Cavalier King Charles Spaniel Özellikleri Cavalier King Charles Bakımı ve Resimleri

Cavalier King Charles Spaniel Özellikleri Cavalier King Charles Bakımı ve Cavalier King Charles Spaniel  Resimleri: Cavalier King Charles Spaniel, evcil köpekler, Süs ve av köpekleri sınıfında yer almaktadır. Yani bir tür sevgi dolu kucak köpeğidir. Spaniel ailesinin ufak boylu üyesidirler. Oldukça yumuşak ve pürüzsüz bir tüye sahip ve kuyruğu düz yapıdadır. Üç farklı renk özelliği vardır. Siyah, beyaz ve bronz-kahve renklerine sahip olurlar.

Diğer köpek türlerinde olduğu gibi Cavalier King Charles türündeki köpeklerin de bazı hastalıklara karşı yatkınlıkları mevcuttur. En yaygın görülen hastalık ikili kapakçık hastalığıdır. Bu hastalık kalp yetmezliğine yol açar. Cavalier türündeki köpeklerin çoğu bu hastalığa yakalanmakta ve bu nedenle hayatını kaybetmektedir. Çok sevecen köpekler,zeki bir ırk ve itaatkar.

Komutları kolayca anlayabilir. Ve tam bir kucak köpeği yani istediğin her şeyi köpeğinle yapabilirsiniz. Tek kötü yanı genetik olan kalp rahatsızlığı, o yüzden mutlaka anne babasının bu hastalığı taşımadığına emin olun, seceresini kontrol edin.

Bu köpek türü oldukça dost canlısı ve bir o kadar da sabırlıdır. Cavalier sahibini mutlu etmekten son derece zevk alır. Aynı zamanda çocuk ve diğer köpek türleri ile de oldukça iyi geçinir. Kendilerinden büyük köpeklere de herhangi bir saldırgan tavır sergilemezler. Aynı zamanda büyük köpeklerle de iyi geçinmekten kaçınmazlar. Cavalier King Charles Spaniel ırkına ait köpekler girdikleri her ortama kolayca ayak uydurabilir. Evcil özellikleri olduğu için apartman dairesinde bakım için uygun bir türdür. Her yaşta insan ile kolaylıkla iletişim kurarak kişiye göre davranış sergileyebilir.

Cavalier King Charles Spaniel Özellikleri Cavalier King Charles Bakımı ve Resimleri

Oyuncu kabiliyetlidirler ve sevilmekten oldukça hoşlanırlar. Özellikle kucağa alınarak sevilmekten zevk alırlar. Bu köpek ırkı hareket eden nesneleri kovalamaktan hoşlanır ve oldukça aktiftir.

Cavalier King Charles Spaniel’in Bakımı:

Cavalier King Charles parkta uzun yürüyüşleri ve evde şefkatli saatleri seven bir köpektir. Rahatına son derece düşkündür, evinizin en değerli koltuğuna kurulmaktan keyif alır.

Bu tür ırka mensup olan köpeklerin düzenli aralıklar ile taranması ve fırçalanması şarttır. Gerekli olduğu zamanlarda banyo ve kuru şampuan ile temizlenebilir. Su ile temasını en fazla ayda 1 kez olacak şekilde ayarlayın. Derisi çok hassas olduğu için çok yıkanmaya hemen tepki verebilir. Genellikle kulak yapısında bulunan tüyler düğümlenir ve dolaşır. Kulak içi ve parmak arasında mevcut olan tüyler düzenli aralıklar ile kontrol edilmeli, banyo yaptırıldıktan sonra kurutma işlemi ihmal edilmemelidir. Köpeğinizi asla kendi şampuanınızla yıkamayın. Onların derileri bizimkilerden farklı. Deri değiştirmeye başlarlar yıkadıkça. Ve o deri de pis bir koku yayar. Üstelik hayvan için de çok sağlıklı olduğu söylenemez. Hele ki bu güneş ışınları yeni deri değiştirmiş bir hayvan için oldukça sakıncalı. Güneş yanıkları, güneş çarpmaları hatta deri kanseri görülebilir o yüzden bu konuya dikkat edin. Serinletmek istiyorsanız hafif ıslak bir bezle sevebilirsiniz. Bu onu rahatlatacaktır. Yıkarken de kulaklarına su kaçırmamaya özen gösterin aksi takdirde iltihap oluşabilir.

Cavalier King Charles Spaniel Özellikleri Cavalier King Charles Bakımı ve Resimleri

Ayrıca vücut ısısına özen gösterilmelidir. Göz hastalığına yatkın bir ırk olduğu için gözleri her an bir enfeksiyon olasılığına karşı kontrol edilmelidir. 10-13 yıl kadar yaşayabilirler. Ayrıca düzenli olarak kontrolleri ve gerekli aşıları mutlaka yaptırılmalıdır. Çok sakin hayvan oldukları söylenir, aksine çok yaramaz. Tam bir oyun hastasıdır. İlgi şevkat ister, trip yapar küsebilir. Yapılan bir şeyi asla unutmaz.Kolay havlamaz, kokusu çok azdır

Yemekten sonra özellikle 12’den sonra tam bir vahşi olabiliyor. (Oyun anlamında) Bazen tazı gibi koşturabiliyor evin içerisinde. Çok zeki hayvandır. yapılan iyiliği’de kötülüğü’ de asla unutmaz. Psikolojik anlamda insana çok şey kattığını söyleyebilirim. Kızdırdığınız zaman saldırgan olabiliyor, ama kucağınıza aldığınızda evin reisi sensin moduna giriyor.

12 saat aralıklar ile mamasını verebilirsiniz. Sabah 9 akşam 21 uygun saatlerdir.. Çok akıllı hayvan olmasının dışında oyun oynamaz ve ilgilenmezseniz cezalandırabiliyor.

Cavalier King Charles sahibi olmak istiyorsanız, bu cinsi barınaklarda bulmanız çok çok zor. Ancak yetiştiricilerden temin edebilirsiniz. İnternette Cavalier King Charles satılık ilanları var. Güvenilir bir kaynaktan uygun fiyatlı alabilirsiniz. Yaptığımız araştırmaya göre Cavalier King Charles fiyatları 300 Dolar ile 500 Dolar aralığında. TL olarakta (4 Eylül 2015) 900 – 1600 Lira aralığında..

Cavalier King Charles beslenmesi için kuru mama tercih edilmeli. Protein oranı yüksek olan ProPlan, Royal Canin olabilir..

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. Denizde yüzmeyi çok severler. Derisi çok hassas olduğu için çok sık tuzlu su ile temas ettirmeyin. Ben 15 günde 1 denize götürüyorum..

Cavalier King Charles ResimleriArama sorguları: cavalier king charles fiyatları,cavalier özellikleri,cavalier king charles bakımı,cavalier ne demek,cavalier king charles spaniel fiyatları,cavalier king charles sahiplendirme,cavalier king charles satılık..

71 Yorum var

  1. Selda 26 Haziran 2018
  2. sefa mehmet 19 Nisan 2018
  3. sefa mehmet 19 Nisan 2018
    • Azz vrl 21 Mayıs 2018
  4. sefa mehmet 19 Nisan 2018
  5. İlkay Erçağan 14 Aralık 2017
    • sefa mehmet 19 Nisan 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın