Genel

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Alman Kurdu ve Doberman arasında kaldıysanız ve karar vermekte zorluk çekiyorsanız aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Bu konumuz içerisinde Alman Kurdu mu Doberman mı? sorusunun cevaplarına ulaşabileceksiniz.

İki köpeğinde birbirine oranla değişebilen artı ve eksileri bulunabilmektedir. Özellikte köpekten beklentiniz neyse o şekilde seçim yapmanız gerekiyor. Bu iki köpek arasında kaldım diyorsanız ve ne yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır.

Alman Kurdu mu Doberman mı? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Alman Kurdu (Alman Çoban Köpeği) sizinde bildiğiniz ülkemizde sık karşılaşılan ırkların başında gelmektedir. Genelde hem eğitim yönünden zengin olması hemde sevimliliği nedeniyle tercih edilir. Ayrıca polis köpeği olarak da kullanılmaktadır.

Doberman’da ülkemizde yine çokça beslenen köpeklerden biridir. Aynı Alman Çoban Köpeği gibi eğitim konusunda son derece başarılı ve en zekidir. İki köpek ırkıda En Kolay Eğitilen Köpekler Hangileridir? isimli listemizin içerisinde yer almaktadır.

Doberman ve Alman Çoban Köpeğinin Avantajları ve Dezavantajları

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Peki İki köpek arasında kaldınız Alman Kurdu mu? Doberman mı Almalıyım? sorusunu sordunuz işte size yardımcı olacak küçük bilgiler.

  • Alman Kurdu’nun koku problemi vardır bahçede besleyecekseniz çok problem olmaz ancak evde besleyecekler için sorun yaşanabilir. Ayrıca Alman Kurdu’nun bahçede beslenmesi gerekmektedir. Ev içerisinde mutsuz olacaktır.
  • Doberman ilk kez köpek besleyecek kişiler için uygun bir köpek değildir. Çünkü oldukça baskın bir karaktere sahiptir. Dolayısıyla sahibinin liderlik özelliği taşıması gerekir.
  • Alman Çoban Köpekleri,  Doberman ırkına oranla çok daha fazla tüy döker.
  • Alman Çoban Köpeği ile Doberman arasında koruma konusunda hemen hemen hiç fark yok denilebilir fakat Doberman karakter olarak biraz daha korumacı bir yapıya sahiptir.
  • Alman Çoban Köpeği ile Doberman ikisi de havlamaya meyilli köpeklerdendir. Eğitimle bu sorunları aşabilirsiniz. Alman Kurduna eğitim vermesi daha kolay olacaktır.
  • İki köpeğinde yabancılarla arası pek iyi değildir fakat Alman Kurdu, Doberman ırkına göre daha sıcakkanlıdır.
  • Doberman’ın tüyleri daha kısa olduğu için tüy bakımı daha kolaydır.
  • İki köpekte ülkemizde bazı çiftliklerde üretilmektedir. Secereli olarak iki köpeğide bulmanız mümkündür, güvenilir bir çiftliği tercih etmeniz gerekmektedir.

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Yukarıda belirttiğimiz gibi iki köpek arasında farklar bulunabilmektedir. Siz tercihinizi yaparken bu yazdığımız maddeleri gözden geçirerek yaparsanız daha sonra sorun yaşama ihtimalinizde daha az olabilir. İki köpekte yüksek koruma oranıyla özellikle hem kişisel hemde alan koruması konusunda son derece başarılıdır.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Alman Çoban Köpekleri, en çok tercih edilen ırklar arasındadır. Hem zeka olarak hemde hafıza olarak oldukça iyi bir köpektir. Ayrıca özel görevler içinde kullanılan bir ırktır. Sezgileri çok kuvvetlidir ve eğitime çok yatkındır. Her ne kadar aşırı sosyal olmasa da eğitim verildiğinde sorunsuz bir köpek olacaktır. Bu köpekler genel anlamda sevecen ve bir o kadar da korumacı bir ırktır. Alman Çoban Köpekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Doberman Özellikleri

Alman Kurdu mu Doberman mı?

Dobermanlar ilk bakışta çok agresif duruyor olabilir, ancak görüldüğü kadar sert bir köpek değildir. Oldukça çevik bir vücut formuna sahiptir ve atiktir. Bulunduğu alanı ve sevdiklerini korumak için elinden gelen her şeyi yapacak bir köpektir. geniş bir bahçede yaşaması gereken bu köpek zekasıyla da ön plana çıkmaktadır. Doberman köpekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu