Genel

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Köpeklerde diş sorunları çok sık yaşanan bir durumdur. Özellikle yaşlılık döneminde ortaya çıkan bu durum, zamanında diş bakımının aksatılmasından kaynaklanmaktadır. Bazı ırklarda ise genetik olarak taşınabilir. Bu yüzden köpeklerimizi iyi tanımamız gerekir. Diş hassasiyeti yaşayan köpekler acı çekmesiyle beraber yemek yemek istemeyebilir. Bunun sonucunda pek çok hastalık durumu ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla bu köpekler için özel bir beslenme programı uygulanmalıdır.

Dünya üzerindeki tüm köpeklerin hemen hemen hepsi yaşlandıklarında diş sorunları yaşarlar. Bu durumu geciktirmek veya engellemek için gençlik döneminde yapılan ağız ve diş bakımları önemlidir. Çoğu köpek sahibi tarafından köpeklerin dişleri ihmal edilir ve buna bağlı olarak diş sorunları ortaya çıkar. Bu yüzden Köpeklerde Ağız Bakımı ve Diş Fırçalama isimli yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

Eğer köpeğiniz diş sorunu yaşıyorsa özel mamalara yönelinmesi gerekir. Bu mamalar genellikle daha yumuşak, daha küçük parçacıklı ve daha nemlidir. Bu sayede köpekler çok daha kolay bir şekilde mamalarını tüketebilir. Bununla beraber bu evre içerisindeki köpeklere yaş köpek maması vermek de en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda listelediğimiz köpek mamalarını incelemenizi ve diş hassasiyeti yaşayan köpeğiniz varsa muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

#1 Orijen Senior Tahılsız Yaşlı Köpek Maması 

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Bilindiği üzere en kaliteli mama markalarından bir tanesi olan Orijen tarafından üretilmiş olan bu köpek maması yaşlı köpekler için uygun içeriğe sahiptir. Temel kullanım amacı köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesidir. Bu yüzden içeriğindeki mamalar özel olarak tasarlanmış ve yaşlı köpeklerin kolayca yiyebileceği bir forma sahiptir. Aynı zamanda içeriğindeki protein, yağ, vitamin, mineral ve lif oranı dengeli bir şekilde kurulmuştur. Bu sayede köpeğinizin bağışıklık sistemini destekler. Ayrıca bu mamanın içeriğinde %85 oranında gerçek et bulunmaktadır, geri kalan %15’lik kısmı ise meyve ve sebzelerden oluşmaktadır. Bu mama yaşlı köpeklerin tüm ihtiyacını karşılayacaktır.

Orijen Köpek Maması Satın AL

#2 Brit Care Senior Light Tahılsız Somonlu Yaşlı Diyet Köpek Maması 

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Yaşlı köpeklerde yaşanan diş sorunlarının yanı sıra kilo alma problemi de bulunmaktadır. Bu dönem içerisindeki köpeklerin günlük aktiviteleri azaldığı için kilo almaya meyillidir. Bir diğer durum ise mamasını yiyemediği için çok zayıflamasıdır. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için Brit Care maması kullanılabilir. Özel yapısı sayesinde köpekler kolaylıkla tüketebilir. Bu sayede iştahsızlık sorunu yaşanmaz. Ayrıca özel içeriği sayesinde köpeklerin gereksiz kalori almasını engeller ve sadece ihtiyacı olan enerjiyi almasına yardımcı olur. Bu sayede köpeğiniz sağlıklı bir şekilde zayıflayacaktır.

Brit Care Köpek Maması Satın AL

#3 Hills Mature Senior +7 Medium Orta Irk Kuzu Etli Yaşli Köpek Maması

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Bu mama en iyi mama üreticileri arasında yer alan Hills tarafından özel olarak üretilmektedir. Yaşlı köpeklerin beslenmesi için uygun içeriğe sahip olan bu köpek maması küçük parçacıkları sayesinde diş sorunu yaşayan köpekler için oldukça uygundur. Bununla beraber yaşlılarda sık ortaya çıkan eklem ağrılarına karşı da etkilidir. İçeriğinde yer alan yüksek antioksidanlar sayesinde eklem ağrılarına karşı etkili bir yapıya sahiptir. Tüm bunların yanı sıra sindirilebilirlik bakımından kolay bir mamadır. Bu sayede köpekler severek tüketir ve ihtiyaçları olan tüm besinleri içerisinde barındırır. Köpeklerin en sevdiği etlerden bir tanesi olan kuzu etinden üretildiği için seçici damak tadına sahip olan köpekler tarafından da tüketilebilir.

Hills Köpek Maması Satın AL

#4 N&D Düşük Tahıllı Senior Tavuklu Orta ve Büyük Irk Yaşlı Köpek Maması

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Piyasada yer alan en iyi mama markalarından bir tanesi olan N&D tarafından üretilmiş olan bu köpek maması yaşlı köpeklere özel olarak üretilmiştir. Bu mama taze ve kurutulmuş tavuklardan üretilmiştir. Köpeklerin kolayca tüketebileceği boyutta üretilen bu köpek maması diş sorunu yaşayan köpekler için oldukça uygundur. Bununla beraber, yaşlı köpekler için uygun protein, yağ ve lif oranına sahiptir. Sindirilmesi de oldukça kolay olan bu köpek maması yaşlı köpeklerin yaşamını desteklemek için en uygun mamalardan bir tanesidir.

N&D Köpek Maması Satın AL

#5 Royal Canin Mini Dental Care Yetişkin Köpek Maması

Diş Hassasiyeti Yaşayan Köpekler İçin En İyi 5 Köpek Maması

Bu köpek maması diş hassasiyeti yaşayan köpeklerin yanı sıra diş sorunlarını engellemek için üretilmiştir. Özel yapısı sayesinde dişlerdeki tartarı %69 oranında engeller. Dişi temizleme özelliğine sahip olan bu köpek maması plak ve tartar oluşumunu engellemek için oldukça uygundur. Bu sayede ağız hijyenini sağlar ve olası hastalıkları engeller. Eğer köpeğinizin dişlerinin sağlıklı olmasını ve bununla beraber yaşlılık dönemi içerisinde diş sorunu yaşamamasını istiyorsanız kesinlikle bu mamayı kullanmalısınız. Bununla beraber köpeğinizin dişlerini fırçaladığınız taktirde yaşlılık döneminde çok daha güçlü dişlere sahip olacaktır. Bu sayede sorunsuz bir yaşam sürdürür.

Royal Canin Köpek Maması Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu