Genel

Ücretsiz Cins Köpek Almak – Cins Köpek Sahiplendirme

Köpek beslemek istiyorsanız ve köpeğin giderlerini karşılayacak durumumuz varsa, bir köpek sahiplenebilirsiniz. İşte bu aşamada karşımıza sahiplendirme programları çıkıyor. Sahiplendirme programlarını takip ederek dilersek yavru dilersek de yetişkin köpekleri sahiplenerek onlar için yeni yuva olabilir, sahiplerini de köpeklerini sokağa atma riskinden kurtarabiliriz. Peki, ücretsiz cins köpek almak için neler yapmamız gerekiyor ve hangi adımları takip etmeliyiz?

İnternetteki Sahiplendirme Sitelerini Takip Edin

Ücretsiz Cins Köpek Almak - Cins Köpek Sahiplendirme

İşe ilk olarak internet üzerindeki sahiplendirme siteleriyle başlamanız gerekiyor. Başta sahibinden.com olmak üzere petarkadas.competlebi.com, miyhav.com ve hayvanilanlari.com gibi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu internet siteleri üzerinden ücretsiz olarak sahiplendirilen hayvanları gözlemleyebilir ve size konum olarak yakında olan sahiplerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Böylece düşük bütçenize karşın istediğiniz cins bir köpeği sahiplenebilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kullanın

Ücretsiz Cins Köpek Almak - Cins Köpek Sahiplendirme

Facebook üzerindeki sahiplendirme gruplarına katılın ve burada yürütülen kampanyaları takip altına alın. Böylece sahiplendirme işleminde doğrudan kişilerle irtibat kurabilir ve istediğiniz cinsteki köpeklere daha kolay sürede ulaşabilirsiniz. Arayışınızı sadece Facebook üzerinden sürdürmeyin. Ayrıca Twitter’da hayvan sahiplendirmeyle alakalı olan hashtagleri takip edebilirsiniz.

Barınakları Ziyaret Edin

Ücretsiz Cins Köpek Almak - Cins Köpek Sahiplendirme

İnternet her ne kadar en hızlı sonuç alacağınız kanallardan biri olarak görünüyor olsa da barınakları kesinlikle es geçmemek gerekiyor. Özellikle yavru köpekleri değilde erişkinlik çağına gelmiş köpekleri sahiplenmek istiyorsanız barınakların yardımıyla daha kolay köpek sahiplenebilirsiniz. Size en yakın hayvan barınağını öğrenmek için konum servisleri açık olan herhangi bir cihazdan köpek barınağı şeklinde arama yaparsanız en yakınınızdaki barınağın harita bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Sizin İçin Uygun Köpeği Belirleyin

Ücretsiz Cins Köpek Almak - Cins Köpek Sahiplendirme

Dünya üzerinde pek çok farklı köpek ırkları yer almaktadır. Bu köpeklerin birbirinden farklı karakterleri ve görünüşleri bulunmaktadır. Bunun için sahiplenilecek olan köpeği belirleyebilmek oldukça önemlidir.

Köpeğinizle beraber sizin karakterinizin uyumlu olması gerekmektedir. Bunun haricinde pek çok farklı unsur bulunur. Örneğin, çocuğunuz varsa çocuklarla iyi anlaşan bir köpek tercih etmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra köpeğinizin boyutları, bakımı, sağlığı da önemli unsurlar arasındadır. Bunun için aşağıdaki rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu