Alman Kurdu mu Doberman mı?

Alman Kurdu ve Doberman arasında kaldıysanız ve birtürlü karar vermekte zorluk çekiyorsanız doğru konudasınız.Bu konumuz içersinde Alman Kurdu mu Doberman mı? sorusunun cevaplarına ulaşabileceksiniz.

İki köpeğinde birbirine oranla değişebilen artı ve eksileri bulunabilmektedir.Özellikte köpekten beklentiniz neyse o şekilde seçim yapmanız gerekiyor.Bu iki köpek arasında kaldım diyorsanız ve napacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır.

Alman Kurdu mu Doberman mı? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Alman Kurdu(Alman Çoban Köpeği) sizinde bildiğiniz gibi fazlaca ülkemizde beslenen ırkların başında gelmektedir.Hem Eğitim yönünden zengin olması hemde sevimliliği nedeniyle tercih edilmekte.Besleyen kişilerde bir nevi çok haklılar çünkü gerçekten çok iyi bir köpek.

Doberman’da ülkemizde yine çokça beslenen köpeklerden biri.Oda eğitim konusunda son derece başarılı ve en zeki köpekler sıralamasında ilk 10 sıralamasında bulunan bir köpek.

Alman Kurdu mu Doberman mı?
Alman Kurdu mu Doberman mı?

Peki İki köpek arasında kaldınız Alman Kurdu mu? Doberman mı Almalıyım? sorusunu sordunuz işte size yardımcı olacak küçük bilgiler.

– Alman Kurdu’nun koku problemi vardır bahçede besleyecekseniz çok problem olmaz ama evde besleyecekler için sorun yaşanabilir.

– Doberman ilk kez köpek besleyecekseniz size uygun değildir.Önceden köpek beslemiş tecrübeli sahipler ister dominant bir köpektir.

– Alman Çoban Köpeği Dobermana oranla cok daha fazla tüy döker.

– Alman Çoban Köpeği ile Doberman arasında koruma konusunda hemen hemen hiç fark yok denilebilir fakat Doberman biraz daha korumacıdır.

– Alman Çoban Köpeği ile Doberman ikiside havlamaya meyilli köpeklerdendir.Eğitimle bu sorunları aşabilirsiniz.

– İki köpeğinde yabancılarla arası pek iyi değildir fakat Alman Kurdu Dobermana göre daha sıcak kanlıdır.

– Doberman kısa tüylü olduğu için tüy dökme problemi daha düşüktür.

– İki köpekte Ülkemizde bazı Çiftliklerde üretilmektedir secereli olarak iki köpeğide bulmanız mümkündür.

Yukarıda belirttiğimiz gibi iki köpek arasında farklar bulunabilmektedir.Siz tercihinizi yaparken bu yazdığımız maddeleri gözden geçirerek yaparsanız daha sonra sorun yaşama ihtimalinizde daha az olabilir.İki köpekte yüksek koruma oranınla özellikle hem kişisel hemde alan koruması konusunda son derece başarılıdır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın