Süs Köpekleri

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Son derece küçük bir o kadarda beni sev diyen bir köpekten bahsedeceğimiz bu konumuzda Minyatür Pinscher Özellikleri bakımı ve hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Minyatür Pinscher Kökeni

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Almanya’da bulunan Terrier ırklarından üretildiği düşünülmektedir. Eski zamanlarda çiftliklerde kullanılarak farelere karşı koruma sağlıyordu. Zamanla bu köpek zekasıyla beraber popülerleşmeye başlayan bir köpek haline geldi. Hala bekçi köpeği olarak kullanan kişilerin bulunmasıyla beraber tam anlamıyla aile köpeğidir.

Fiziksel olarak Doberman ırkına benzese de akrabalıkları yoktur. Kanında Alman Pinscher ve bir çok terrier bulunmaktadır. Pinscher kelimesi, Almanca’da terrier anlamına gelmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında iyi bir eşlik köpeğidir.

Minyatür Pinscher Özellikleri

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Oldukça küçük bir köpektir. Bacak kısımları her zaman yere dik şekilde basmaktadır. Patileri oldukça küçük ve kedi gibidir. Çenesi güçlü ve beden kısmı ile uyumludur. Gözlerinin rengi koyudur. Yürüyüşü kendine özeldir.

Tüylerinin yapısı tek katmanlı, düz ve parlak biçimdedir. Tüylerinin bakımı önemlidir. Tüylerinin rengi ise hem siyah hemde ten renginde olabilmektedir.

Ağırlık: Erkeklerde 4-5 kg / Dişilerde 4-5 kg
Boy: Erkeklerde 25-30 cm / Dişilerde 25-28 cm
Yaşam Süresi: 12-15 yıl

Minyatür Pinscher Karakteri

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

 • Minyatür Pinscher kendine çok güvenen kafasına göre hareket etmeyi seven sevimli bir ırktır.
 • Havlamak onun en sevdiği huylardan biridir çok sık havlar.
 • Sahibine karşı mükemmel bir sadık bir köpektir.
 • Zekilik onun doğasında vardır.
 • Küçük boyutu olmasına rağmen kendini büyük köpek gibi sanabilir.
 • Koruma açısından orta derecede koruma sağlar.
 • Diğer köpeklere sık sık havlayabilir.
 • Çocuklarla arası ancak onu çok rahatsız etmedikleri sürece iyi şekilde ilerler.
 • Yabancılara karşı içinde bir şüphe hep vardır.
 • Küçükken şımartıldığı takdirde hep istedikleri olsun ister.
 • Öğrenme kapasitesi çok yüksektir.
 • Özellikle 2-5 aylık olduğu zamanlarda hem insanlarla hemde diğer köpeklerle tanıştırılması gerekir.
 • Tuvalet eğitimi için özen gösterilmelidir.
 • Eşyaları köpeğin dokunamayacağı yerlere koymanız tavsiye edilir. Çünkü bu köpek kemirme eğilimine sahiptir.

Minyatür Pinscher Bakımı

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Minyatür Pinscher apartmanda beslemeye yatkın bir ırk olsa da havlama probleminin önüne geçmek için küçüklükten eğitim yönünden köpeğe bir takım yanlışları anlatmanız gerekir. Bu köpekler soğuk havalara dayanıksızdır dikkat edilmesi gerekir.

Gün içerisinde yapılacak oynamalar ve koşmalar egzersiz ihtiyacını gidermeye yeterlidir.Bahçeye çıkardığınızda ufak onun kaçacağı alanların olmamasına özen gösterin varsa öyle alanlar kapayın.

Minyatür Pinscher Bakımı kolaydır ancak önem verilmelidir. Kısa tüylerini haftada bir kere taranmanız yeterli olacaktır. Gerektiği zamanlarda banyo yaptırılabilir.

Minyatür Pinscher Sağlığı

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Bu köpekler genel anlamda sağlıklı bir köpektir. Yaşam süreleri ortalama bir köpeğe göre daha uzun olabilir. Yatkın olduğu hastalıklar arasında legg-perthes, patellar luxation, progresif retinal atrofi (PRA) hastalıkları bulunmaktadır.

Minyatür Pinscher Çocuklarla İlişkisi

Minyatür Pinscher Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Bu köpekler pek sosyal bir mizaca sahip değildir, ancak sinirlendirilmediği sürece çocuklarla anlaşabilen bir köpektir. Oyuncu kimliğe sahip olduğu için onlarla beraber vakit geçirebilir. Yine de çocuklarla baş başa bırakılmaması gerekir. Yabancılara karşı ise mesafeli bir tutum sergileyebilir.

Minyatür Pinscher köpekleri diğer köpeklere anlaşamayan bir köpektir. Başka köpek gördüğünde havlama eğiliminde bulunabilir. Bunun yanında diğer hayvanlara karşı sıcakkanlı bir köpektir.

 • Başka Köpeklerle İlişkisi
 • Çocuklarla İlişkisi
 • Başka Ev Hayvanlarıyla İlişkisi
 • Yabancılarla İlişkisi
 • Oyunculuk
 • Egzersiz İhtiyacı
 • Taranma İhtiyacı
 • Sıcağa Dayanıklılık
 • Soğuğa Dayanıklılık
 • Bekçilik
 • Koruyuculuk
 • Eğitilebilirlik
 • İtaat Seviyesi
2.2
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

126 Yorum

  1. 1 yaşıda var gönderim yaparım saygılar 05302030716 numaradan ulaşabilirsiniz

 1. 4 aylık dişi pinscherim var. Minyatür saflan ırk sizi korur ve karşıdaki insana havlar. Kendini büyük köpek sanıyor. İstanbuldayım satılımtır cüzi bir miktara sahiplendiricem whatsapptan video atılır. 0532 061 3452

 2. İst. Avcılardan, 2 yasindaki pincher oglumuza dişi pincher arayışımız vardır.. Bu konu hakkında görüşmek isteyen olursa. Numaram 05358880205

  1. Mrb. İst. Avcılardan. Bulusabilirsek uygun durumda pincher erkek var. 5358880205 numaram

  2. Ben serhat ismim erkek pincherim var 05467400640 numaram arayın ciftlestirelim köpekleri

 3. Slm arkadaşlar benim Herkül isminde bir erkek pincherim vardı geçen ay araba Çarptı kedi kovalamak için tasmasını koparmış inanın her anısı aklıma geldiğinde çocuk gibi ağlıyorum.acısını unutabilmek için birtane almayı düşünüyorum bakamayıp sahip arayan varsa alabilirim çok iyi de bakarım.bulamazsam zaten satın alacağım.numaram 05325798881.ismim Harun.

 4. Arkadaslar elinde 1 haftalik 2 adet picher yavrusu var satmayi dusunuyorum. Yeri iyi olan birilerine vermek tercihimdir.
  Tel 05432836021

  1. Ahmet Bey merhaba yavru pinscher için rahatsız ettim sizi ama ızmirliyim ama bayram için aksaraya geldim.. hala satmadiysaniz ilgileniyorum

 5. Bende 11aylik erkek pincir
  İşlerinin yoğunluğundan ilgilenemiyorum
  Açıklama tarafindan
  Satmak istiyorum bana ulaşın lütfen

 6. Merhaba 3 yaşında erkek pincherim var çiftleştirmek istiyorum ama gelin adayı bulamadık yardımcı olabilirseniz seviniriz ?
  İzmir
  0553 274 7879

  1. O kadar aradım ki izmirde 🙂 en sonunda Ankara dan geldi damat .eğer isterseniz 05071348488 numaram bir dahaki sefere olabilir.

 7. Bende de 3 aylık erkek minyatür pincher var kimliği var 2 aşısı tamam 3 uncu aşıyı olucak isteyen varsa 0507 898 53 56 bu telden ulasabilir

 8. Mehaba bnde kisa bi zamn sonra bitane sahiplenmek istiyorum ama merek ettigim bisi daha var bunlar hep kucukmu kaliyi yoksa buyuyomu veya buyumeleri ne kadar zamn aliyo

  1. Bende iki aylık minyatür dişi pincher var birün bakım malzemeleri şampuanı ödül kurabiyesi mamaları herşeyiyle verebilirim kız pincher 05325801822

  1. merhaba funda hn bebişlere ne kadar ücret istiyorsunuz bebişlerden sahiplenmek istiyoruz oana göre irtibata geçelim sizinle

   saygılar

 9. Esra hanım, sahiplendiriyor musunuz? Bende pinscher sahibiyim. Arkadaş olarak düşünebilirim. Ve neden vermek istiyorsunuz?

 10. Hayatımda en büyük doğru minyatür pincher almak oldu.Zeki ve haylaz özellii ile bizi çok mutlu ediyor.

  1. Bende var bir tane dışı 1.5 aylık annesi bende kalacağı icon dışı olan bebeği verecegim

    1. Slm arkadaşlar bende minyatür pincher 2:5aylık erkek var ilgilenen olursa satmayı düşünüyorum anne ve kendisinin fotoğraf larını atabilirim isteyen olursa 0538 914 5454 Bursa

   1. Merhaba, bende bir pincher istiyorum ama çok havladığını okudum bahçemiz yok evde bakmak zorundayım komşularımız biraz cins sorun çıkarabilirler. Bilgisi olan arkadaşlar tavsiye verebilir misiniz

   2. Ücretsiz sahiplendirmek isteyen var ise bu bu miniklerden sahiplenmek isterim.

    0546 920 06 34

    Teşekkürler

   3. Merhaba dişi Pinçır Bebek mi ?
    Kaç aylık ?
    Kaç NR
    Ne renk ?
    Bu sorularımı yanıtlarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu