Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Maltese Terrier Özellikleri ile bakımından bahsedeceğimiz konumuzda bu köpek hakkında tüm bilgileri bulabileceksiniz.Özellikle bu cins bir köpek beslemek istiyorsanız konumuzu dikkatli okumanızı öneririz.

Maltese Terrier Özellikleri

Bayanların çok sevdiği bir köpek türü olma özelliği taşır ülkemizde yaygındır.

Sağlam bir yapısı bulunan ipek şeklinde tüyleri olan köpek cinsidir.Altta bir ekstra olarak kürk yoktur ve tüyleri kıvırcık şekilde olmaması nedeniyle taranması daha kolaydır.Kürkünün uzunluğu 25 cm’e kadar uzayabilmektedir.Genelde rengi beyazdır.Kulakları uzun olmasına rağmen düşük kuyruğunda ise sıkı bir tüy vardır.Gözlerinin rengi koyu renkte ve gözlerinin kenarlarıda aynı şekildedir.Burun bölümü kafasının neredeyse üçte birini kapsamaktadır.Vücudu ile sırtı denge içersindedir.

Karakter açısından oldukça canlı bir durumdadır ve hayat dolusu bir köpektir.Sahibine çok nazik yapıda ve sadık bir şekildedir.Çok fazla eğitilebilirliği olan bir köpek olmasada iyi bir eğitim ve küçük ödüllerle ufak şeyler öğrenebilmektedir.Diğer hayvanlarla arası son derece iyidir.Farklı bir durum olduğunda havlar ve haber verir.

Bu köpek oyun oynamayı çok sever dışarıya götürüp bol bol oyunlar onu sevindirir.Çocuklarla arası pek iyi değildir bu nedenle önlemini almanız gerekir.Maltese Terrier Tuvalet eğitimi kolay mı? hayır oldukça zordur.Yemek seçimide yapan bir köpektir.Çok fazla şımartıldığı takdirde misafirlerden bile sizi kıskanır.

Maltese Terrier Özellikleri nedeniyle Apartmanda beslenmeye uygun bir köpektir.Ev içersinde olmasına rağmen hareket halinde gezerler.Özellikle parklara gitmekten yürüyüş yapmaktan mutluluk duyarlar.

Maltese Terrier Bakımı :

Malta terrier Yumuşak ama uzun bir kürkü olması nedeniyle hergün fırçalanması gerekmektedir.Gözleri ile ağızının bulunduğu kızım leke problemi yaşanmaması adına temizlenmesi gerekir.Kuru şampuan ile belirli zamanlarda yıkanabilmektedir.Kulaklarının temizliğine özen gösterilmeli ve uzamış tüyleri ise kısaltılması gerekmektedir.Başının üstün kısmında bulunan tüyleri toka ile toplanması gerekir.Maltese Terrier Tüy Döker mi? bu köpekler hemen hemen hiç tüy dökmeyen bir köpektir.

Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Uzunca bir süre yaşayabilmektedir.15 yıldan daha uzun yaşama ömürleri olabilmektedir.

Bu köpek ırkı çok eskilere dayanan bir ırk olma özelliği taşır.İsmini Minyatür ile Poodle karışımı olarak üretildiği düşünülen bir köpektir.Malta Valisi bu köpeği çok sever bu nedenle bu köpek için özel şiir yazdırma imkanı bulmuştur.Ev için son derece uygundur.

293 Yorum var

  1. Kaan 23 Temmuz 2018
  2. Kardelen 1 Nisan 2018
  3. deniz 15 Ekim 2017
    • Naz 23 Mart 2018
      • Seçilay 20 Temmuz 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın