Genel

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Köpeklerin beslenmesi için düzenli olarak mama tüketmeleri gerekir, ancak her zaman için bu düzeni kurmak kolay değildir. Özellikle de kısa seyahatlerde köpeklerin beslenmesini aksatmamak gerekir. Bu gibi durumlarda en büyük kolaylık ise otomatik mama ve su kabı kullanmaktır. Bu mama kaplarının özellikleri içerisinde yer alan zamanlayıcı sayesinde mama kabının açılmasını sağlamaktır. Yani içerisine yerleştirilen mama haznesi zamanı geldiğinde açılır ve köpeğiniz mamasına ulaşır.

Otomatik su kapları ise biraz daha farklı bir sisteme sahiptir. Bu kapların içerisinde motor bulunur ve bu motor haznede yer alan suyu sürekli olarak devir daim eder ve filtreler. İçerisinde yer alan filtreler sayesinde suyun içerisindeki zararlı maddeleri temizler ve su sürekli olarak oksijenle temas ettiği için oksijen bakımından zenginleşir. Burada önemli olan nokta ise düzenli olarak filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. Aksi halde su kabı özelliğini yitirecektir.

Sizler için seçtiğimiz otomatik ve mama kaplarını incelemenizi ve denemenizi tavsiye ederiz. Farklı modeller arasından ihtiyacınız doğrultusunda en iyi mama kabını seçebilirsiniz.

#1 Trixie Köpek ve Kedi Otomatik Su Kabı

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Köpekler için özel tasarlanmış bu mama kabı 2 litre su kapasitesine sahiptir. oldukça şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra köpeklerin kolay bir şekilde su içebilmesi için tasarlanmıştır. İçerisinde yer alan özel motoru sayesinde su sürekli olarak devir daim olurve temizlenir. Sirkülasyon içerisindeki su karbon filtrelerden geçerek suya karışmış olan salya, toz ve bakterileri temizler. Aynı zamanda su sürekli olarak aktığı için oksijenle temas eder ve oksijen bakımından zenginleşir. Bunun yanı sıra köpekler için en uygun su sıcaklığını ayarlar ve köpeklerin hasta olmasını engeller. Kullanımı basit ve temizlenmesi kolay bir otomatik su kabıdır.

Trixie Otomatik Su Kabı Satın AL

#2 Trixie Otomatik Mama Kabı Tx2

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Bu mama kabı, piyasada en çok satan otomatik mama kabıdır. Fiyatına oranla oldukça performanslı olmasıyla beraber sağlam bir mama kabıdır. Üzerinde yer alan zaman ayarlaması sayesinde otomatik olarak açılır ve içerisindeki mamaya ulaşmanızı sağlar. Bunun yanı sıra 48 saatlik programlanabilme özelliğine sahiptir. İçerisine hem yaş mama hem de kuru mama koyulabilir. Yaş mama koyulduğunda altında yer alan özel buz haznesine buz aküleri yerleştirilerek mamanın taze olması sağlanmalıdır. Kaydırmaz tabanı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Bunun yanı sıra sadece 2 adet kalem pille çalışmaktadır. Mama haznesi ise her öğün için 300 ml kadardır. Toplam 2 öğüne kadar programlanabilir. Bir diğer özelliği ise temizlenmesi kolay bir mama kabı olmasıdır. Özellikle kısa seyahatler için oldukça uygundur.

Trixie Otomatik Su Kabı Satın AL

#3 Trixie Otomatik Su Kabı 3Lt, Mavi/Beyaz

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Bazı köpekler akan sulardan su içmeyi severken bazıları da durgun suları içmek ister. Bu otomatik su kabı durağan su seven köpekler için oldukça idealdir. Hafifçe fokurdama özelliğine sahip olduğu için köpeklerin ilgisini çeker ve bu sayede su içmeye teşvik eder. İçerisindeki özel motoru sayesinde sürekli olarak devir daim olur ve su temizlenir. Kutunun içerisinde iki adet yedek karbon filtre çıkmaktadır. Bu sayede filtreniz eskidiğinde uzun süreler boyunca yedek filtreleri kullanabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise şeffaf yapıda olmasıdır. Bu sayede suyun seviyesi kolaylıkla belirlenebilir ve içerisinde yer alan yabancı maddeler kolaylıkla görülebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise doğrudan güne ışınlarına maruz bırakılmamasıdır. İçerisinde yer alan motoru oldukça sessiz çalışır ve köpeklerin korkmasını engeller. 3 litre su hacmi sayesinde en ideal otomatik su kaplarından bir tanesidir.

Trixie Otomatik Su Kabı Satın AL

#4 Trixie Otomatik Mama Kabı 5 Kg

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Bu mama kabı, uzun seyahatlere çıkan ve evde birden fazla köpek besleyen kişiler için oldukça uygun bir seçenektir. Sonsuz vida özelliği sayesinde içerisinde mama sıkışmaz ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Aynı zamanda 5 öğüne kadar ayarlanabilir. Öğün miktarları minimum 25 gram maksimum 500 gram büyüklüğünde olabilir. Üzerinde yer alan LCD ekranı sayesinde ayarlanması ve kontrol edilmesi çok kolay bir üründür. Pratik olmasının yanı sıra temizlenmesi de son derece kolaydır. Ayrıca içerisine ses kaydı yapılarak öğün zamanları geldiğinde köpeğinizin sesi algılayarak mamaya gelmesi sağlanabilir. Bu ürün hem pille hem de hem de adaptör ile kullanılabilir. Eğer adaptör ile kullanılacaksa içerisinde yer alan piller çıkartılmalıdır. Tuş kilitleme özelliğine sahip olduğu için köpeğiniz ayarlarıyla oynayamaz ve son derece güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Trixie Otomatik Su Kabı Satın AL

#5 Trixie Seramik Otomatik Su Kabı, 1.5Lt

Köpekler İçin En İyi 5 Otomatik Mama ve Su Kabı

Bu otomatik su kabı ise hem akan suları hem de su birikintilerini seven köpekler için kullanılabilir. Her iki özelliğe de sahip olan bu otomatik su kabı içerisindeki motoru sayesinde suyu sürekli olarak devir daim eder ve suyun temizlenmesini sağlar. Diğer su kaplarından farkı ise seramik olmasıdır. Seramik su kapları hem sağlıklı hem de temizlenmesi kolay ürünlerdir. Aynı zamanda oldukça şık bir görünüme sahiptir. Sürekli havayla temas eden su oksijen bakımından değerlenir. Aynı zamanda taze ve serin olmasını sağlar. Oldukça kaliteli ve sağlam olan bu ürün uzun seneler boyunca kullanılabilir. Sadece içerisindeki filtresi özelliğini kaybettikten sonra yedek filtre ile değiştirilmelidir.

Trixie Otomatik Su Kabı Satın AL

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu