Genel

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Tüy döken köpek türlerinden farklı olarak daha kolay bir şekilde bakımı yapılabilmesi ve tüy dökmemesi sayesinde çevresini kirletmeyen ve bu yüzden yoğun olarak tercih edilen tüy dökmeyen köpek cinsleri oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Bu bakımdan ev veya apartmanınızda kendinize dost olarak tüy dökmeyen köpek cinsleri arasında dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

İşte Tüy Dökme Özelliğine Sahip Olmayan Köpek Cinsleri

Yorkshie Terrier

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Tüy dökmeyen köpek türlerinden biri kuşkusuz ki yorkshie terrier köpek cinsidir. Evde kolayca beslenebilen ve eğitildiği takdirde sahibine karşı son derece sadık bir karakter kazanan yorkshie terrier tüy dökmeyen köpek cinsi ayrıca uysal yapısı sayesinde bulunduğu ortama kolayca uyum sağlamaktadır.

Yorkshire Terrier hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Papillion

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Tüy dökmeyen köpek cinslerinden biri de papillion köpek cinsidir. Oldukça hijyenik ve kokusuz olan bu kaliteli köpek cinsinin tek olumsuz özelliği ise, zaman zaman uzun süreçli olarak havlayarak insanların rahatsızlık duymasına neden olabilmektedir.

Papillion hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Basenji

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Kısa tüylü ve oldukça sevimli bir yapıya sahip olan basenji köpek cinsi tüy dökmeyen köpek cinsleri listesinde yer almakla birlikte ayrıca koruyucu bir karakterist yapısına sahiptir. Ev ve apartman hayatında yaşayabilen basenji, ayrıca çocuklar ile de iyi düzeyde dostluklar kurabilmektedir.

Basenji hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Shih Tzu

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Tüy dökmeyen köpek türlerinden biri de kuşkusuz ki günümüzün en fazla tercih edilen sevimli köpek türlerinden biri olan shih tzu köpek cinsidir. Oldukça kolay bakımı yapılan sevimli köpek shih tzu beslemeye karar verdiğinizde günlük olarak yalnızca 30 dakikalık zaman diliminizi bu sevimli köpeğin bakımı için ayırmanız yeterlidir.

Shih Tzu hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Boston Terrier

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Boston Terrier küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Apartman yaşantısına oldukça uyumlu olan bu köpekler, oldukça sevimli bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda kısa yapılı tüyleriyle beraber çok fazla bakım istemez ve tüy dökmez.

Boston Terrier hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Maltese Terrier

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Tüy dökmeyen köpekler arasında en bilinenlerinden bir tanesi de Maltese Terrier ırkıdır. Bu köpekler küçük ve şirin yapısı sayesinde oldukça sevecen bir duruşa sahiptir. Bunun yanında apartman dairesinde yaşamaya oldukça uygundur. Öğrenmeye meraklı ve zeki bir köpek ırkıdır.

Maltese Terrier hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Neden Çok Tercih Edilmektedir?

Tüy dökmeyen köpek cinsleri çokça tercih edilmesinin birçok nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler ise şunlardır;

Daha Kolay Bakım Yapılması

Tüy döken köpek cinslerine oranla günlük bakımı daha kolay yapılması sayesinde tüy dökmeyen köpek cinsleri daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca tüy dökmemesi sayesinde daha hijyenik bir yapıda olması sayesinde de tüy dökmeyen köpek cinsleri daha fazla ilgi görmektedir.

Uysal Ve Sevimli Olması

Tüy dökmeyen köpek cinslerinin daha fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de genelde büyük bir kısmının uysal ve sevimli karakterist yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede çevresi ile ve çocuklar ile iyi düzeyde iletişim kurması ve oyuncu bir yapıya sahip olması sayesinde çokça tercih edilmektedir.

Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Köpek Tasmaları
Köpek Yatakları
Köpek Yatakları
Köpek Ödülleri
Köpek Ödülleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu