Tüysüz Çin Köpeği

Tüysüz Çin Köpeği özellikleri ve bakımından bahsedeceğimiz konumuzda Ülkemiz’de sık rastlanmayan köpek türünden bahsetmiş olacağız.Bu Köpek nasıl bir köpektir? hepsi konumuzda.

Tüysüz Çin Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Son derece oyun oynamaktan hoşlanan bir o kadarda herşeye duyarlı hassas yapısı vardır.Ailesine düşkünlüğünle genelde tanırlar.Diğer köpeklerle çoğunlukla sorun çıkarmazlar.Yabancılarlada arası genel olarak iyidir.

Bu köpek soğukta beslenmeyecek kadar hassastır.Soğuğu hiç sevmezler.Ev içersinde oyun oynamak onu eğlendirir ve mutlu eder.Çok minik bir köpektir.Soğuğa çıkmak zorunda kalırsa üzerine bir kazak giydirmeniz onun üşümemesi için şarttır.Evde beslemeye son derece uygundur bahçede beslenmesi önerilmez.Zıplama yada bir yere tırmanmayı çok sever.Tüylerini hergün bir yada iki defa taramak gereklidir.Bakımı biraz zor olabilir.Tüy kısımları özellikle ponpon şeklinde olmuş alan traş edilmesi lazım.Bakımları aksatılmadan yapılmalı.Banyo yaptırdıktan sonra özel Veterinerinizin verdiği nemlendiriciyi sürmeniz gerekebilir.Son derece temiz köpeklerden biridir.Keyifli sanki size güleryüzlü yaklaşan köpektir.

Tüysüz Çin Köpeği

Tüysüz Çin Köpeği Özellikleri

Genelde 13 ile 15 yıl kadar yaşayabilen bir köpektir.Uzunca bir ömürleri olabilir eğer iyi bakım sağlanırsa.Köken olarak adındanda anlaşıldığı üzere Çin kökenli bir köpektir.

Bu köpek genelde Süs köpeği ve azda olsa av köpeği olarak kullanılmıştır.Konumuzun başında söylediğimiz gibi nadir olarak bulunmaktadırlar.

28-34 cm boylarında ve 2-5 kilo arasında kiloları bulunmaktadır.

Tüysüz Süs Köpeği Arıyorum diyorsanız bu köpek tam sizlik denilebilir.

Bu köpek son derece sakin çocuklarla problem kızdırılmadığı sürece problem çıkarmazlar.Hemen hemen heryere bu köpeği götürmeniz mümkündür.Bakımını aksatmayacaksanız bu köpeği tercih edebilirsiniz.Sizin için iyi bir arkadaş olacaktır.

1 Yorum

  1. ahmet 15 Mart 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın