpeklerde zayıf bir vücut hali ortaya çıkar. Köpekler için hem aşırı kilo hem de zayıflık büyük sorunlar doğurabilir. Bu yüzden köpeklerin beslenmesi oldukça önemlidir. Köpeğinizin ideal kilosunda olması yaşam kalitesini arttıracak ve bununla beraber sağlık sorunları oluşma ihtimali azalacaktır.

Sizler için hazırladığımız bu rehber içerisinde zayıf köpeklerinizin beslenmesi için dikkat etmeniz gerekenlerden ve köpeğiniz için en uygun mamalardan bahsedeceğiz.

Zayıf Köpeklerin Kilo Alması İçin Yapılması Gereken 5 Şey 

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

#1 Beslenme Programı

Köpeklerin metabolizmalarıyla insanların metabolizmaları farklı olsa da temel olarak aynı şekilde işlemektedir. Örneğin, köpeğinizin yatmadan 1-2 saat önce yemek yemiş olması kilo almasına yol açabilir. Vücutlarında yağ birikmemesi için yatmadan önce mama tüketilmemelidir. Buradan yola çıkarak köpeğinize yatmadan önce mama vermek kilo almasına yardımcı olacaktır.

Eğer köpeğiniz günde iki öpün besleniyorsa bu öğünlerini oranlamanız kilo almasına yardımcı olabilir. Bunun için sabahları %35 oranında geceleri ise %65 oranında mama vermeyi düşünebilirsiniz. Temel olarak gece vakitlerinde normalden daha fazla yemek yemesi gerekir. Bu sayede köpeğiniz daha kolay bir şekilde yağ depolayacaktır.

Bir diğer seçenek ise köpeğinizin öğünlerini 3-4 parçaya bölmek olabilir. Bu yöntemde köpeğinizin sürekli olarak beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, daha hızlı kilo alacaktır.

 #2 Yüksek Protein ve Yağ

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Tıpkı yavru köpeklerde olduğu gibi yüksek proteinli bir köpek maması seçmek köpeğinizin daha hızlı kilo almasına ve gelişmesine yardımcı olur. Eğer köpeğinizin gerçekten kilo almasını istiyorsanız mamanın yağ oranının da fazla olması gerekir. bu şekilde beslenen bir köpeğin 3-4 hafta içerisinde kilo aldığını gözle görülebilir bir şekilde fark edebilirsiniz.

Köpeğiniz için daha yüksek proteinli bir köpek maması bulduysanız mamasını bir anda değiştirmesin. Aksi halde köpeğinizde sindirim sorunları görülebilir. Dolayısıyla, köpeğinizin eski mamasıyla karıştırarak yeni mamasına alıştırmanız gerekir. İlk olarak az miktarlarda yeni mamadan koyarak köpeğinizin alışmasına yardımcı olun. Daha sonra yeni mamanın oranını arttırarak bu süreci 10 güne yayabilirsiniz.

Yüksek proteinli mamaları için Köpekler İçin Proteinin Önemi: Proteini Yüksek En İyi 5 Köpek Maması isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

#3 Kabak ve Tatlı Patates

Eğer köpeğinizin kilo almasını istiyorsanız mamasının içerisinde tatlı patates ve kabak olmasına önem verebilirsiniz. Köpeğin beslenmesinde ana madde et ürünleri ve protein olduktan sonra kabak ve tatlı patates yer alması kilo almasına yardımcı olabilir. Kabak ve tatlı patatesler yağ ve lif artışı sağlar. Aynı zamanda sindirilmesi oldukça kolaydır.

#4 Ödül Mamaları – İkramlar

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Köpeğinizin hızlı bir şekilde kilo almasını istiyorsanız, ikramlardan elde edilmiş olan kalorileri düşünebilirsiniz. Köpekler genel olarak ödül mamalarını çok sever ve bu ödüller kalori bakımından yüksektir. Bu sayede köpeğinizin kilo almasına yardımcı olur.

Köpeklere verilebilecek en iyi ürünlerden bir tanesi de fıstık ezmeleridir, ancak her fıstık ezmesi köpeğiniz için uygun olmayabilir. Bununla beraber fıstık ezmesinin yanında havuç gibi lif bakımından zengin besinler vermek mide sorunlarının önüne geçecektir. Ayrıca aşırı fıstık ezmesi tüketiminden kaçınılmalıdır.

#5 Egzersiz

Aslında köpeklerin kilo vermesi için egzersiz öneririz, ancak köpeğiniz kilo aldığında hacminin büyük bir oranı kas olmalıdır. Dolayısıyla kilo alan köpeklerin yağ bağlamaması için kaslarının çalışması gerekir. Bunun için beraber yürüyüş yapmak, koşmak onlar için en iyi seçeneklerden bazılarıdır.

Köpeklerin Kilo Alması İçin En İyi 5 Köpek Maması

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Yukarıdaki tavsiyelerimize uyduktan sonra, köpeğinizin kilo alması için uygun olan 5 mama tavsiyesinde bulunmak istiyoruz. Bu mamaları inceleyerek ve deneyerek köpeğinizdeki değişimi görebilirsiniz.

#1 N&D Balkabaklı Kuzu Etli Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

N&D tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması yüksek kaliteli besinler içermektedir. Özellikle yavru köpeklerin gelişimi için hazırlanmış bu köpek maması köpeklerin hızlı bir şekilde kilo almasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Kuzu etinden üretilmiş olan bu mama aynı zamanda balık ürünleri de barındırmaktadır.

Mamanın içeriğinde; ham protein %35.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.90; nem %9.00; ham kül %8.10 oranında yer almaktadır. Analitik değerleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu anlaşılmaktadır.

N&D köpek maması satın AL

#2 Brit Fresh Sığır Etli ve Balkabaklı Köpek Maması

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

En iyi mama markalarından bir tanesi olan Brit tarafından hazırlanmış olan bu köpek maması köpeğinizin kilo almasına yardımcı olacaktır. Sığır etinden üretilmiş olan bu mama, aynı zamanda pek çok sebze ve meyve içermektedir. Bu sayede vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu mama hem yavru köpekler için hem de yetişkin köpekler için kullanılabilir.

Mamanın içeriğinde; ham protein% 27.0, yağ içeriği% 15.0, ham elyaf% 2.8, ham kül% 7.2 oranında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, bu mamanın içerisinde gluten, soya ve mısır gibi gıdalar, koruyucu maddeler bulunmamaktadır.

Brit  köpek maması satın AL

#3 Acana Grass Fed-Lamb Tahılsız Kuzu Etli Yetişkin Köpek

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Yüksek kaliteli mama markaları arasında ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Acana tarafından üretilmiş olan bu köpek maması yüksek protein ve yağ oranı sayesinde köpeğinizin hızlı bir şekilde kilo almasını sağlayacaktır. Bununla beraber kuzu eti seven köpekler için oldukça lezzetli bir seçenektir. Bu yüzden seçici damak tadına sahip olan köpekler için de kullanılabilir.

Mamanın içeriğinde; ham protein %31, ham yağ %15, ham kül %7.50 ve ham lif %5 oranında yer almaktadır. Oldukça besleyici ve kaliteli olmasının yanı sıra köpeğinizin hızlı bir şekilde kilo almasına ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Acana köpek maması satın AL

#4 N&D Balkabaklı Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması 

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Yine N&D tarafından üretilmiş olan bu köpek maması tavuklu ve balkabaklı olarak üretilmiştir. Küçük köpek ırkları için oldukça ideal bir mama olan bu mama, yüksek besin değerleri sayesinde köpeğinizin sağlığını koruması ve kilo alması için en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Tavuk seven köpeklerin oldukça hızlı ve severek tüketeceği bir mamadır.

Mamanın içeriğinde; ham protein %30.00; ham yağ %18.00; ham lif %2.90; nem %9.00; ham kül %7.00 oranında yer almaktadır. Oldukça kaliteli bir mama olmasıyla beraber köpekler için tam ve dengeli beslenme sağlamaktadır.

N&D köpek maması satın AL

#5 Gimdog Super Food Meatbones Kabaklı Ve Nori Yosunlu Tavuklu Köpek Ödülü

Zayıf Köpeklerin Kilo Almasına Yardımcı Olacak EN İYİ 5 Köpek Maması

Köpekler için en iyi kilo alma yöntemlerinden bir tanesinin ödül mamaları olduğundan bahsetmiştik. Köpeğinizin hızlı bir şekilde kilo alması için ödül mamaları kullanılabilir. GimDog tarafından hazırlanmış olan bu köpek ödülü yüksek besin değeri ve sağlıklı yapısı ile köpeğinizin kilo almasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda köpekler için oldukça lezzetli bir seçenektir.

GimDog köpek maması satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu