Danua Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Danua Özellikleri bakımı ile ilgili bilgiler vereceğimiz konumuzda dev bir köpek olan Danua hakkında öğrenmek istediğiniz herşeye ulaşabileceksiniz.

Bu köpek diğer köpeklerden çok farklı devce bir boyuta sahiptir.Son derece güçlüdür.İrice burununun delıgi vardır ve darca bir başları mevcuttur.Boyun kısmı ise son derece uzundur.Ön bacakları sağlam şekilde yere basmaktadır.Kısa tırnakları vardır ve baldır kısımları adaleli şekildedir.Kuyruğunun uzunluğu orta haldedir.Gözlerindeki ifade her zaman zekicedir.Dişleri çok iyi şekilde gelişmiştir.Bütün Danualarda ortak özellik olarak kısa, parlakça deri yapıları bulunmaktadır.Çok farklı renklere sahip olabilmektedirler.Danua Özellikleri arasında en önemli değişmeyen parçaları renklerdir.Genelde Siyah, Siyah beyaz, Açık kahverengi gibi renkleri bulunmaktadır.

Danua Özellikleri

Danua Nasıl bir köpektir?

Danualar son derece kibar köpeklerdendir.Danua Özellikleri ile İyi huylu ve içlerinde her zaman sevgi bulunan köpeklerdendir.Çocuklara karşı sabır içinde tutum sergiler.İnsanlarla beraber yaşamaktan son derece mutlu olur.Danua Çok havlar mı? Çok nadir havlayan köpeklerden biridir ancak gerektiği zaman havlayabilir hatta saldırgan bir hal alabilir.Kontrollü bir köpek olmasının yanı sıra tamamen yetiştirmeyle alakalı problemler yaşanabilir.Bekçi köpeği konusunda son derece başarılıdır.Küçük yaşlarda sosyalleşme gerekir.Ailesini koruma konusunda eğitim verilmemesi gerekir.Çünkü ortalama 2-3 yaşından sonra zaten kendisi koruyacaktır.Çok büyük olması nedeniyle eğitimine çok önem verilmesi gerekir.Çocukların bu köpek büyüdüğü zaman ona yaslanıp hareket etmemesi gerekir.Bazı köpeklere karşı saldırgan halde bulunabilir.Yavruyken başka köpeklerle beraber büyürse ilerde sorun olma ihtimali daha düşecektir.Eğitim konusunda zayıftır ve zordur.

Danua Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Danua Özellikleri Bakımı

Danua Evde beslenir mi? Evet eğer egzersizlerini unutmazsanız bakabilirsiniz.Günde 1 yada 2 defa uzun yürüyüşler yaptırılması gerekmektedir.

Bakımı ise son derece kolaydır.Kısa tüylü olmasının verdiği avantaj ile Fırça ile taranmak yeterli gelir.Tırnakları her zaman kısa tutulması gerekmektedir.

Danua Boyutları

Erkeklerde yükseklik 76 – 86 cm
Dişilerde yükseklik boyutu 71 – 81 cm
Erkeklerin kilosu 54 – 72 Kg
Dişilerin kilosu 45 – 59 Kg

Bu köpek köken olarak Yunanistan ve Almanyaya dayanmaktadır.M.Ö 36 yılında Yunan paralarının üzerinde bu köpeğin resimleri bulunmaktaymış.Bu köpek iri olması ve diğerlerinden çok farklarının olması nedeniyle köpek dünyası içersinde Apollo olarak tanınmaktadır.Almanya’da ayı ve yaban domuzu avında bu köpeklerden faydalanılmıştır ve üretime geçilmiştir.İrlanda tazısı cinsi ile çaprazlanarak üretilmişlerdir.Birçok yeteneği vardır.

Danua Resimleri

Danua özellikleri ile ilgili konumuzun sonuna geldik.Sizlerin arasında Danua Besleyen var mı? eğer varsa bu köpek hakkında düşüncelerinizi yazarak Danua Almak İstiyorum diyenlere yardımcı olmuş olursunuz.

7 Yorum var

 1. Özcan 4 Temmuz 2018
 2. gizli 14 Haziran 2016
  • Ali Erdem 25 Temmuz 2016
 3. kerem 13 Aralık 2015
  • gizli 7 Mayıs 2016
   • salih 4 Ekim 2016
    • Ahmet 11 Ocak 2017

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın